foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Aidake identifitseerida
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 08:26 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
Esimene akvaarium ja ostsime poest 6 kala, hilisem nimejärgne google otsing ajas meid täitsa rappa. Tundub, nagu oleks nimed arvel suvalised... Aidake aru saada, kes on kes ja vb ka väike kirjeldus, mida nad armastavad/ei armasta.
https://picasaweb.google.com/lh/photo/bCSgu8Bl58oGmi59pFZcymhr_dVdhb-thqmt3f-9DKU?feat=directlink
https://picasaweb.google.com/lh/photo/2VFT2M4QHSp0DrQ3XglRcWhr_dVdhb-thqmt3f-9DKU?feat=directlink
see paistab olevat Gyrinocheilus aymonieri (ta on üksinda ja ainuke, kelle suutsin tuvastada)
https://picasaweb.google.com/lh/photo/U96QLa1QAY8ykQ9P-B6E32hr_dVdhb-thqmt3f-9DKU?feat=directlink

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 08:34 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
arvel olid kirjas
2 xiphophotus helle.. - googlest sain vaste mõõksabad - neil paistab olevat iseloomulik sabakuju - mul pole ühtegi sellist saba
2 gyrinocheilus aymo... - ühe ma vist saingi
2 epalzeorhynchos s... - see perekond on suur, kuid ma ei leidnud googles pilti, mis nagu klapiks minu kaladega.
Kõik kalad on hetkel umbes 4-5 cm pikad

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 09:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
aileen kirjutas:
arvel olid kirjas
2 xiphophotus helle.. - googlest sain vaste mõõksabad - neil paistab olevat iseloomulik sabakuju - mul pole ühtegi sellist saba

Xiphophorus hellerii ehk roheline mõõksaba. Mõtled ilmselt seda mõõka saba küljes, see on paraku vaid isastel.

aileen kirjutas:
2 gyrinocheilus aymo... - ühe ma vist saingi
Gyrinocheilus aymonieri, Sul siis selle albiino variant, ehk siis kollane või "kuldne".
aileen kirjutas:
2 epalzeorhynchos s... - see perekond on suur, kuid ma ei leidnud googles pilti, mis nagu klapiks minu kaladega.

Epalzeorhynchos sp ehk vale-SAE. Paraku see kala, kes on Sul pildil, näeb märksa enam Crossocheilus siamensis ehk õige SAE moodi välja, ehk paistab, et Sul vedas. "Päris" SAE on tublim vetikasööja ning palju rahumeelsem, kui vale-SAE-d.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 09:32 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
tänud - kuid kes need neli esimesel pildil - 2 kollast ja 2 musta? - Kõik 4 mõõksabade eriversioon platyd? Kena segadus siinpool...

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 09:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Roheline mõõksaba on liiginimi ,kuna looduslik vorm on roheka helgiga hall kala, millest aretatud kõikvõimalikud värvikombinatsioonid(tänu ristamisele platydega). Kalad on Sul töesti emased.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 09:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Ma pole just eriline eluspoegijate fänn ning võin eksida, kuid pakuks siiski et tegu on emaste mõõksabadega. Üsna sarnased on ka platyd, sel teemal on kunagi olnud pisut juttu: /eluspoegijad/17350/index.html
Platyd ja mõõksabad on siiski erinevad liigid.

_________________
http://akvarist.eu


Viimati muutis Rein, Laupäev Mai 11, 2013 09:59, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 09:54 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
leidsin selle teema ja jõudsin tutvuda

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 09:56 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Mina olen eranditult eluspoegijate fänn. Need on mõõksabad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 10:00 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
mnjah - hankida üks isane juurde ja aja siis maime mööda akvaariumi taga... Ma hakkasin ühe teise teema järgi cm-sid arvutama, kuid andmed ajavad lolliks, kuid ma usun, et oma 54-le liitrile väga juurde panna ei saa...

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 10:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
See cm arvutamine on pärit aegadest mil ei olnud tavaks kasutada akvas filtrit ,sageli isegi mitte õhutust. Müüt on murtud ammu. Eluspoegijad nagu paljudki teised liigid tunnevad ennast stressivabamalt kui neid on tihedalt.Filtratsiooni, õhutust ja veevahetust ei ole raske võimendada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 10:29 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
ma jõudsin mõõgusid põhjalikumalt uurida ja tundub, et seis on - elame-näeme... 4 plikat rivis, loogika alusel on neist varsti vähemalt üks poiss ja edasi... Näis, mis toimuma hakkab, tundub, et seni peab veidi pinnasetaimestikku hankima.

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 10:39 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Jüri T kirjutas:
See cm arvutamine on pärit aegadest mil ei olnud tavaks kasutada akvas filtrit ,sageli isegi mitte õhutust. Müüt on murtud ammu.

No päris nii lihtne ka pole see asi. Filter nihutab loomulikult piire, kuid see ei tähenda, et filtri olemasolul võib muudkui lõputult kalu sisse uhada. Iga akvaarium on erinev - akvaariumi maht, vaba veepind, filtreerimine, taimede hulk, toidu hulk jne. jne. Ülitäpselt kalade maksimaalset sobivat hulka välja arvutada pole ilmselgelt võimalik - kuid selleks pole ka vajadust. Algajate akvaristide hädade põhjus nr. 1 on ilmselt akvaariumi üleasustamine. Isegi see väga ebatäpne ja palju kritiseeritud valem 1 cm täiskasvanud kala kehapikkust 1 liitri vee kohta on selles suhtes väga tänuväärne, et on lihtne kasutada ning hoiab reeglina üleasustusest tingitud probleemid ära.
Peale selle on akvaariumi heaolu seadmisel sõltuvaks supervingest filtrist samuti omad ohud - ajal, mil kedagi pole kodus, võib tulla pikem elektrikatkestus, filter võib lihtsalt katki minna, keski/miski võib selle ära ummistada vms. Kui akvas on väga tihe asustus, siis sel juhul pole filtri tõrke korral head loota.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 10:48 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No siis tuleb algajast akvaristist kohe siin koos teha mittealgaja, ja las muretseb endale koju el.generaatori. :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 10:49 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Kord elus olen töesti hävinud tänu el.katkestusele.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 11, 2013 11:21 
Akvarist

Liitunud: Reede Mai 10, 2013 01:20
Postitusi: 19
Asukoht: valgamaa
minule hetkel praegune seltkond sobib - neil on kõigil piisavalt ruumi - ma ise olen ka avara ruumi armastaja, küll aga tekkis algaja küsimus, kas on normaalne, et mõõksabaneiud põhja poole ei tule ja s SAE on eranditult akvaariumi põhjas (hoidum pigem taime alla või "lossi" vahel harva näeb teda liikumas ja siis käib harilikult kiire sööst lähimasse varjupaika. gyrinoch.jne edasi näeb pidevalt kuskil töös...

_________________
Algaja uurija 54 liitril
4 mõõksaba, 2 SAE-d ja 1 päris põhjalik vetikaõgija.


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver