foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 3 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 19, 2013 01:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Esmaspäeva hommikul avastasin et 4.5cm emane Dwarf Neon Rainbowfish (Melanotaenia praecox) on akvast välja sööstes sooritanud surmahüppe. Leidsin kala laiba akva lähedusest. :(

Meil on MP akva ja kinnine akva kaas tekitab ohtrasti veekondentsi. Selle vältmiseks hoian kaane esipaneelil väikeseid avasid lahti. Vikerkalad on meil elanud üle poole aasta ja keegi nendest pole harrastanud hüppeid. Kuid paistab et ikka ja jälle leidub kalade seast mõni nuti kes otsib üles selle kõige pisema pilu ja sooritab julge surmahüppe.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 19, 2013 04:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sääraseid hüppeid tehakse vast siis, kui midagi või keegi akvas ei meeldi. Ma kontrolliks veenäite igaks juhuks.

Mina lasin oma akva kaane ühe osa asemele ehitada tavalise puust raami sees võrguga katte. Mul on seal akvas üks pisem Mastacembelus kasvamas, kes kipub ka lendama.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 19, 2013 09:07 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Probleemid akva veega võivad küll ka olla, aga isegi tõenäolisem on see, et keegi/miski ehmatas kalu. Vikerkalad on üldiselt ise üsna tasakaalukad ning akvast välja ei hüppa, mul pole kõigi nende aastate jooksul ka avatud akvaariumist ühtki vikerkala välja hüpanud - vikerkalad haaravad küll hoogu sattudes toitu ka veepinnalt, kuid veest välja nad ei hüppa. Küll on aga juhtunud, et hämaruses akvaariumi lähedalt möödunud inimene ehmatas kalu sedavõrd, et nad kihutasid suure hooga vastu tagaklaasi ja pärast seda olid tunde peidus, nagu akvas polekski kalu. Kui akvas on kalu, kes liiguvad kiiresti ja ntx ootamatult vikerkala kõhu alt läbi kihutavad, pole ka väljahüppamine mingi ime. Seepärast avatud akvas ma väldin kiirelt ujuvaid kalu.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 [ 3 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver