foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Dwarf Oto?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 16, 2013 02:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kas keegi teab kus hetkel Tallinnas müüakse (kui üldse) Dwarf Oto'sid (Otocinclus macrospilus,Otocinclus affinis)?

Plaanis oleks akvasse võtta väikeseid oto'sid 2-4tk. Juhul kui mõnel akvaristil on kogemusi oto'dega siis võiksite lahkesti oma muljeid avaldada. Siiani olen nendest ainult lugenud. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Dwarf Oto?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 16, 2013 03:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Need kalad on üsna tundlikud vee kvaliteedi suhtes, ühed esimesed, kes saavad pihta, kui veega on probleeme. Ja vähemalt minul käitusid nad hajusa parvena, nii et ei olnud otseselt külg külje kõrval, aga siiski hoidsid kokku ja liikusid kambana. Nende akvaariumis paljunemine on väga haruldane sündmus - mitte küll päris võimatu, aga vähetõenäoline, et endal juhtuks.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Dwarf Oto?
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 16, 2013 11:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tänan vastajat ja neid kes vastavad.

Ma isegi siin just hiljuti lugesin et väga tundlikud kalad ja et näiteks alustavasse akvasse neid mitte mingil juhul ei soovitata. Ka ei soovitata akvasse kus on vähe rohelist ja pole vetikat mida nad sööksid. Oto'de kalaelu pidavat üle maailma olema akvapoodides päris nukker: alatoitlus, olematu rohelus, stress, haigused, kiire surm. Väidetakse seda et oto'de elu ilusam teine pool pidavat olema akvaristide kodudes kus on taimi, vetikat ja palju süüa. Oto kõige kriitilisem ja ohtlikum aeg pidavat koduakvas olema 1-nädal, kui ellu jääb siis on võimalus et elab edukalt edasi.

Ega ma tegelikult eriti suurelt ei loodagi et Tallinnas mõnes akvapoes nii tundliku ja õrna kala nagu seda on Oto saadavalt hoitakse ja müüakse, pealegi veel elujõulisi isendeid.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri: Re: Dwarf Oto?
PostitusPostitatud: Teisipäev Sept 17, 2013 09:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
See jäi jah ütlemata, et nende kalade jaoks on rikkalik taimestik kohustuslik, mingi paar põõsast akvas ei piisa. Nende parveelu käibki nii, et nad liiguvad taimelt taimele lähestikku, mitte ei uju ringi parvena. Ning need vähesed korrad kus nad on akvas paljunenud, on see juhtunud tiheda taimestikuga akvas - ntx ühel akvaristil juhtus see täiesti kogemata siis, kui tal oli akva jäänud pikemalt harvendamata ning oli paksult taimi täis.
Neid kalu on ikka vahel ka Tallinna kalapoodides liikunud.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri: Re: Dwarf Oto?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Sept 18, 2013 08:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 06, 2008 10:54
Postitusi: 241
Pildid: 0
Asukoht: Tartu
Mul on ka Otocinclused kõikides akvaariumites ja minu kogemus ütleb hoopis, et nad on väga vastupidavad kalad. Lihtsalt esimesed nädalad on kriitilised ja sõltub kui terved/tugevad nad juba soetades on, aga kui jäävad püsima, siis pole nendega eriti mingeid probleeme ja on vastupidavad ja ägedad:). Näiteks on 8 otot samas akvaariumis kus igasugu suuremaidki tegelasi nagu skalaaride ja blue ramid. Kuus aastat on nad seal elanud ja kõik on hea tervise juures.
Väga hästi tunnevad nad ennast muidugi ka krevetiakvaariumis.
Tähele olen pannud seda, et kuivõrd nad on loomult üsna arglikud, siis sellises ühisakvaariumis tunnevad nad ennast julgemalt. Kui nad eraldi akvaariumis on, siis kipuvad akvarist lähenedes peitu sibama.
Poodides olevatesse siltidesse ma väga ei soovita 100% uskuda - ses mõttes, et kas tegu on ühe või teise Otocincluse liigiga! Sageli võib ise netist uurides aru saada, et silt polnud ikka päris õige.
Suuruses on erinevatel liikidel üsna mitme millimeetrine vahe, värvuses ka väikesed erinevused.
Kuigi tegu on kaladega, kes n.ö.taimset toitu armastavad, napsavad minul kõik hea meelega ka külmutatud toitu, olgu need sääsevastsed või näiteks artemia.
Kuivõrd tulin just eile Helsinkist, siis tean, et seal oli neid müügil nii Itä-keskuse poes kui selles, mis Länsisatama lähedal asub.
Sageli on neid olnud ka Tartus Bettas ja Tallinnas Kalakeses.

_________________
300L, 200L ja mõned väiksemad ka. 15kuhliit, 15 otot, 3 skalaari, 2+ ramirezi, 1 ancistrus, 1 sae, 1 hypancistrus, 4 hypancistrus zebrat, 10+ microrasbora galaxyt, mõõksabad, mollid, teod, krvetid.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver