foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: aafrika cichlid
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 23, 2005 12:22 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 14, 2005 11:04
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
olen algaja akvarist . tahaksin teada kui palju aafriklasi ma oma 600 l akvaariumisse panna võin. erinevad tabelid annavad erinevaid vastuseid. müüjad ütlevad ,et võib päris palju panna. hetkel olemas 21 aafriklast ja keskmiseks pikkuseks 13.5 cm

_________________
akva 600 l


Üles
 Teema pealkiri: vt siit
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 23, 2005 08:35 
/esimene/1294/index.html


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 23, 2005 08:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Umbes 40 kala maksimum. Kuid tähtis on ka see kui palju isakalu sinna panna või jätta. Isaseid peaks tunduvalt vähem olema kui emaseid. Ühest liigist isakala kohta võiks 2-3 emaskala ikka olla, sest paljud liigid on polügaamsed.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Apr 23, 2005 10:57 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Ja selliselt rikkalikult asustatud eriti veel taimedeta akvaariumil peab väidetavalt juppmaad võimsam filtrisüsteem olema tavapärasest. Vett ka vahetatakse minu mäletamist mööda päris tihti ning suures mahus.
Olen kuulnud, et normaalne oleks 5x tunnis filtri võimsuseks ja isegi kuni 1/3 veevahetust nädalas.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 24, 2005 01:09 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 24, 2004 08:45
Postitusi: 262
Asukoht: Tartu
Tegelikult võib elu lihtsamaks teha ja taimi ka mõnda kohta panna, nt vallisneriat, see kasvab kah sääl aafriklaste vetes.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 24, 2005 01:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
berta kirjutas:
Umbes 40 kala maksimum. Kuid tähtis on ka see kui palju isakalu sinna panna või jätta. Isaseid peaks tunduvalt vähem olema kui emaseid. Ühest liigist isakala kohta võiks 2-3 emaskala ikka olla, sest paljud liigid on polügaamsed.

Tjah, mis siis kui nüüd sinna 19 Buccochromis rhoadesi või Champsochromis caeruleus pistetakse? Kalade suurusel on ikka kah tähtsust, jutt polnud ju sellest et lisatavad kalad ka kõik 14 cm kanti on. Pole teada sedagi mis kalad tal seal hetkel on, äkki ongi mainitute või muude nende sarnaste maimud. ;) Et juba pakutud teema /esimene/1294/index.html on ikka abiks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 24, 2005 07:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Siin pole mõtet üldse kommenteerida. Küsimus oligi selline, et kui kalade keskmine pikkus on 14 cm, et kui palju kalu siis panna. Vastasin orienteeruvalt vastavalt kalade keskmise pikkusele. Sellset saab ju igaüks aru, et kui kalad kasvavad suuremaks, siis saab neid sinna vähem panna, sest siis kasvab ka kalade keskmine pikkus. Ja inimene, kes tahab teada kui palju kalu ta akvasse paneb, peab arvestama enam vähem sellega, et kui pikaks nad üldiselt kasvavad. Kui nn. küsija sellega ei arvesta ja võtab kalade keskmiseks üldpikkuseks nn. noorusaja kehapikkuse, siis on see juba tema viga.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 24, 2005 08:50 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
No kui küsija kirjutab et ta on algaja siis ma ei teeks mingeid eeldusi vaid kirjutaks selgelt välja et kalkulatsioon kehtib kalade korral kelle pikkus täiskasvanuna on nii- või naasugune. Aga OK, eesmärgiks polnud norida vaid võimaliku apsu ennetamine. See et vaid ca liitri vett sentimeetri kalapikkuse kohta arvestad jääb muidugi Sinu südametunnistusele - aga korraliku filtriga ehk pole ka probleemi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 24, 2005 11:44 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 14, 2005 11:04
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
olen küll algaja, kuid nii palju ikka tean, et keskmiseks kalade pikkuseks (13,5 cm )arvestasin ikka täiskasvanud kalade oma. 1 isase kohta on erinevalt liigist 3-4 emast kala, nii et tasakaal täiesti olemas.
minu kalad - 4 julidochromis transcriptus,
5 nimbochromis livingstonii
4 neolamprologus brichardi
1 melanchromis auratus
3 pseudotropheus estherae
4 pseudotropheus lombardi
siin nad on ,küsimus kas keegi teab , kus on melanchromis auratust müügil ,mul ainult üks emane kala.
aitäh

_________________
akva 600 l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 08, 2005 04:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juun 15, 2004 07:19
Postitusi: 53
Asukoht: Tallinn, Kristiine
evsku kirjutas:
...küsimus kas keegi teab , kus on melanchromis auratust müügil ,mul ainult üks emane kala. aitäh

Üldiselt on nii, et Auratusega soovitan sul ollla ettevaatlik, ta on hea paljuneja ja üsna sallimatu teiste liikide vastu. Pole üldse haruldane et nad tapavad konkurendid ära. Auratusi soovitatake üldjuhul pidada liigiakvaariumis.

Mis puutub muudesse kaldesse sinu akvariumis, siis minu tagasihoidlikul hinnagul pole sellises 600l akvas see kalade kogus ühti liig.
Ma arvaks, et minu oma on tegelikult selles mõttes rohekm korramatud, aga kogu 5 akva staazi juures pole probleeme olnud.

Pane ainult palju kive, et võimalikult rohkem oleks koopaid ja peidupaiku.

_________________
200 l, 95x65x39
Melanohromis Johanni 2x (1 isalne) - Labeotropheus trewavasae 6x (3 isast) - Black Convict 2x (1 isane)
Plecostomus Hypostomus 1x (laisk ja kartlik)
Kruus ja kivid. Veel kive. Ja mõned õhumullid.
Eheim 2322 professionel.


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver