foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 12 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Oscar ei taha süüa
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 14, 2013 02:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 01:40
Postitusi: 54
Pildid: 20
Asukoht: Harjumaa
Hakkab tekkima väike mure Astronotus ocellatuse pärast kuna sellest ajast peale kui ta sai toodud (05.mai koos teiste kaladega, eelmistest jäid ainult ancistrused) pole ma kordagi näinud, et ta sööks. Söödan korra päevas, hommikul. Nädalas korra on dieedi päev. Teised kalad on toitmise ajal väga aktiivsed. Lisaks kuivtoidule (Tetra mini granules, Tetra Cichlid sticks, Tetra Wafer mix ja Sera vipan helves) olen andnud ka melonit, banaani ja ka elus toitu (vihmausse), aga ükski asi pole temas huvi äratanud. Tõsised kugistajad on Thorichthys meeki-d kes rabavad kõike mis toitu meenutab. Ka need vihmaussid mis olid Astronotus ocellatuse-le mõeldud krahmas Thorichthys meeki endale ja surus alla. Mis võiks olla Astronotus ocellatuse isutuse põhjuseks ja mis peaks ette võtma.

Akvaarium on 480l ja alles kuuaega töös. Põhja on puhastatud (sifoonitud nädalas korra). Temperatuur 26. Välisfiltriks JBL 1500e. Valgustuseks JBL Solar Tropic T8 58w ja JBL Solar Natur T8 58w. Valgus põleb kokku 6 tundi päevas.
Elanikeks on: Astronotus ocellatus 1 (~25cm)
Thorichthys meeki 2
Hypostomus plecostomus 1 (~30cm)
Hoplosternum thoracatum 2
Rocio octofasciata 1 (~12cm)
Ancistrus 9 (neist 4 ~2cm-sed)
Mõned taimed: anubis, vallisneria.

Viimase veetest:
Ph 7,7 ; Kh13 ; Gh10 ; Ci2 ok ; No2 0,2 ;No3 10 ; Nh4 0,05

Siin väike lõik ühes akva nurgast: https://www.youtube.com/watch?v=D8NPe3PeIs4


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 14, 2013 07:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Väikevend, mina ise pole pirakaid Oscar'eid kunagi pidanud. Minu akva oleks selleks liiga väike. Oscar nõuab miinimum 300l liitrist akvat, sest kasvab 25-40cm suuruseks ja elab kuni 12 aastaseks. Kuna ta on paras läbustaja siis peab akvas olema väga hea filter. Vaatan et sul on olemas täiesti korralik akva ja välisfilter.

Kui kala ei söö nädal aega või pisut rohkemgi või ei saa süüa siis ei tohiks juhtuda temaga mitte kui midagi. Piisavalt näljane Oscar vast pistaks lõpuks nahka mõned kalad kes talle suhu mahuvad. Loe igaks juhuks oma väiksemad kalad üle. :)

Isutuse põhjuseid võib olla väga mitmeid. Kui kala välises käitumises peale isutuse teisi imelikke tunnuseid pole siis ei tasuks vast väga muretseda.

Oscar pidavat olema intelligentne kala ja isegi tundma oma peremeest, seega ka võõrastama. Sain aru nii et sa said Oscar'i ja teised kalad alles selle kuu alguses. Oscar'i pikkus on sul juba 25cm, tähendab tegemist on täiskasvanud isendiga ja sina oled tema uus peremees.

Kui vana on see pirakas Oscar?

Kogu see uus käivituv akva, asukad, peremees, kõik see kokku võtab Oscar'il aega, vahest isegi tekitab stressi.

Loodame et keegi suurema kogemusega Oscar'eid pidav või pidanud akvarist avaldab oma arvamust.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 14, 2013 09:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 01:40
Postitusi: 54
Pildid: 20
Asukoht: Harjumaa
ertserts kirjutas:
....... Loe igaks juhuks oma väiksemad kalad üle. :)

Isutuse põhjuseid võib olla väga mitmeid. Kui kala välises käitumises peale isutuse teisi imelikke tunnuseid pole siis ei tasuks vast väga muretseda.

Oscar pidavat olema intelligentne kala ja isegi tundma oma peremeest, seega ka võõrastama. Sain aru nii et sa said Oscar'i ja teised kalad alles selle kuu alguses. Oscar'i pikkus on sul juba 25cm, tähendab tegemist on täiskasvanud isendiga ja sina oled tema uus peremees.

Kui vana on see pirakas Oscar?

Kogu see uus käivituv akva, asukad, peremees, kõik see kokku võtab Oscar'il aega, vahest isegi tekitab stressi.

Loodame et keegi suurema kogemusega Oscar'eid pidav või pidanud akvarist avaldab oma arvamust.


Kõik väiksemad on kenasti alles ja peidupaiku on neil küllaga.
Kui vana see Oscar on ei tea kahjuks, ei osanud täpselt öelda ka eelmine omanik. Muidu on ta igati tragi ja reguleerib kes kus tohivad liikuda :) Tiirutab vaikselt ringi ning tuleb ikka vaatama kui akva juurde lähen.
Ei tea miks see isu nihuke vilets on. Lugedes siin teiste kirjutisi kus räägitakse, et Oscarid pidavat lausa hüppama toidu järgi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 14, 2013 11:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kas endise peremehe aegu Oscar ka toidu suhtes pirtsutas?
Vahest olid tal lemmikharjumused ja -rutiinid. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 15, 2013 09:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Juun 08, 2012 06:40
Postitusi: 155
Pildid: 0
Asukoht: Harku
tegin ka pisikese klipi enda kahest oscarist, kui süüa andsin https://www.youtube.com/watch?v=SNuC04LREz0

no2 0,2 ??? kisub tapamajaks juba

Uute toitudega oscaritel võtab ikka tükk aega, kuni üldse julgevad proovida(oleneb kasvatusest). Aga korralik lihakäntsakas ja mahlane elustoit ikka peaks üldjuhul peale minema - vihmaussi lugu tekitab pisut küsimärke. Ma soovitaks sul esmalt uurida, mida eelmine omanik söögiks on andnud ja kuidas sealne toitumiskava on olnud. Nagu mainitud - tunneb oma söögi ära ja uut sööki vastu ei võta.

Samas...polegi mõtet ennem toitu visata kui no2 korras on.

_________________
https://www.rehvid365.ee Suverehvid, Talverehvid
https://www.autokaubad24.ee Autokaubad, Varuosad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 15, 2013 10:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 01:40
Postitusi: 54
Pildid: 20
Asukoht: Harjumaa
priits kirjutas:
....no2 0,2 ??? kisub tapamajaks juba

No see 0,2 on selline oletatav ka kuna testitud ribatestiga (päris 0 kindlasti ei ole ja 0,5 ka kindlasti mitte), tilgatest annaks kindlasti täpsema vastuse.

priits kirjutas:
Uute toitudega oscaritel võtab ikka tükk aega, kuni üldse julgevad proovida(oleneb kasvatusest). Aga korralik lihakäntsakas ja mahlane elustoit ikka peaks üldjuhul peale minema - vihmaussi lugu tekitab pisut küsimärke. Ma soovitaks sul esmalt uurida, mida eelmine omanik söögiks on andnud ja kuidas sealne toitumiskava on olnud. Nagu mainitud - tunneb oma söögi ära ja uut sööki vastu ei võta.

Toit sai eelmiselt omanikult kaasa võetud. Eks proovin homme kuidas krevetti suhtub :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 15, 2013 02:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Hea et Oscar'ite omanikud vestlusest osa võtavad. :)

Väikevend, akvavee testi puhul võiksid kasutada täpsemat tilgatesti, näiteks mul albumis väike tutvustus: Tilgatest

Minule isiklikult tilgatest ei meeldi, mäkerdamist palju, söövitab käsi ja haiseb kohutavalt. Arvata võib et rikub testija tervist, eriti kui teha tubastes oludes.

Mina kasutan oma akvas 24/7 indikaatortesti Seachem Ammonia alert'i mis kestab 1 aasta jutti: Indikaatortest

Indikaatortest on minu jaoks piisavalt mugav ja hea, piilun akva nurka ja näen koheselt olukorda. Ma ostsin selle indikaatortesti Kalake'se akvapoest.

Sul hetkel algstaadiumis käivituv akva, vajab erilist hoolt ja tähelepanu. Nende ribatestidega võib lutsu visata. Kuid eks ribatestid on ikkagi paremad kui üritada palja silmaga šamaani kombel midagi ennustada.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 15, 2013 05:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 01:40
Postitusi: 54
Pildid: 20
Asukoht: Harjumaa
ertserts kirjutas:
....
Väikevend, akvavee testi puhul võiksid kasutada täpsemat tilgatesti, näiteks mul albumis väike tutvustus: Tilgatest
...........
Mina kasutan oma akvas 24/7 indikaatortesti Seachem Ammonia alert'i mis kestab 1 aasta jutti: Indikaatortest

Indikaatortest on minu jaoks piisavalt mugav ja hea, piilun akva nurka ja näen koheselt olukorda. Ma ostsin selle indikaatortesti Kalake'se akvapoest.


Tegelikult ongi nii, et ülejäänud on tilgatestid, ainult No2 ja No3 jaoks kasutan veel riba. See indikaatortest oleks muidugi kõige mugavam.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 22, 2013 02:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Väikevend, tundub et Oscar'ite omanikud hetkel arvamust ei avalda. Vahest pole nende mõistes antud küsimus nii kriitilise kaalu ja loomuga. :)

Kuid ma küsiksin kõigele vaatamata ikkagi.
Kuidas sul on hetkel lood Oscar'iga, kas ta on oma uue akva, peremehe ja söögilauaga juba ära harjunud?

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 22, 2013 04:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 01:40
Postitusi: 54
Pildid: 20
Asukoht: Harjumaa
ertserts kirjutas:
.....Kuid ma küsiksin kõigele vaatamata ikkagi.
Kuidas sul on hetkel lood Oscar'iga, kas ta on oma uue akva, peremehe ja söögilauaga juba ära harjunud?


Oscar tunneb ennast hästi, liigub aktiivselt ja pererahvaga on harjunud (tuleb kohe uudistama kui akva lähedale lähen), võõraid ei salli :)
Söömisega tundub, et on lihtsalt pirtsakas :) Krevetti sööb näpuvahelt,
aga ei torma toidu peale nii nagu teised. Kuivtoidu "sülitab" välja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 07:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Veebr 22, 2013 01:40
Postitusi: 54
Pildid: 20
Asukoht: Harjumaa
Jätsin kalad kaks päeva söögita, peale seda on ka Oscar muutunud isukamaks, sõi heameelega ka kuiv toitu. Kas ta siis oli lihtsalt end nii üle söönud või võttis tõesti kohanemine nii kaua aega, ei tea.
Praegu tegeleb pinnase kujundamisega :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 26, 2013 09:19 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Paistab,et Sul läks hästi.Jube jama oleks teda pidevalt näpu vahelt krevettidega toita :wink:

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 [ 12 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver