foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 11 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 16, 2013 09:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kuna meie akvas on corydoras'ed suht näljapajukil siis otsustasin neile anda kurki.

Aga oh imet! Mitte ükski corydoras ei soovi seda kurki süüa. Ujuvad kurgi juurde, toksavad seda paar korda ja ujuvad minema, et edasi kammida toiduvaest kavapõhja.

Kas corydoras'ed üldse söövad kurki? :-k

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Viimati muutis ertserts, Neljapäev Juul 25, 2013 04:51, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 16, 2013 09:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 04:27
Postitusi: 294
Pildid: 3
Asukoht: Tallinn
söövad küll aga kuna ühtegi korda ei ole söönud peavad harjuma :)

_________________
Akvad:450, 350l, 240l, 180l, 100l, 64l, 54l, 20l, 18l.
Elanikud: Malawi cichlidid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 16, 2013 11:54 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ei söö, ega hakka kunagi sööma .Miks Sa neid üleüldse näljutad? Anna helbeid või mida annad, anna sel määral et midagi ka põhja langeks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 17, 2013 08:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Corydorased pole kohe kindlasti taimetoitlased. Samuti on levinud väärarvamus, et nad on nn ''põhjakoristajad'' ja toituvad kõigest sellest, mis teistest üle jääb.
Muretse neile spetsiaalselt põhjakalade jaoks mõeldud tablett-toitu- siis nad saavad lõpuks kõhud täis.

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 17, 2013 09:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
Reeglina sellise suuga sägad on enamusjaolt lihatoidulised, eelistavad kõike, mis lihast või liha sisaldusega. Anna kas või makrat.

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 17, 2013 10:12 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Lokuta - ma olen makra suhtes ikkagi tiba kahtleval seisukohal. Seal igasugu kunstvärki sees - pole naturaalne liha. Pigem siis ikka päris krevetti juba pakkuda.

Kurgilaadset värki pole minu corrykad ka siiani veel ilmselt söönud, kuigi teiste akvaelukate pärast too kogu aeg võtta. Ikka rohkem miskit spets tabletti vaja neile pakkuda, nagu rromm soovitas. Või nad siis otsivad muud pudi, mis akva põhja langeb. Kas või helbed või mingi graanul, sääsevastsed.

Vähe vist teemast mööda, aga siiski. Mul on 900-ses kolm Agamyxist. Juba mitu aastat. Ma siiani ei saa aru, millest nad toituvad! Pole veel näinud, et nad sööma tuleksid. Seal akvas on mul veel teisi suuri ahvenlasi. Põhilislt toidan neid. Spetsiaalset toitu Agamyxsistele pannud pole. Kui, siis vaid põhjakate tablette, mida jooksevad kärmelt lutsutama kaks Plecot. Ju siis pudiseb neile põhja teistest ülejäänud sööki. Igatahes elus nad on ja ehk pole Sulgi tarvis oma corrykate pärast muretseda.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 17, 2013 10:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
KRA kirjutas:
Lokuta - ma olen makra suhtes ikkagi tiba kahtleval seisukohal. Seal igasugu kunstvärki sees - pole naturaalne liha. Pigem siis ikka päris krevetti juba pakkuda.

Kurgilaadset värki pole minu corrykad ka siiani veel ilmselt söönud, kuigi teiste akvaelukate pärast too kogu aeg võtta. Ikka rohkem miskit spets tabletti vaja neile pakkuda, nagu rromm soovitas. Või nad siis otsivad muud pudi, mis akva põhja langeb. Kas või helbed või mingi graanul, sääsevastsed.

Vähe vist teemast mööda, aga siiski. Mul on 900-ses kolm Agamyxist. Juba mitu aastat. Ma siiani ei saa aru, millest nad toituvad! Pole veel näinud, et nad sööma tuleksid. Seal akvas on mul veel teisi suuri ahvenlasi. Põhilislt toidan neid. Spetsiaalset toitu Agamyxsistele pannud pole. Kui, siis vaid põhjakate tablette, mida jooksevad kärmelt lutsutama kaks Plecot. Ju siis pudiseb neile põhja teistest ülejäänud sööki. Igatahes elus nad on ja ehk pole Sulgi tarvis oma corrykate pärast muretseda.



Enda plecodele ja decorustele annan makrat, ulmelt läheb peale neile, igat makrat nad ei söö, see väikses pakis snowcrab läheb eriti peale.

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 17, 2013 11:01 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma usun, et kalad söövad isukalt makrat, aga ise ma ei anna ja ei hakka andma ka. Seal igasugu jama sees. Aga vägagi võimalik, et jonsksus toit. Kas rahaliselt oled rehkendanud kumb odavam? Mina hetkel ei oska öelda. Tean, et krevett sääsevastsetest väga odavam. Aga kas makra krevetist?

Skalaarid pidavat juustu sööma. Ma proovisin - ei mekkinud. Äkki oli vale sort. See suusoojaks loetud materjalidest.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 18, 2013 01:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tänan kõiki kes vastasid ja neid kes veel vastavad.

Kurgiviil vedeles akvas 6h jutti ja tõesti mitte ükski kala ei tundnud selle vastu vähimadki huvi. Isegi prügiteod põlgasid ära kurgi! Lõpuks urgitsesin kurgi akvast välja ja viskasin minema.

Meie akva väikeseks probleemiks on see et kalakooslused toituvad ja käituvad täiesti erinevalt. Rainbowfish, tetra ja rasbora muutuvad toitmisel kiireks, aplaks ja agressiivseks. Süüakse kõik ära mida antakse ja kui palju antakse, mitte kui midagi ei vaju akva põhja. Kui ma nüüd hakkaksin helbeid kuhjadena hulgi akvasse puistama siis on mul varsti akvas loota uut prügitigude invasiooni. Pistetakse nahka ka coridora'stele antud tabletid. Tabletid lihtsalt tõmmatakse nahaalselt coridoras'te nina alt ära. Coridoras'ed aga on käitumiselt ja toitumiselt pikaldased, kartlikud ning osavõtmatud.

Näiteks coridoras leiab tetra wafer mix põhjatableti, tonksab seda kergelt ninaga, mõtiskleb natuke ja siis ujub kõrvale põhja sonkima. Rainbowfish ja tetra märkavad eemalt coridorase juures põhjatableti ja sööstavad kambakesi tableti kallale. Kamp tuuseldab ja hüpitab põhjatableti akvas seni ringi kuni see mureneb väikesteks tükikesteks mis siis koheselt alla kugistatakse.

Rainbowfish, tetra ja rasbora põhjatablettide söömist võib piltlikult võrrelda piraajade söömistavadega. Ümber tableti käib selline kaootiline madin et toimuvast ei saa mitte kui midagi aru. Kõik rahuneb kui tabletti enam pole.

Panin eile öösel pimedas akvasse 2 põhjatabletti. Loodan et coridoras'ed midagi sõid. Kuigi ma ei imestaks kui teised õgardid need nahka pistsid. Coridoras'ed on akvas elanud juba 7-kuud ja ei saa mina aru millest nad küll toituvad. Vahest on akvas mingid mikroorganismid ja prügitigude munad mida coridoras'ed söövad põhjast, juurikatelt ja taimedelt. Ja see ühe coridora'se 2-nädala tagune surm võis tingitud olla "looduslikust valikust" mis töötab akvaski.

Minul endal tekkis siin mõte et ehk peaks coridoras'tele akvasse panema tunduvalt suuremaid põhjatablette. Tetra Wafer Mix 8mm tabletid on liiga väikesed. Vahest 1.5-2cm põhjatablette ei jõuaks teised kalad minema tarida.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 18, 2013 02:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Arvan, et öisest toitmisest nende jaoks piisab (enamus põhjakalasid on looduses öise eluviisiga)

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 18, 2013 07:55 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Jep! Corydorased võivadki toituda erinevast orgaanilisest settest, detriidist,väikestest ainuraksetest. "tolmusööjad"


Üles
 [ 11 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver