foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 21, 2013 02:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Jaan 17, 2013 01:39
Postitusi: 867
Pildid: 20
Asukoht: Tallinn
Olen dekaadide tagune akvakalade pidaja kaugest lapsepõlvest, kuid pean ennast algajaks akvaristiks. Paluksin nõu parvekalade suhtes.

Akvaarium on hetkel 180 liitrine MP stardikomplekt. Akva põhjas kruus, juurikad ja ligikaudu 20 taime (7 liiki). Taimed on valitud nö. algaja tasemelt (easy tropica plants).
Akva vesi hetkel 24 kraadi ja vee PH 7.2-7.6. Vesi on akvas koos keemiaga käinud hetkel 2 päeva.

Eluspoegijaid ei tahaks. Soov on akvas pidama hakata kõigesööjatest väikeseid sõbralike 2-6 cm pikkuseid parvekalu. Parvekalad võiksid olla silmale ilusad ja vaatlejale huvitava käitumisega. Samas akvas sooviks võimalusel pidada ka krevette.

Palju võiks maksimaalselt 180l akvasse parvekalu panna? Krevette vist arvestama ei pea.

Milliseid parvekalu võiks pidada akva üla-, kesk- ja põhjakihtides? Kena oleks kui kõik akva veekihid oleksid hõivatud.

Kas ma peaksin parvekalade grupi moodustamisel midagi tähele panema või arvestama? Näiteks kas 6-12 parvekalaga kooslus oleks õige lähenemine. Ülekaalus isased või emased.

Kas akva põhjakihti võiksid koos jagada näiteks krevetid ja 1-3 väikest põhjakoristajat?

Ma isegi siin loen Internetis paremalt ja vasakult. Üritan klassifitseerida parvekalu, tekitan mõtteskeeme oma uue akva jaoks. Mida rohkem loen seda vähem tean. :)

Vabandan et küsimusi palju, kuid sooviksin teada teie parvekalade ja krevettide pidamise kogemustest ning vaatlustest. Tahaks akvasse tekitada elujõulise floora, fauna ning väikese töötava ökosüsteemi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 21, 2013 11:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Tere,

Sa oled juba ise endale asja suht selgeks teinud ja kohe rõõm vastata spets küsimustele :lol: parvekaladest ma eriti ei tea, mis all, mis üleval aga neoonid on pisikesed ja ilusad ja sobivad krevettidega. Samas sobivad krevettidega ka põhjakalad. Mul näiteks ants sööb isegi krevetiga ühte sama tabletti ja ei mingit kismat.

Arvulisuse poolest võid arvestada väikeste kalade puhul seda rusika reeglit 1cm täiskasvand isend = 1l vett (siia mina ka krevette ei arvestaks) aga jätaks nendele u. 20l vett. Ja parvekalu nagu sa kirjutasid on soovitav pidada alates 6-7.

Edu sulle.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 21, 2013 12:55 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 14, 2012 09:23
Postitusi: 37
Asukoht: Tallinn
Neoon- ja teised tetrad võiks hea valik olla küll. Püsivad peamiselt keskmistes veekihtides minu kogemusel. Sellise akva mahu juures saab neid päris suure karjana ka pidada.

Põhja tegutsema võiks corydoraste seltskonna soetada, kui kruus piisavalt peen ja ümara teraga on.

Ülemistesse kihtidesse ei oska väga soovitada midagi... mingid daaniod ehk?

Krevettidega peaks nad kõik üsna okeilt läbi saama, kuigi vastkoorunud krevetititt on kõigele maiuspalaks, kellel piisavalt suur suu on. Aga kui taimestik tihedaks kasvab ja juurikate külge lisaks samblatutte installeerid, siis leiavad ka nemad endale pelgupaiku piisavalt, et vähemalt osa ellu jääks.


Üles
 Teema pealkiri: re
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 21, 2013 07:47 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 06, 2008 12:51
Postitusi: 179
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn,Mustamäe
Rasbora Galaxy on väga kena ja pole krevettidele ohuks.Neid mahuks sulle üpris kena parv ka.


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver