foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 06, 2013 10:12 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Akvas on siiani elanud rahumeelsed kalad (german goldid, antsud, rasborad, corydobased, sägaline ja guppid).
Peale seda, kui skalaarid akvasse kolisid on midagi paigast ära...
Õunakad ei julge enam mööda klaasi ronida täies hiilguses, sest skalaarid lähevad neid nokkima.
Paar nädalat tagasi leidsin akvast kõvera emase guppi. Arvasin, et äkki mingi haigus, sest kinni/alla ei ole võimalik neil kuhugi jääda. Guppi suri ära. Loomulik kadu...
Eile leidsin isase guppi pooleldi ära sööduna, eks Antsud tegelesid laibaga, kuigi ma seda ei näinud aga no kala oli rõõmus ja aktiivne- mitte midagi tal viga ei tundunud olevat.
Eile õhtul siis hoidisin akval silma peal. Skalaarid tunduvad nüüd olevat ühe corydobase ette võtnud... German gold tundub nagu kaitsvat v korda hoidvat ajab neid kala juurest ära ja sunnib neid kalaga kontakti hoidma, nii kui selja keerab on skalaarid jälle kohal...
Hommikul paistab, et corydobased on end säga külje alla võtnud- pidevalt sabas...

Nüüd ongi küsimus, et kuidas ma need 2 õeluskotti paikka panen? Ma ei saa ju 24/7 akvaariumi kõrval istuda ja neid eemale meelitada...
Vahepeal on kõik korras ja siis hakkab jälle kiusamine. Üks skalaar tundub oma peegelpildi peale ka kuri olevat...
Misasja ma nendega tegema peaksin?

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 06, 2013 10:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: ega polegi midagi teha,loe teemat: miks üks skalaar kiusab teist....
eks skalarid ikka suht kiuslikud ka omasuguste(paarilise) vastu rääkimata teistest asukatest- minu äsjane kogemus

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 06, 2013 11:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Okt 19, 2012 06:44
Postitusi: 105
Asukoht: Tallinn
minu skalaarid küll gupisid ja neoone ei kiusa. Isegi suuri krevette ei himusta. Aga maimud lähevad küll söögiks. Ja tigusid nokkisid küll seega andsin õunakad ära.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 07, 2013 10:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Pulko - kui suur on Su akva, ei leidnud selle kohta andmeid? Mida suurem akva, seda parem skalaaridel - leiavad endale oma territooriumi ja on lootust, et teisi kalu ei häiri. Minul on kolm skalaari 240-ses ja ei kiusa nad kedagi. Neil kolmel tuleb küll vahel tüli, kui paarikene on marja teinud. Aga ka see kisma pole siiani laipadeni läinud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver