foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2013 05:28 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 14, 2012 09:23
Postitusi: 37
Asukoht: Tallinn
On akvaarium 25 liitrit, elanikeks neoontetrad ja krevetid, paar pisikest tigu lisaks. Taimi rohkelt, ka pinnataimi, väike sisefilter samuti toimetamas. Akvaarium on ilma kaaneta, valgust 9W.

Akvaarium sai ca kuu aega tagasi kolitud uude asukohta (kontorisse), seni oli kõik OK, vett kord nädalas vahetatud, süüa antud regulaarselt ja kalad kõik terved ja toimekad. Täna hommikul aga leidsin ühe neoonidest laua kõrvalt põrandalt, täiesti kõvaks kuivanuna - ilmselt nädalavahetuse jooksul millalgi välja hüpanud.

Nädalavahetusel akvaariumi läheduses kedagi ei liigu, kes ehmatada saaks neid, valgus on taimeriga sätitud süttima, kui väljas juba valgeks tõmbub (et vältida ehmumist äkilisest valgusest). Veeteste teinud küll pole, kuid ülejäänud kalade ja krevettide käitumise järgi otsustades on ka ses suhtes olukord okei - isu on kõigil hea, keegi kuskil nurgas ei konuta, kaladel värvid tugevad ja erksad.

Mis sellist käitumist põhjustada võiks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2013 08:17 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Mul hüppasid nad paaris 30L akvast välja, õnneks oli müüa ette hoiatanud. Sain kohe jaole, kui nad peale aklimatiseerumist tahtsid välja hüpata. Akva sai ka koheselt kaane alla ja neoonid ei hüppa rohkem. Pigem teeb mul corydoras tingel tangelit (üles alla) akvas. Aga kui vee vahetusi teen, siis hoian neil kurjamitel silma peal :twisted: ei usalda neid suslikuid :roll:
Mul on nad olnud peaaegu pool aastat ja müüa hoiatas kohe, et nad on hüppajad ja soovitas kaanega akvat. Nad tahtsid poes juba anumast välja hüpata :twisted: Aga arvan, et ju neid siis miski häiris, kas lähetuses midagi vibratsiooni ei tekitanud, mul kui suuremad masinad mööda sõidavad (täiskoormaga veokad), siis vibra tõttu nad muudavad värvi ja siblimine sihitult läheb lahti. Nüüd on nad muidugi rahulikumalt asja võtnud.

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2013 08:32 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
matip kirjutas:
On akvaarium 25 liitrit, elanikeks neoontetrad ja krevetid, paar pisikest tigu lisaks. Taimi rohkelt, ka pinnataimi, väike sisefilter samuti toimetamas. Akvaarium on ilma kaaneta, valgust 9W.

Akvaarium sai ca kuu aega tagasi kolitud uude asukohta (kontorisse), seni oli kõik OK, vett kord nädalas vahetatud, süüa antud regulaarselt ja kalad kõik terved ja toimekad. Täna hommikul aga leidsin ühe neoonidest laua kõrvalt põrandalt, täiesti kõvaks kuivanuna - ilmselt nädalavahetuse jooksul millalgi välja hüpanud.

Nädalavahetusel akvaariumi läheduses kedagi ei liigu, kes ehmatada saaks neid, valgus on taimeriga sätitud süttima, kui väljas juba valgeks tõmbub (et vältida ehmumist äkilisest valgusest). Veeteste teinud küll pole, kuid ülejäänud kalade ja krevettide käitumise järgi otsustades on ka ses suhtes olukord okei - isu on kõigil hea, keegi kuskil nurgas ei konuta, kaladel värvid tugevad ja erksad.

Mis sellist käitumist põhjustada võiks?


sinu jutu kohta muud ei oskaki öelda ,et mõtle ise miks poes myyakse akvasid koos kaanega...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2013 09:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Mnjaa, kalad ju ikka sulpsu löövad :roll:

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2013 09:05 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 14, 2012 09:23
Postitusi: 37
Asukoht: Tallinn
Herdaavis kirjutas:
sinu jutu kohta muud ei oskaki öelda ,et mõtle ise miks poes myyakse akvasid koos kaanega...

Selle jutu peale ei oskagi muud öelda, et mõtle ise, miks väga paljud inimesed akvaariume ilma kaaneta peavad ja isegi suuremaid, kui 25 liitrit ja isegi kalad on sees. Uskumatu, eks...

Aga eks see üks siis suitsiidne oli, pole varem ükski kala niisama lambist hüpanud (ehmudes on küll, selle peale tulen ka ise), loodetavasti ei hüppa ka edaspidi.


Üles
 Teema pealkiri: k
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2013 10:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
mul omal 350l selline kirju seltskond koos.....nb: kaane all ja usun ,et õhtu jooksul kuulen vähemasti 10x kus keegi neist hirmsa pirakaga vastu kaant paneb, kui seda peale ei oleks, oleks ilmselt hommikuks tuba kala täis:d õnneks on mul kaan ja ei ole täheldanud ,et nad just ehmumise peale vastu kaant sööstavad.... :lol:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2013 10:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Mu vikerkalad ka mänguhoos ründavad aeg-ajalt akva kaant

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2013 11:33 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
aquarius kirjutas:
Mu vikerkalad ka mänguhoos ründavad aeg-ajalt akva kaant

Oled ikka päris kindel et need just vikerkalad on? Mul on juba hulk aastaid erinevad vikerkalad lahtises akvas ilma vähimagi probleemita. Vikerkalad võivad küll teha veepinnalt toitu võttes plartsatusi, kuid veest välja pole nad iialgi hüpanud, selles osas on nad täpsed ja ettevaatlikud. Tõsi, vikerkala erinevaid liike on palju ning kõigiga pole mul kogemust, lisaks kui neid pidada akvas koos kaladega, kes neid võivad ehmatada, võib olukord olla teine.
Teemaalgatajal aga soovitaks kindluse mõttes siiski teha testid. NO3, kui on siis ka NO2 ja NH3/NH4.

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 07, 2013 11:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Päris kindel jah, et vikerkalad :lol:
Boesemane müües hoiatavad isegi poemüüjad, et nende kiired sööstud võivad lõppeda põrandal, kui kaant peal pole

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 08, 2013 12:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 10:14
Postitusi: 141
Pildid: 1
Asukoht: hiiumaa
Kes kaant ei taha/saa peale panna siis üheks võimaluseks on võrk.

Endal panid mõõksabad akvast lendu :?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 08, 2013 12:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
aquarius kirjutas:
Päris kindel jah, et vikerkalad :lol:
Boesemane müües hoiatavad isegi poemüüjad, et nende kiired sööstud võivad lõppeda põrandal, kui kaant peal pole

Boesemanid mul kõige kauem olnud, eales pole olnud probleeme.
Aga OK, ei läbusta rohkem offtopicuga...

_________________
http://akvarist.eu


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 08, 2013 11:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Juun 18, 2011 04:46
Postitusi: 1058
Pildid: 0
Asukoht: Saue
kas ilma kaaneta akvaariumi pidamine kuidagi seadusega keelatud ei olnud? :twisted:

_________________
180L https://sites.google.com/site/akva2011/
aqadvisor


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Jaan 09, 2013 09:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:D mul on siis seadusevastane ehk siis illegaalne akva :D

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 10, 2013 11:09 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Mul akva oli varem kaanega,aga kui T8 torud ära väsisid eemaldasin kaane,kuna see kippus alt hallitama ja segas akva hooldust.Seni kui olid ujuvtaimed,ei olnud häda midagi.Peale seda,kui moonlightid need nahka panid on kaks kala välja hüpanud.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Jaan 10, 2013 12:14 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 14, 2012 09:23
Postitusi: 37
Asukoht: Tallinn
vana saga kirjutas:
Seni kui olid ujuvtaimed,ei olnud häda midagi.Peale seda,kui moonlightid need nahka panid on kaks kala välja hüpanud.

Pistia't ujub veepinnal ja see laieneb üsna tõhusalt. Peale selle ühe pole hüppeid sooritatud enam.

Ju siis on ka mul illegaalne akvaarium ja see üks kala ei tahtnud kuriteos osaline olla :D


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver