foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: mari akvaariumis
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 05, 2013 10:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Eile õhtul vaatasin vikerkalade (Boeseman' ja Glossolepis) isaste eputamisi pealt. Eriti aktiivne oli Boseman oma ülimalt eredaks läinud sabaga: sebis akva nurgas oleva java mossiga kaetud juurika ümber. Eile uurisin - mina ei märganud midagi.
Täna hommikul poosetas seal, aga Glossolepis. Heitsin kiiruga pilgu mossi tihnikutesse ja seal olid tillukesed valged täpikesed hajusalt.
Vaevalt, et õhtul kui koju jõuan nad alles on. Aga kui on, mis edasi peaks tegema?
Olen kuulnud, et vikerkalade maimude toitmine on kunst? Kui mul muidugi maimudki kätte õnnestub saada.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri: Re: mari akvaariumis
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 05, 2013 06:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Hetkel on parim, mida teha - mitte midagi teha. Marja heidetakse varahommikuti ja tihti, kui on tahtmine maime üles kasvatada, siis tuleb mari mujale tõsta. Selleks kasutatakse tihti spetsiaalseid moppe, kalad heidavad marja mopi peale ning siis on lihtne eraldi tõsta. Kui akvas on mitut eri liiki vikerkalu, siis on jussjussi mainitud probleem - erinevad vikerkalade liigid võivad anda hübriide ning see pole hea. Ehk siis paljundamiseks oleks mõistlik soovitud liiki kalad eraldi tõsta. Maimude üleskasvatamine pole teabmis keeruline, aga üldakvas süüakse nad nii ruttu ära, et neid ei õnnestu nähagi.
Sabakeerutamise ajal lähevad jah värvid väga ersaks, Glossolepistel läheb selja pea poolne ülaosa tihti päris heledaks - kui esimest korda nägin palju aastaid tagasi, ehmusin ära, sest kartsin mingit haigust. :)

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: mari akvaariumis
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 05, 2013 08:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Probleen lahenenud nii nagu ennustatud: tillukesed pärlikesed on kadunud.
Aga värvid oli neil tõesti lausa ebaloomulikult eredad. Glossolepiste hõõguvat sütt olin enne näinud, aga, et Boeseman' saba saab lausa neoonkollane olla, ei olnud küll enne näinud!

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver