foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 24, 2013 12:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 22, 2012 12:13
Postitusi: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tervitused

Eelmisel aastal taasavastatud akvaariumikalade pidamise harrastus on igati hinge paitav olnud ja nüüd siis soov liikuda suurema akvaariumi suunas.
Planeerin lähiajal hankida suurem akvaariumi Suuruseks saab olema 200-240 liitrit.

Soovin vanad asukad(väiksemad kalad) kolida uude ja juurde osta kalu, mis ei paneks pintslisse olemasolevaid kalu.

Soov võtta juurde 2-3 suuremaks kasvavat kala:
1. Ancistrus
2. Ja lisaks 2-3 suuremat/värvikat isendit. Sel kohal olekski abi vaja - millised sobiksid ja keda soovitaksite ?

Näen ise, et uues akvaariumis võiks olla üks alltoodud variantidest.
a) Ancistrus 1tk + Jack Dempsey 2tk + ?
b) Ancistrus 1 tk + geophagus brasiliensis 2tk + ?
c) Anscitrus 1 tk + Green terror 2 tk + ?
d) Ancistrus 1 tk + Red blood Parrot 2tk (häirib tema aretatud tulemus).
e) Teie soovitus?


Teine variant on leida kaladele uued kodud ja valida täiesti uus kooslus.

Hetkel on kalade liigiline ja arvuline jaotus selline:
1. Paracheirodon axelrodi – 11 tk 
Pilt


2. Paracheirodon simulans – 3 tk
Pilt

3. Microgeophagus ramirezi – 2
Pilt

4. Corydoras similis – 1tk
Pilt


5. Corydoras aeneus – 4 tk
Pilt


6. Macrotocinclus affinis – 2 tk
Pilt


Viimati muutis jaanr, Kolmapäev Mär 27, 2013 09:47, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 27, 2013 08:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Green Terroriks nulliksin sellest nimekirjast kohe kärmelt maha. Sul seal corrykad ja muud väiksemad kalad (neoonid) - pannakse pintsli. Kasvab teine ka ikka päris suureks ja kindlasti ei jääks taimestikust miskit erilist alles. Lisaks veel - koosluses teiste kaladega kipuks akva väikseksi jääma. Minu suurim greenu on 20 cm kanti.

Uute kalade valikus peaksid lähtuma olemasolevatest. Sul on seal hetkel minu mõistes suht ("memmekad") rahuliku olemisega kalad. Suured ahvenad sinna punti ei passi. Ehk siis Malawikad? Need on pisemad, aga siiski ka taimede tuhnijad ja tiba ka riiakad. Ramirezit ma mäletan oma ajaloost suht pirtsakana (tundlikuna) vee kvaliteedi suhtes. Aga väga ilus kala. Siia punti sobiksid ehk hoopis guraamid ja skalaarid? "Musta nuga" (apteronotus) ja "elevanti" (gnatonemus petersi) julgeksin ka soovitada.

Äkki hoopis jätad pisemad vanasse akvasse alles? Kui suur see on? Siis vast on lihtsam ka uue akva kalakooslust planeerida?

Teiste Sinu valitud kalade suhtes ei oska peast seisukohta võtta ja laisk nagu ma olen - googeldada ei viitsi. Red Parrot oli mul ka küll rahulik kala, kuid mitte koos neoonidega. Ei tea, kas nood maitsevad talle. Suu just hirmus suur tal pole.

See siis minu poolt. Teised ehk lisavad ka oma arvamusi.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 27, 2013 09:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 22, 2012 12:13
Postitusi: 8
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
KRA kirjutas:
Green Terroriks nulliksin sellest nimekirjast kohe kärmelt maha. Sul seal corrykad ja muud väiksemad kalad (neoonid) - pannakse pintsli. Kasvab teine ka ikka päris suureks ja kindlasti ei jääks taimestikust miskit erilist alles. Lisaks veel - koosluses teiste kaladega kipuks akva väikseksi jääma. Minu suurim greenu on 20 cm kanti.

Uute kalade valikus peaksid lähtuma olemasolevatest. Sul on seal hetkel minu mõistes suht ("memmekad") rahuliku olemisega kalad. Suured ahvenad sinna punti ei passi. Ehk siis Malawikad? Need on pisemad, aga siiski ka taimede tuhnijad ja tiba ka riiakad. Ramirezit ma mäletan oma ajaloost suht pirtsakana (tundlikuna) vee kvaliteedi suhtes. Aga väga ilus kala. Siia punti sobiksid ehk hoopis guraamid ja skalaarid? "Musta nuga" (apteronotus) ja "elevanti" (gnatonemus petersi) julgeksin ka soovitada.

Äkki hoopis jätad pisemad vanasse akvasse alles? Kui suur see on? Siis vast on lihtsam ka uue akva kalakooslust planeerida?


Teiste Sinu valitud kalade suhtes ei oska peast seisukohta võtta ja laisk nagu ma olen - googeldada ei viitsi. Red Parrot oli mul ka küll rahulik kala, kuid mitte koos neoonidega. Ei tea, kas nood maitsevad talle. Suu just hirmus suur tal pole.

See siis minu poolt. Teised ehk lisavad ka oma arvamusi.


Tänan vastuse eest.

Kaldun isegi sinna poole, et jätan vana akva koos kaladega alles, Ja ostan uue akva juurde.

Ramirezid on minu juures elanud ca 10. kuud. Vee seisukorda olen kontrolli all hoidnud ja tundub, et nad on rahulolevad - 4.korda on marja visanud ja selle natukese aja pärast ära popsinud. :) Väga tegusad kalad. - isane ajab emast pikk aega taga ja siis lõpuks saabub siis rahu - loe kudemine. :oops:

Soov oleks ka taimi akvaariumis omada. Seepärast kaevureid väga ei tahaks.

Ja 20-30 cm kaladele jääb akva tõesti väikseks. Pean väiksemate isendite peale mõtlema.


T. Jaan


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 28, 2013 09:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Olen ise hetkel vikerkalade vaimustuses ja nad vist sobiksid ka sinu "memmekate" seltsi.
Kui sul ramirezi ja neoonid kohutavalt ette jäävad, siis mul on väike akva, kus nad varjupaiga leiaksid (7 neooni on ees).

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 29, 2013 09:03 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
ancistrused ka rahulikud kalad

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver