foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 21, 2013 02:14 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 23, 2013 10:21
Postitusi: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Tetrad on parvekalad ja neid peaks akvaariumis olema vähemalt 5+, parem kui 10+

Aga kui panna kokku näiteks:
Paracheirodon innesi 4tk
Paracheirodon axelrodi 4tk
Paracheirodon simulans 4tk

Kas nad kõik hakkavad kokku hoidma ning moodustavad ühe 12 pealise parve või mitte? Välimuselt ja suuruselt nad väga erinevad pole. Googeldades leidsin, et innesid ja axelrodid peaksid ühe parve moodustama.
Aga kui seal juures on ka veel simulansid? Kas kegi jagaks oma kogemusi või oskab kommenteerida?


Viimati muutis Veix, Pühapäev Apr 21, 2013 09:06, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 21, 2013 06:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mär 16, 2013 10:39
Postitusi: 97
Asukoht: Tallinn, Kopli
Nii palju kui mina tean , peaksind nad koos kena grupi moodustama.

_________________
95L akva 4 barbus tetrazona, 4 barbus nigrofasciatus, 2 ancistrus
2 Megalechis thoracata


Üles
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 23, 2013 11:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 03:05
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Veix kirjutas:
Tetrad on parvekalad ja neid peaks akvaariumis olema vähemalt 5+, parem kui 10+

Aga kui panna kokku näiteks:
Paracheirodon innesi 4tk
Paracheirodon axelrodi 4tk
Paracheirodon simulans 4tk

Kas nad kõik hakkavad kokku hoidma ning moodustavad ühe 12 pealise parve või mitte? Välimuselt ja suuruselt nad väga erinevad pole. Googeldades leidsin, et innesid ja axelrodid peaksid ühe parve moodustama.
Aga kui seal juures on ka veel simulansid? Kas kegi jagaks oma kogemusi või oskab kommenteerida?


Kõik on ühe liiki parvekalad. Peavad ilusasti koos hakkama saama.

_________________
Olga

Amazonica AquaZoo
http://www.Amazonica.ee

Kaupluse külastamiseks on vajalik eelnev kokkulepe kas telefonil +372 5809 6869 või e-maili teel info@amazonica.ee

Tellimisinfo ja eritellimuste kohta e-posti teel tellimus@amazonica.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mai 07, 2013 08:43 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Mär 23, 2013 10:21
Postitusi: 21
Pildid: 7
Asukoht: Tartu
Praeguseks on Innesid 5tk ja Simulansid 6tk üle nädala akvaarjumis olnud ning nad kõik hoiavad kenasti kokku. Axelroide polnud mul kahjuks kusagilt võimalik soetada, kuid eks annan teada kuidas nad mul käituma hakkavad, kui õnnestub neid hankida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 08, 2013 03:45 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Vaatan et sul on käsil huvitav "kalakatse". :)
Arvestades kõigi kolme kala esimest ladinakeelset nime Paracheirodon ja perekond Characidae on teoreetiliselt võimalik et nad moodustavad omavahelise grupi. Kuid ma mõtleksin seda asja veel edasi, nö. teoretiseeriksin.

Kui vaadata nimetatud tetrade füüsilis bioloogilisi näitajaid:
1. Neon Tetra (Paracheirodon innesi) - kasv 2-3cm, isaste emaste suhe 1:2, eluiga 3-10, vee temp. 21-28, pH 4.0-7.5, veekaredus 4-10.
2. Cardinal Tetra (Paracheirodon axelrodi) - kasv 2-3.5cm, isaste emaste suhe 2:3, eluiga 3-8, vee temp. 20-29, pH 3.0-7.5, veekaredus 0-10.
3. Green Neon Tetra (Paracheirodon simulans) - kasv 1.5-2cm, isaste emaste suhe 1:2, eluiga 5-12, vee temp. 21-35, pH 3.0-6.5, veekaredus 4-6.

Üldiste keemiliste vee omadustega saab akvarist enamjaolt hakkama kuid tunduvalt keerukam on hallata kalade loomupäraseid biloogilisi omadusi. Näiteks nimetatud kolmel tetral on erinev kasv, isaste emaste suhe ja eluiga. Noorisenditena saavad rõõmsalt koos grupis seltsida kuid sirgudes täisikka võivad asjad minna isaste ja emaste tasandil omasoodu. Ehk siis kui isased ja emased ei saa üksteist kuidagi ära jagatud siis võib suur grupp läbi rivaalitsemiste killustuda väikesteks eraldi grupikesteks. Ei tasuks unustada et ilusat ja ealiselt erinevat tetra gruppi hakkab ajarattas kimbutama ka meie kõigi elusolendite "sõber surm".

Ps! Mina võtaksin kõiki tetraid igast grupist miinimum 8-10 tk. Kui tekiks loomulik kadu et siis ei jääks mingit liiki tunduvalt vähemaks. Kuid seda ma hetkel ütelda ei oska kas suuremate gruppide valik jätab kokku kõik kolm tetra liiki või siis löövad nad juba lahku kolmeks eraldi grupiks. :-k

Aga nagu ütelda on ülalmainitu kõigest ainult andmetega teoretiseerimine. Minul olid esimesteks kaladeks 20 tk. Cardinal Tetra'id. Kaladel oli mingi jäle mannatõbi ja need tetrad koolesid nädala aja jooksul kõik maha, arvatavasti hirmsates piinades. Kuid seda ma mäletan et need cardinal tetra'd ei hoidnud eriti üldse kokku vaid süstisid ja sõelusid puntidena ringi mööda erinevaid akva osasid.

Täpselt sama kaootilist eraldi 1-2 kaupa liikumist täheldan ma nüüd tetradel Hemigrammus ocellifer. Tetra grupi kõrval on mul tunduvalt ilusam ja rohkem kokkuhoidev elav rasbora Trigonostigma heteromorpha grupp. Kui sinu "kalakatset" korrata siis võiks Hemigrammus tetra'id grupiks miksida oma 17 hemigrammus'e liigist. :lol:

Cardinal Tetra (Paracheirodon axelrodi) on minu teada Tallinnas müügis päris mitmes akvapoes: Kalake, Mustika keskuse Zoo Planet (töötab ainult mai kuu lõpuni, pannakse kinni), Zoomaailm Sõpruse pst. 222. Ütlesin mälu järgi, sest lähiajal külastasin neid akvapoode.

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 08, 2013 04:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
mul kardinalid ja neoonid ei moodusta ühist gruppi.
ikka kaks erinevat.
grupide moodustumine sõltub ka sellest kui palju neid häiritakse
ehk kui ma vaatan akvat distansilt siis ei ole akvas ühtegi gruppi kõik sõeluvad läbisegi taimede vahel aga kui miagi neid häirib siis süstitakse kohe juurika taha ja moodustatakse grupid ikka neoonid eraldi kardinalid eraldi.

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 08, 2013 04:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Ahaaa, Jaantat see sul hea tähelepanek ja kulub vast Veix'ile pärliks ära. Aga eks see tõestab sedagi et ükskõik kui hästi akvarist ei üritaks oma kasvatuslike skeeme läbi mõtelda, kalad tegutsevad ikka nii nagu loodus neile ette määrab. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver