foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Neoonide söötmine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 31, 2013 10:46 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Hei,

mul on mure neoonide söötmisega. Toidan neid helvestega. Alguses proovisin nii toita, et kastsin helbed koos sõrmega vette ning seejärel lasin alla vajuda, kuid siis panin tähele, et helbed vajuvad nii kiiresti põhja ning neoonid ei jõua seda puutudagi. Siis proovisin teha nii, et raputasin lihtsalt vee pinnale ja siis tasapisi toit vajus alla. See tundub parem variant olema. Kuid peale seda ilmnes uus probleem - osad neoonid lähevad toidu juurde, kuid ei söö seda. Kas see tähendab, et neile see ei meeldi või neil on lihtsalt kõht täis? Kas teil on olnud sarnast olukorda ning mis te selle parandamiseks ette olete võtnud?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 31, 2013 11:45 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Apr 15, 2013 09:39
Postitusi: 61
Pildid: 0
Asukoht: Raplamaa
Loe toidu purgi pealt juhendit. Seal on kirjas, et minuti või kahe jooksul peab olema toit kadunud pinnalt. Tähendab, et sinu kaladel on kõht täis. Toidu panemise ajal peaksid kalad tormi ujuma ja kohe seda sööma hakkama.

Kui tihti toidad ja kui palju sa neile toitu paned? Kui palju sul neid neoone on? Neoon pole külmavee kala ka minu meelest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 31, 2013 11:59 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Juul 18, 2013 06:29
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Sorry, et valesse teemase postitasin, äkki adminnid/moded saavad Akvaariumikalade teemasse liigutada.

Ma alles ostsin endale 5 neooni, varasemalt on mul olemas 4 corydoras pandat. Kolmel päeval olen iga päev ühel korral pannud näpuotsatäis helbeid. Pigem tundub mulle ka, et nad on sellised arakesed nagu - värisevad põhja ligidal põõsa varjus :) Aga noh, eks pandad ja õunakas nokivad põhja kukkunud toidu ära.

Mul oli plaan lisaks ka veel kedagi suuremat akvasse hankida, eks siis ehk muutuvad julgemaks, kuid loodan, et nad enne oma arglikkusest nälga ei sure.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 31, 2013 07:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
Kui sul on neoonid värskelt akvasse pandud on see normaalne et nad kuni nädal aega nurgas värisevad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 31, 2013 08:50 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Neoon on endasuuruste seas üks julgemaid. Võib pidada ka suurte kaladega.Kui paari päevaga ei harju on midagi valesti. Sageli on suht ebaselge mis täpselt stressi põhjustab.......aga normaalseks lugeda seda ei saa.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 01, 2013 10:42 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Veebr 13, 2013 01:38
Postitusi: 23
Asukoht: Tallinn
Neoonil pole häda midagi, mul püüavad skalaari marja nahka panna ja tunnevad ennast muidu hästi. mina pean neid prügikalana, kes hävitaks ära peenikese toidu, mis teistest kaladest üle jääb. Eks neid kaob ka kuhugi, aastaga umbes 10 tükki, aeg ajalt tuleb juurde osta.

_________________
Väga laisk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 01, 2013 11:22 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Sama siin!


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver