foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Ancistrus vangis!
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2005 09:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 07, 2005 04:18
Postitusi: 11
Asukoht: L-Virumaa
3 päeva tagasi tõin ühe ancistrus dolichopteruse. Roomas ikka ringi mööda seina ja filtrikorpust, aga täna hommikul täitsa kadunud. Laps juba löristas nuttagi. Lõpuks selgus, et ancu roninud soojenduspulga ja mullitaja vahele. Häda on aga selles, et mul on Juvel 54l, sellel on need agregaadid kinnises karbis. Pealt 5x8 cm, kõrgus 30 cm. Pealegi on sellel karbil osaliselt topeltpõhi ja just sinna alla ta poebki. Võtsin soojenduspulga välja, no see oli ikka päris kuum! Kardan, et vaene kala praeb seal ära.. Kahv ka ei mahu sisse. Sinna urkasse jõudmiseks pidi ta ületama 1,5 cm kuiva maad! Ma ei tea mis teha. Kas kellelgi on selline kogemus või äkki oskab nõu anda??? Kas sedasorti kalake tahab äkki rohkem sooja saada?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2005 10:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Aug 01, 2004 05:50
Postitusi: 39
Asukoht: Tallinn
Kui minu Ancistrused pisikesed olid, olid nad enamus aega soojenduspulga taga ja ka selle peal. Senini on jäänud ühele neist lemmikkohaks päeval olla soojenduspulga taga. Ancistrusemaimud pugesid mul akvaariumitausta taha, kuid tulid sealt iseseisvalt välja kah. Ancistrused tahavad sooja 23-28 kraadi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2005 10:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
Oletan et Juweli tooted on kõik samasuguse ülesehitusega (filtri osa).
Kui siis muidugi mahutavused on erinevad.
Tuginedes eelnevale eemalda esiteks filtri komponendid (filtri meedia,
pump ja soojendus pulk [ennem kõik seinast välja]).Siis vahesein
ja sulle jääb ainult filtri kast.Siis ei tohiks enam raskusi
olla kelle iganes sealt välja urgitsemisega.

Jääb arusaamatuks et kus see toppelt põhi seal on :?:
Vaatan mis ma vaatan Juweli manualist
aga ei hakka nagu silma :wink: .
Jõudu siis ja loodetavasti oli minu jutust kasu :wink:


NB!Kui soojendus pulga teine kord akvast välja võtad,
tõmba ennem kindlasti teine ots seinast välja. :wink:

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2005 11:39 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
paanikaks pole põhjust,sest minu isane ja emane elavadki filtris (ka juwel) - 2 pesakonda järglasigi juba sealt filtriaugust väljunud :D olen püüdnud neid vähemalt 5 korda sealt välja ajada,isegi väljavooluava ümbruse vatiiniga kinni toppida aga ikka ja alati leiavad nad võimaluse uuesti "korterisse" pugeda


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2005 04:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 07, 2005 04:18
Postitusi: 11
Asukoht: L-Virumaa
Aitäh vastajatele ja lohutajatele, et nii nad sunnikud käituvadki :? . Soojenduse juhtme tõmbasin seinast eelnevalt välja küll, aga kohe tõstsin pulga ka välja, nii et see oli kuum. Arvatavasti on kogu aeg sama kuum (käes eriti ei hoia).
To Bossering: topeltpõhi ei paistagi algul välja, kraamisin kogu varustuse välja, lootuses kala kätte saada, siis selgus, et ta ikka kadunud! Alles tükk aega taskulambiga luurates märkasin, et ancu lipsas korraks lagedale. Nii taipasin, et seal põhjas on lisatugi pumba all, seda nimetasingi topeltpõhjaks. See ei ole täies ulatuses, selles jama ongi. Foorumist sain teada kui arglik ja peidusolija see kalaliik on, nüüd on mul veel vähem lootust teda kätte saada. Käsi sisse ei mahu. Ostmisel oli müüjalgi tükk tegu ancu kättesaamisega - kleepus visalt seinale. Mul seal selline urgas! Pealegi, kuidas ta süüa saab? Ja ma ei hankinud teda filtri põhjas elamiseks, tahaks vahest näha ka... Söömas teda pole näinud. Panen põhjakatele tablette (pimedas), kogu ülejäänud kamp (mollid, mõõksabad, minoor) on tableti kallal vaatamata eelnevale toitmisele. Nii jääb ta veel nälga kah. Kätte ikka ei saa. :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2005 05:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Killu kirjutas:
Pealegi, kuidas ta süüa saab? Ja ma ei hankinud teda filtri põhjas elamiseks, tahaks vahest näha ka... Söömas teda pole näinud. Panen põhjakatele tablette (pimedas), kogu ülejäänud kamp (mollid, mõõksabad, minoor) on tableti kallal vaatamata eelnevale toitmisele. Nii jääb ta veel nälga kah. Kätte ikka ei saa. :(

No pane talle söömiseks põhja tükk suvekõrvitsat, seda teised eest ära ei söö ja talle peaks hästi maitsema.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2005 05:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Dets 14, 2004 09:37
Postitusi: 472
Asukoht: Tartu-Jõhvi
Killu kirjutas:
....To Bossering: topeltpõhi ei paistagi algul välja, kraamisin kogu varustuse välja, lootuses kala kätte saada, siis selgus, et ta ikka kadunud! Alles tükk aega taskulambiga luurates märkasin, et ancu lipsas korraks lagedale. Nii taipasin, et seal põhjas on lisatugi pumba all, seda nimetasingi topeltpõhjaks..... :(

Ega sealt manualist aru tõesti saanud et seal miskit oleks.
Igatahes jõudu sulle antsu kodustamisel.
Loodetavasti otsustab ta ikka akvaariumis
koos teistega elama hakata. :wink:

_________________
Mis on sinu panus ühiskonnale?
"May the force be with you!"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2005 05:26 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
minu teooria: kui sa sisse,saab välja ka ehk siis kui kõht tühjaks läheb,küll ta välja ilmub


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Apr 07, 2005 09:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 16, 2004 10:38
Postitusi: 140
Asukoht: Järvamaa
Mul ka Juwel. Üks ancistrusemaim jäi skalaaridel kahe silma vahele ja põgenes filtrisse. Ta läks ilmselt väljavoolutoru kõrvalt sisse. Mõned korrad nägin filtri peal, aga kätte ei saanud. Lipsas soojenduspulga taha. Rookisin kõik välja. Kahvaga püüda kitsas. Käega ei proovinudki. Lõpuks sain selle tüübi ikka kätte.
Ma avastasin juhuslikult ancistruste tabamiseks hea nipi. Kui panna tablett millegi sisse (kahva nurk sobib ju ka) ja rahulikult oodata, siis ükskord läheb kala ikka uudistama, mida head seal pakutakse. Kui kala on tableti kallal, tuleb kiirelt tegutseda.
Aga filtrist väljapüüdmisel on mõte siis, kui ta enam filtrisse tagasi minema ei mahu.

_________________
400 l platidoras costatus, thoracatum, SAE, kollane ancistrus, japonica krevett, kuhlii loach, molli, kuldguraam, gupi, skalaar, hemigrammus, õunateod, tornteod
180 l ancistrus, thoracatum, SAE, hiina vetikasööja, neolamprologus brichardi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 08, 2005 07:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 07, 2005 04:18
Postitusi: 11
Asukoht: L-Virumaa
Proovin isetehtud väiksema kahva-tableti nippi. Kui õnnestub, ehitan mingist võrgust filtrile katte peale, et see jama enam ei korduks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 08, 2005 08:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Ancud tahavad miskipärast tõesti filtrites ja soojenduspulkade vahel elada. Minu omad resideerusid väiksest peast pidevalt soojendi ja kalu tema eest kaitsva plastvõre vahel. Nüüd nad enam ei mahu. Huvitav tähelepanek veel - kui kolisin kalad suuremasse akvasse, hakkasid nad nädala pärast ennast pidevalt näitama nagu tgeisedki kalad.

Soojendusest veel niipalju et vesi jahutab teda. Kuival küdedes võib klaas kuumaga katki minna. Võimalik et ka siis kui kuuma pulga küll välja lülitad aga kohe veest välja sikutad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Apr 08, 2005 08:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Veebr 26, 2005 12:47
Postitusi: 120
Asukoht: Järvamaa
Minu antsud on vähemalt sama aktiivsed tegelased kui ükskõik kes akvas. :shock: Lasevad kogu aeg mööda põhjakive ringi ja eputavad oma uime- ja sabalehvikutega kui keegi liiga küljealla ujub :lol: Võibolla on teguriks ka see, et mul põhjapinnas on ju teoreetiliselt soojem kui vesi. Tänu küttekaablile.

_________________
200L - Aafrika cichliidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 10, 2005 10:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Mär 07, 2005 04:18
Postitusi: 11
Asukoht: L-Virumaa
Sain kätte. :wink: Teema lõpp.


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver