foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 03:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Kas keegi palun oskaks anda mulle nõu ja infot.

Kus Tallinnas saaks muretseda endale kirveskõhtlase Carnegiella strigata isendeid (6-10tk)?
Kala näeb välja selline:
http://www.seriouslyfish.com/wp-content ... FT1190.jpg

Olen mitmesse Tallinna poodi helistanud ja kohapealgi käinud. Kuid neid akvakalu pole. Üteldud on sedagi, et Eesti akvaristid eriti neid kalu osta ei armasta (inimestele kala välimus ei meeldi) ning sellepärast akvapoed neid ei telli. Pealegi pidavat kirveskõhtlased akvadest välja hüppama, seega akval peab olema kinnine kaas.Kummastav miks need kirveskõhtlased rahvale ei meeldi. Minu meelest väga ilusad ja omapärased akvakalad. Pealegi asustavad kirveskõhtlased akva ülemist osa. Vähesed kalad asustavad seda ala. Neid akvavee ülakihtide asustajaid võib lausa ühe käe sõrmedel üles lugeda.

Juhul kui Eestis kirveskõhtlasi pole, ehk siis peaks endale kalad tellima väljamaalt? Lätist, Leedust, Poolast, Saksamaalt, Inglismaalt :-k

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 04:12 
Akvarist

Liitunud: Reede Sept 17, 2010 04:15
Postitusi: 40
Asukoht: Harjumaa/Saami
Tellimisest ei tea, pole proovinud, aga kui Helsingisse järele viitsid minna, siis seal paistab praegu olevat: http://www.akvaariokeskus.com/ab2005/ka ... tetrat.htm


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 04:13 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Mina olen seda tüüpi kalu eesti akvaristikaga tegelevates poodides näinud, nii Tallinnas kui Tartus. Ja seda sugugi mitte väga harva. Kas Tartu mnt 51 oled küsinud?
Nad on tõesti huvitava välimusega kalad. Kuna minu akva veepiir on õstetud võimalikult kõrgele, siis mina neid oma akvas ei näeks (jääksid raami taha) ja kaladel oleks palav (akva valgustus on liiga lähedal). Muidugi teistel võivad olla teised põhjused nende kalakeste mittepidamiseks.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 05:41 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 02:10
Postitusi: 334
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
Tartu mnt.kalapoes on neid üsna regulaarselt olnud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 08, 2013 06:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina olen ka üsna mitmel korral Tartu mnt. poes näinud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Veebr 09, 2013 12:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Tänan kõiki kes vastasid ja veel vastavad.

Tegelikult selle peale ma ei tulnudki et kui akva on veega täiesti täidetud et siis pole mõnede akvakaante puhul näha ülakihtide kalasid ning et ka lähedal olevad lambid kütavad liigselt veepinda. Kuid õnneks minu MP100 akva puhul see ei ole probleemiks. Veepinna ja lampide vahemaa teineteisest on mingi 6-8cm.

Hetke seisuga pole Tallinna Tartu mnt. 51 Carnegiella strigata'sid. Millalgi olevat seal olnud ning minule üteldi et vahest kuu aja pärast tuleb. Kahju et ükski Tallinnas olev akvapood ei pakkunud mulle võimalust, et nad tellivad mulle need soovitud kalad. :?:
Helsingisse ise ostma minna oleks hea mõte, kuid sinna ma läheksin alles suvel koos perega. Nii et tuleks paar pikka kuud oodata.

Huvi pärast vaatasin netis akvakalade online importijaid ja eksportijaid:
http://www.tropicalfishfind.com/Importers.asp
Enne listi läbivaatamist olin suht optimistlik kuid hiljem minu pakatav optimism lahtus. Meie laiuskraadi akvaristil on kesised võimalused akvakalasid online tellida. Näiteks Euroopa ja EU tasandil peaks akvakalade online ostmisel ja asjaajamisel oskama vähemalt asukohamaa keelt (poola, ungari, saksa, prantsuse, hispaania jt.) sest nende koduleheküljed on enamuses mitte inglise keelsed. Skandinaavias polnudki akvakalade online ostmise võimalusi, tegelikult ühe Norras leidsin. Inglismaa meile akvakalu ei impordi. Vähemalt mina sealt listist ei leidnud kes oleks nõus seda tegema. Teine asi on see et juhul kui sa leiaksidki mingi online pole Euroopas siis nende kodukale on näiteks kirjutatud et miinimum tellimus peab olema vähemalt 6 kasti akvakalu ja need kalakastid on piisavalt suured. Sobilikud pigem akvapoele kui üksikule akvaristile.

Akvakalu online osta saab USA-st. Juba esimesel leitud kodukal oli võimalus teha tükikaupa tellimust. Arvan et sama laadset ostu on võimalik teha ka Lõuna-Ameerika online akvapoodides. Iseasi muidugi see et kui kaua võtab selline ookeanitagune tehing aega kui kalliks läheb 5-10 tk. akvakala ostmine ning kas kalad elusalt kohale jõuavad. Kujutan päris ette et USA-st läheb kalapakk Euroopasse ja sealt kriburada mööda Eestisse. Pole ju tegemist Inglismaalt lauamängu ostmisega läbi ebay.co.uk mis võttis aega 2-3 päeva. :)

_________________
180L, JBL e1501, 2x30W
3 tetra(bct),1 garra rufa, 1 sewellia
3+ killertigu,3+ amano krevett


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver