foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Mai 03, 2013 03:25 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kas näiteks isaseid honey gourami'sid (Trichogaster chuna) võiks akvasse võtta rohkem kui üks (nt. grupp 4-6tk)?

Kodukas seriouslyfish.com soovitab honey gourami'sid võtta vähemalt 4-6 tükki. Selgusetuks jääb kas siin soovitati ainult isaste gruppi või arvestati ka emaseid.

Või peaks ikkagi piirduma akvas ainult ühe isasega. Arvestanud olen antud valikute puhul sellega et emaseid guraamisid pole (ei võtagi) ja seega isaste suhe emastega 1:2 siin ei kehtiks.

Kas ülalmainitud honey gourami isane võiks tulevikus läbi saada ka dwarf gourami (Trichogaster lalius) isasega?

Plaanis on siis koos olemasolevate parvekaladega luua selline pühendunud guraami(de) poissmees(te) "kloostriakva". :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 01, 2013 10:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
Kaklema kipuvad isased guraamid omavahel, mul 2 isast emasete karjas ja pidevalt käib võimu näitamine. Kui ma ei eksi siis guraamid on bettadega suguluses. Guraamid kiusavad endast väiksemaid.

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 02, 2013 12:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Lokuta, tänan sind vastuse eest ja ka neid kes edaspidi vastavad.

Ma plaanisin mingi aeg tagasi võtta hulgi isaseid gourami'sid kuid siis mõtlesin ümber ja võtsin prooviks ainult ühe honey gourami. Antud isend oli akvas väga rahulik ja nohistas omaette. Lõpuks loobusin sellest gourami'st sest tekkisid teised mõtted ja ideed.

Dwarf gourami (Trichogaster lalius) isased on minu meelest väga kenad kalad. Lapsena neid pidasin. Kuid kui soovisin mõni kuu tagasi Tallinnas neid saada siis polnud neid mitte kui kusagilt võtta. Nigel on meil siin Maarjamaal see akvakalade valik. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 02, 2013 07:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 21, 2012 03:29
Postitusi: 235
Pildid: 0
Asukoht: kopli 86
Endal on hetkel kokku 4 guraami, kes vahepeal kambakesi endast 3x suuremat kirevahvenat kiusavad. Muidu ilusad kalad aga iseloom natuke parem kui bettal. Endaguraamide parves hetkel emaseid vähe, muidu peaks olema 2 emast 1 isase kohta. Aktiivselt mul vahupesasi pununud viimasel ajal, olen pidanud selle pärast veevoolu aeglustama ja õhupumpa väljas hoidma.

_________________
80+50 kooslus 1050l/h
60L ekepimentaal bassein 600l/h välisfilter ja led valgus


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver