foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 08:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
L-114 Pseudacanthicus cf. leopardus (Leopard-kaktussäga) kasvatamine ja paljundamine

Pilt


Pseudacanticus cf. leopardus L-114 (Leopard- Cactuswels, Demini- Cactuswels)
Päritolu: Amazoonas Rio- Demini, Rio-Negro.
Välimuselt atraktiivne nn. leopardimustriga kere, oranzilt kuni punaselt ääristatud sabauime ja seljauimega. Eriti ilusatel isenditel on punase osakaal sabal ja seljauimel üsna suur. Saksakeelses nimetuses esinev cactuswels tuleb täiskasvanud isenditel piki külgi esinevatest ogakeste ridadest.

Neid kalu polnud mul plaanis endale hankida ja tõtt-öelda oli see nn emotsiooni ost.
Nad lihtsalt nägid nii head välja, et ma ei saanud neid ostmata jätta kui Tartu Betta kaupluse omanik mulle neid pakkus (ta teadis väga hästi, et ma olen suur imisägade fänn). Juhtus see
nii umbes 7-8 aastat tagasi. Kodus lasin 4 uut asukat 250 liitrisse ühisakvaariumisse kus oli juba 3-4 liiki erinevaid imisägasid ees. Edaspidi ma mõne aja neid peaaegu ei näinudki, sest nagu enamus imisägasid, on ka nemad üsna head peituse mängijad. Kasvavad nad suhteliselt aeglaselt- kahe aastaga olid nad juurde võtnud vast poole ja täiskasvanuks umbes 5-6 aastasena 18 cm juures (emased varem – 15 cm juures) . Toitumisviisilt peetakse neid pigem
loomtoidulisteks ja reeglina nad taimset toitu peaaegu ei puutugi. Samas pole andmeid, et nad teisi kalasid ründaks. Mina pakkusin neile söögiks erinevaid tablett-toite, külmutatud sääsevastseid ja külmutatud artemiavähikesi.
Täiskasvanud isendid aga maiustavad mõnuga veel ka akvaariumis elutsevate tigudega (tigude populatsioon on mul selles akvaariumis täielikult kontrolli all juba paar-kolm aastat).
Akvaariumitaimi nad ei puutu, küll aga püüavad aeg-ajalt kivide alla kruusa sisse koopaid kaevata. Peidupaikadeks sobivad erinevad koopad ning juurikad. Internetist olen lugenud, et mõnedel on õnnestunud neid näppude vahelt toita krevettide ja muu sellisega. Iseloomult on nad teiste kalade suhtes ükskõiksed ja tüli norivad reeglina ainult liigisiseselt üksteisega ning seda ka tavaliselt parema peiduurka pärast.
Ühe nendest kaladest kaotasin nelja aasta pärast tänu liiga kitsale koopale, kuhu ’’varaküpsenud ’’ emane sisse puges ja välja enam ei saanudki- kahjuks avastasin ta liiga hilja kui ta juba surnud oli. Pärast seda olin veendunud, et mul enam ühtegi emast pole (kuna arvasin, et kõige väiksem isend on suuremate poolt tagakiusatav ja kasvus kängu jäänud isane).
2012 aasta sügise vihmaperioodil, kui alustasin suurte veevahetustega, püüdes kudema panna samas akvaariumis elutsevaid teisi L- sägade liike, märkasin kahe suurema ’’leopardi’’ vahel toimuvaid öiseid kaklusi ja territooriumite jagamisi, mida huviga jälgis eemalt kolmas, kelle välimust tähelepanelikult vaadates jõudsin järeldusele, et tegemist on emase kalaga, kes oli silmnähtavalt külgedelt paisunud (marja täis). Jätkasin aktiivsete veevahetustega paari kuu vältel, kuni ükskord avastasin kaklustes peale jäänud isase koos emasega koopas, kus nad veetsid paar ööpäeva. Tegemist oli nn proovikudemisega, millele marjaheitmist veel ei järgnenud. Jätkasin veevahetustega (2-3 korda nädalas osmoosiveega). Järgnesid veel paar
nn proovikudemist, kuni 2012 detsembri alguses avastasin isase koos marjaga koopast.
Mari nagu enamusel imisägadel oli suhteliselt suur (2,5-3mm) ja kollast värvi.
Kuna olin lugenud, et nende mari ja maimud on väga tundlikud vee kvaliteedi ning bakteriaalse infektsiooni suhtes, lülitasin koheselt sisse UV lambi ja lisasin kohe akvaariumisse Catappa lehti. Samuti tõstsin temperatuuri 26 C kraadilt 29 C kraadini. Kümnekonna päeva pärast koorusid maimud. Taskulambiga koopasse piilumise suhtes oli isane alati vägagi närviline ja rahutu. Edasi olin nädal aega dialemma ees- kas jätta maimud isa jäelvalve alla või mitte. Otsustasin eraldamise poolt. Seadsin sisse 70 l akvaariumi, kuhu valasin 80% ulatuses suure akvaariumi vee ja ühendasin eelnevalt sissetöötanud välifiltri.
Et maimud fitrisse ei satuks, panin filtri sissevoolu ümber võrgust katte. Siis tõstsin maimud koos pesaga ümber teise akvaariumisse (õnneks pages isane koheselt pesalt kui pesa tõstsin) ja uhasin maimud veega pesast ettevaatlikult välja. Läks veel pea nädal kuni maimude rebukott oli tühjenenud ning nad oli valmis sööma (kasvu juures 12 mm). Esimeseks toiduks pakkusin juba korduvalt läbi proovitud Tetra Min Bay+ Sera Spirulina tabletid + Tetra Shrimp Sticks segu (eelnevalt muidugi pulbriks hõõrutuna). Lisaks veel artemiat ja külmutatud Cyclopse. Tähelepanuväärne on maimude välimus ning värvimuutus. Alguses on maimud mustad üksikute valgete laikudega, paari nädala pärast hakkavad laigud muutuma valgeteks täppideks, veel paari nädalaga muutub saba ja seljauim oranziks, mustale kerele tuleb aga järjest kontrastsemaid heledaid täppe juurde. Alles 3-4 kuuga muutub värvus täiskasvanud kaladega sarnasemaks, kuid läheb veel vähemalt aasta, kuni ta muutub peaaegu samaks vanematega.

7 päeva koorumisest:
Pilt


21 päev pärast sööma hakkamist:
Pilt

Vot selline lugu siis.
Ega ma neid ei lootnudki kunagi paljundada, kuna olin lugenud, et nad paljunevad akvaariumites, millede suurus ületab 400 liitrit, minu kõige suurem akvaarium on aga umbes 250 liitrit. Nii, et soovitan ka teistel kalapidajatel julguse kokku võtta ja hankida endale vähe haruldasemaid L-sägasid- mine tea võib-olla õnnestub ka Teil esmakordselt Eestis neid paljundada.

Lisaks infot ja lugemist:
http://www.planetcatfish.com/catelog/sp ... ies_id=208

http://www.planetcatfish.com/shanesworl ... cle_id=384

Lugupidamisega,
rroomm

PS! Soovijatel palun võtta ühendust priva kaudu. Müüki lähevad umbes aprillis.

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri: sägad
PostitusPostitatud: Esmaspäev Veebr 11, 2013 08:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Nov 27, 2005 05:06
Postitusi: 394
Pildid: 12
Asukoht: Harjumaa
Igal juhul põnev lugu. Palju õnne! :)

_________________
240l elustaimed; tavalised eluspoegijad, corydorased, otod, pärlguraamid, neoontetrad, f-SAE, ancistrused, tornteod ja teosööjad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 17, 2013 10:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Siin siis värsked pildid lasteaiast:

Pilt

Pilt

Pilt

Pilt

R

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 17, 2013 04:56 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Õnnelik mees! Tõeliselt vinged tegelased on,aga eks nad ole ka suure töö ja vaevanägemise tagajärg.
Vähesed viitsivad nii pühendunud olla.
Sügav kummardus.
Piret

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri: z
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 17, 2013 05:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mai 11, 2012 09:30
Postitusi: 85
Pildid: 0
Asukoht: Eesti,Tallinn,Tondi
Õnnitlen.Tõesti ilusad sägad. :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 17, 2013 07:56 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 02:10
Postitusi: 334
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
On ilmselge ,et sa meeldid imisägadele nagu nemad sulle ja nende paljundamisel oled juba vana säga. :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Veebr 19, 2013 02:09 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 19, 2010 11:09
Postitusi: 60
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn-Teletorn
Palju õnne, see on sägadesõbrale imeline sündmus. Aga ilmselgelt on see meeldivus vastastikune:) Nüüd tekkis väga suur soov ise Tartu sõita, et seda kõike näha:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 09, 2013 10:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Värsked pildid:

Pilt

Pilt

R.

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 11, 2013 11:21 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 13, 2010 04:07
Postitusi: 375
Asukoht: Tallinn,Laagri
Uskumatult palju on neid alles,tundub,et oled neile head tingimused loonud. Ja kui armsad tegelased nad veel on. Oh ma olen kohe tiba kade.
Parimat soovides
Piret

_________________
250,2*200,175,126 liitrit kalade ja taimedega.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 13, 2013 11:40 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 19, 2010 11:09
Postitusi: 60
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn-Teletorn
Väga ilusad kalad, edu ja häid uusi kodusid, kes neid hinnata oskavad:)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 09:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mõnusalt kadestamisväärne müstiline lugu. Mulle on ka kuidagi nood "lutsutajate" igasugu erinevad liigid armsaks saanud. Kas tited müüki ka raatsid panna?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 09:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Jah lähevad müüki küll nii umbes aprill-mai.

R

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 10:09 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kihk on juba hakata otsima võimalusi, kuidas neid Tartust Tallinnasse saaks.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 10:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Küll leiame võimaluse, olen ennegi Tln viinud või teiste foorumlastega saatnud.

R

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 22, 2013 10:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mulle toimetaski viimati kohale Sinu Red-Blackid D3ll (või kuidas ta täpne akvaristika nimi ongi) Igati viimase peal abivalmis akvarist.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 25 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver