foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 06, 2013 02:04 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
polnud 24 h vahepeal aega akvaariumiga tegelda (tegelesin küll, kuid kalu ei vaadelnud) ja kui ma nüüd akvaariumiga rohkem mahti sain - ootas mind ebameeldiv üllatus.
Esimeseks märkuseks - kurgil oli pehme sisu otsas (rehkendasin, et peaks homseni jaguma sellest viilust - eksisin)
Teine märkus CAE (hiina vetikaõgija (need kuldsed üsna armasad kalad)) kiusas kõiki ja valimatult, kui hakkasin kalu üle lugema, siis ma ühte SAE-d ei leidnud - hakkasin pilguga otsima ja leidsin ta "lossi" tagant ja surnuna (ja poolenisti ära sööduna) ja kui leitud siis kiiresti avastasin ka sööja (või vähemalt kõige huvilisem selle surnukeha suhtes) CAE.
Hetke reaktsioon - korjasin surnukeha kokku - samuti täitsin ühe tsipa suurema nõu akvaariumiveega ja püüdsin CAE kinni ja panin ta sinna kinni - hetkel mõtlen, mis temaga teha, tegin ka veetesti ja ootuspäraselt oli lämmastik kõvasti tõusnud, seega panin suurema koguse vett "ootele", et õhtul teha kasvõi osainegi veevahetus, kuid see tuleb tiba suurem kui harilikult, vahetan siis välja ka valge filtri (niikuinii peab paari päeva pärast vahetama).
Ma juba peale ostmist avastasin, et tegemist on lõppkokkuvõttes pahandusekotiga, kuid ma ei uskunud, et ta nii kiiresti kasvab, ostes oli ta kõige väiksem (hetkel suurim). Ma hetkel ei tihka teda tappa, sest ta tegelikult mulle meeldib... Samas mulle meeldivad ka mõõksabad... (ja mõõksabad paistavad olevat aeglasemad ujujad, kui seda on CAE sööst)

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Viimati muutis aileen, Neljapäev Juun 06, 2013 04:17, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 06, 2013 03:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: küllap pead valima kas mõõksabad või SAE....ISIKLIKULT SOOVITAKS SAE ÄRA ANDA . TA VAJAB KA PALJU UJUMISRUUMI.KUI MA ÕIGESTI ARU SAIN SIIS SU SAKVA 54L

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 06, 2013 03:55 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
tahtsid öelda CAE - selle lühendi leidsin selle albiino kuldse vetikaõgija kohta (ja üldse tal palju nimesi) - mõtlesingi, et pistaks müüki, kuid kes talle siiakanti järgi tuleb? Kiire mõte oli ka, et kamandaks mehe, et ostaks maimulõksu ja pistan ta sinna, et hoian seal niikaua kuni välja mõtlen - hetkel on tal mul suures potis (muud nõud liiga väiksed). Õnneks tuba on soe, et veetmperatuur rolli ei mängi, kuid muud näitajad seal potis talle tõenäoliselt ei meeldi. Akvaariumis on heetkel rahulik vaikelu - järelejäänud SAE (või kesiganes ta on - see on eelmainitud segane tegelane) pikutab lehtedel ja mõõksabad liiguvad rahus salgas kogu akvaariumi ulatuses.
Üldselt olen järgmine nädal Tartus ja plaanin külastada Betta Zoo loomapoodi. Ehk on seal asjalik inimene ja saan küsida nõu, mida/keda ja kuidas.
samas akvaviki-st sain jah niipalju targaks, et ega SAE minu akvaariumisse tõesti ei mahu (neil min 90l) ja CAE vajaduse avastasin olevat lausa 140L - seega - puussepanek.

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 06, 2013 10:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Pigem ikka just SAE-dest oleks mõistlik loobuda, 54 liitrine akva on neile tõesti väike - heades oludes kasvavad nad 15 cm pikkuseks. Need kalad vajavad ujumisruumi. See, et CAE ühte SAE-d sõi, ei tähenda veel tingimata, et ta SAE surmas süüdi on. Vahel mõni süüdistab lausa tigusid, et näe, tapavad kalu ja panevad nahka - milline jaburus. Ega see loss äkki mingil moel kaladele surmalõksu mängi?

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 06, 2013 10:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
Endal akvas nii SAE kui ka CAE, kaklevad vahest ainult omavahel, ülbitsevad teistega ainult siis kui süüa annan, eks kalade iseloom ka erinev, mõned on rahumeelsemad mõned nagu vanad kuradid.

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juun 06, 2013 10:40 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
Mul hakkas ka siiam Cae akvaariumis teisi terroriseerima. Mul kõik kalad on max 6cm pikad. Ise oli 5cm. Nädalakese terroriseeris siis leidsin uue kodu talle. Peale seda on akvaariumis rahu ja vaikus nö. Igaüks teeb oma tegemisi.

Naljakas on see, et uues kodus on Cae läinud täpiliseks/mummuliseks ja triip on pmt täiesti kadunud... selline hallikas läikiv ja tuhmid täpid. Ilus on iseenest. Seal akvas ta ei saa vist väga terroriseerida- elab koos vähkide ja muude suurte kaladega. Vahest pidi skalaare natuke taga ajama aga see ka kõik...

Ühesõnaga arvan, et caele uue kodu otsimine on hea mõte.

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 07, 2013 02:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Aileen, kui ma seda sinu SAE lugu loen siis tuleb mulle endale meelde see aeg kui muretsesin akvasse 2 SAE'd. Alguses oli akva kuu aega nagu üks suur tore kalapere siis aga hakkas üks sae teist sae'd terroriseerima. Andsin ühe sae ära ja lootsin et probleem sellega lahendatud. Aga kus sa sellega, tekkisid uued jamad. Alles jäänud pealikust sae hakkas kõiki teisi parvekalu kottima ja kolkima. Mõtlesin siis et annan sellegi sae ka ära kuid ei jõudnud oma tegu teostada. Viimane sae võttis lihtsalt kätte ja suri ise mingi erilise põhjuseta maha. See paari kuune sae oli akvas kõige suurem ja pidevalt sõi. Arvan et vahest sae sõigi ennast surnuks.

Sul võis akvas sama asi olla et sae lihtsalt suri erilise põhjuseta maha (stress, seederike jms) ning seejärel käisid kõik teised kalad justkui üks mees lossi taga vahetustega kalalaipa krõmpsutamas ja järamas.

Mõistlik oleks see ringi laiav sae kellelegi ära anda. Akvasse kus on suuremaid kalu. Toekamad kalad laksiksid sae paika ja olekski akvas kodurahu.

Samas on üks asi sae puhul hea, nimelt see et ta pidevalt vetikaid sööb. Ilma sae'ta on mul akvasse tekkinud igasugust taimeollust. Pole enam kedagi kes kojamehena akvas tõhusalt ringi sebiks.:)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 07, 2013 12:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Saan aru, et Sul on see ilus kuldkollane hiina vetikaõgija. Mul on see kala olnud. Kasvas umbes 12 sentimeetriseks. Oli päris riiakas ja sobis kokku vaid suures akvas olevate suurte kaladega. 54-liitrine jääb talle väikseks ja ilmselt oma karakterilt ei sobi ta ka sinna. Katsu talle kuidagi uus kodu leida. Võiksin ta endale vast võtta, aga ei näe võimalust talle järele tulla.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 07, 2013 02:19 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Pulko, märkasin et sul on kirjas asjaolu et üks coridoras on ühesilmaline. Seega sul on füüsilise puudega kala. Mis coridoras'ega juhtus, kas mõni pahalasest kala lõi silmamuna välja või muidu traumaatiline õnnetus?

Kui jälgida coridoras'eid põhjas sonkimas siis olen märganud et nad küll justkui pilgutavad ja liigutavad silmi kuid võrreldes teiste kaladega näevad kehvasti ning reageerivad toidule tunduvalt aeglasemalt. Kohati ei leia isegi toitu üles. Mulle vähemalt tundub et nägemismeel pole coridoras'tel olulise tähtsusega. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 07, 2013 08:28 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Mär 06, 2013 07:30
Postitusi: 152
Pildid: 3
Asukoht: Viljandi
ertserts- Tundub, et ta on nii sündinud, sest mingit jälge pole, et kunagi seal silm oleks olnud. Ilus sile nägu, a´la nagu selja pealtki... Albumis on temast pilt ka. Ei ole täheldanud, et ta teistest erinev oleks. Jah- ujub natuke silmaga külg ees aga tegutseb ja tuhnib koguaeg :)

Avastasin selle alles siis, kui kalad paar päeva enda akvas olid olnud. Tundub, et ta ongi kõige rohkem just oma "puude" pärast silma jäänud, teisi corysid nii palju ei jälgigi...

_________________
Juwel 125l---}Aquael 250l---} Juwel Rio 300 (350l)


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver