foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 45 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Reede Nov 02, 2012 04:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 30, 2012 08:49
Postitusi: 92
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tere! Vabandust ,et foorumit reostan ,aga kas neoonidele on vaja akvas elusaid taimi ,või saavad nad dekoratsioon-taimedega ka hakkama? Ma mõtlesin ,et 25l akvaariumi tahaks panna elama 6 neooni.Akvaarium kandiline.Kui vaja siis on võimalik ka elustaimed muretseda .Praegu seal sees 6 gupit ja elavad hästi.


Viimati muutis andreee, Laupäev Nov 03, 2012 05:09, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 02, 2012 09:38 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: maitseasi- aga isiklikult soovitan ikka veidi põhjapinnast ja ikka mõni elustaim - ikka akva põhiidee ju tükike loodust kodus....vt ka Takashi Amano akvasid!

. :wink: Muidu võiks ju kõik kunst atribuutika osta: neoon värvides põhjakate :D kunstkalad-plastikust :D plastiktaimed :D

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 03, 2012 12:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 03:05
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
andreee kirjutas:
Tere! Vabandust ,et foorumit reostan ,aga kas neoonidele on vaja akvas elusaid taimi ,või saavad nad dekoratsioon-taimedega ka hakkama? Ma mõtlesin ,et 30l akvaariumi tahaks panna elama 6 neooni.Akvaarium kandiline.Kui vaja siis on võimalik ka elustaimed muretseda .Praegu seal sees 6 gupit ja elavad hästi.


Neoonid on parvekalad, ning soovitav panna neid ca 5 tk ja rohkem, sõltub akv. mahust.
Et tunneksid nad turvalisust siis kindlasti peaksid olema taimed, ning alati soovitan musta kruusa panna - küllastunud värvuseks

_________________
Olga

Amazonica AquaZoo
http://www.Amazonica.ee

Kaupluse külastamiseks on vajalik eelnev kokkulepe kas telefonil +372 5809 6869 või e-maili teel info@amazonica.ee

Tellimisinfo ja eritellimuste kohta e-posti teel tellimus@amazonica.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 03, 2012 05:05 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 30, 2012 08:49
Postitusi: 92
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-Virumaa
Aga kui palju mahub 25 liitrisesse akvaariumisse neone,taimed ja asjad on võimalik muretseda.Nad on muidu sama suured kui gupid,nii et siis peaksid nad ennast samahästi seal väikses akvas ennast tundma.Põhjapinnas on mul olemass need on 2mm väiksesed kivid ja neid on mul tervelt 10 kilo :D Kui 25liitrit vähe ,siis kui suur peaks olema akva 5 neoni jaoks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 03, 2012 07:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
arvestama pead 1cm täiskasvand isendi kohta 1l vett. sul gupyd võtavad u.20l ära nii, et 5tetrat saad võtta.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 03, 2012 07:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Dets 29, 2011 06:05
Postitusi: 61
Asukoht: rae vald harjumaa
andreee kirjutas:
Aga kui palju mahub 25 liitrisesse akvaariumisse neone,taimed ja asjad on võimalik muretseda.Nad on muidu sama suured kui gupid,nii et siis peaksid nad ennast samahästi seal väikses akvas ennast tundma.Põhjapinnas on mul olemass need on 2mm väiksesed kivid ja neid on mul tervelt 10 kilo :D Kui 25liitrit vähe ,siis kui suur peaks olema akva 5 neoni jaoks

kalade kohta niipalju kui ma lugenud olen siis
rusikareglid kuni 10 cm pikkuseks kasavavate kohta tuleb arvestada 1cm=1liiter üle kümne centimeetristele isenditele 1cm=2liitrit

kui räägid neon tetratest siis neid saaksid mahutada kõige rohkem 6 tk
kui arvestada veel et dekoratsioonid, taimed, sisefilter tegeliku mahu väiksemaks teevad siis isegi 4-5 neon tetrat

neid tetraid on vist ka pisut väiksemaid
Kui enda väikest kuubikut sisustasin siis vaaatasin ka miskeid Rasboraseid kes 2,5 cm aga sel hetkel polnud neid müügis ja nii on mul 4 tavalist neooni, rohkem ei söandanud kuna üks ants ja õunakas olid ka võetud juba :)

Taimede vahel mu neoonidele meeldib end peita aegajalt ja vahel poevad ka antsu kookoskoopasse uinuma.

_________________
35L start 7.12.11 | suurem uuendus 11.11.12 | Ancistrus, 4 Neon Tetrat(Paracheirodon innesi), Krevetid (Neocaridina Heteropoda var.red) ei tea kui mitu :), 2 Neritina snail(sp zebra, onion), paras ports taimi


Viimati muutis crissux, Laupäev Nov 03, 2012 08:06, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 03, 2012 07:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 30, 2012 08:49
Postitusi: 92
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-Virumaa
Selge ,lihsalt mõned inimesed räägivad foorumis ,et 25l akvaarium sobib ainult krevettide pidamiseks,aga see selleks.Kui ma juba postitasin ,siis kas keegi oskab öelda miks mu akvaariumivesi läheb kiiresti uduseks ?:(
Teen veevahetust iga nädal ,aga ikka udune kuidagi:( Pean ka seda ütlema ,et tegin alguses väikese vea ei töötanud akvat sisse. Lasin kalad ka kohe alguses sisse .Õnneks jäid ellu kõik ,aga äkki seepärast akva vesi udune ,sellega oleme kakelnud juba 2kuud ,sellel ajal sai ka akva käima pandud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 04, 2012 08:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Minul läks alustav akva siis uduseks kui tekkis bakteri puhang. Kui korralikult sööta ja vett vahetades põhja sifoonida siis varsti annab järgi.

Peale seda on tavaline mingi vetika puhang. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 04, 2012 08:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 30, 2012 08:49
Postitusi: 92
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-Virumaa
Eem ,igaveevahetusega ei sifooni ,sest kui viimati sidoonisin suri lambist 3 põhjakat ära :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 04, 2012 08:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Kas sa sifoonid ühe korraga kogu põhja või osaliselt. Ma sifoonin näiteks umbes 1/3 või 1/2 põhjast ja seda iga 2 nädala tagant.

PS. Vaevalt, et lamp nende suremisega seotud oli :D :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 04, 2012 09:35 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
:wink: muidugi nii väikesel akval kindlasti raske tasakaalu saavutada ja hoida.
:-k Näiteks suurt akvat(100l) ma kordagi ei sifooninud 4aasta jooksul ja taimed kasvasid väga hästi ja kaladki olid õnnelikud, vesi puhas jne.

25L on nagu nano akva, peaksid lugema vastavaid rubriike -kas :!: ja kui tihti sifoonida.....vahel äkki ei peakski nii usinasti sifoonima....muide kas akvas miskine filter ikka toimetab?

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 04, 2012 09:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 30, 2012 08:49
Postitusi: 92
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-Virumaa
Ikka jah ,akvaariumis toimetab Aquael FAN-mini veefilter ja õhutaja. Soendus ka olemas ,aga lihtsalt päevast päeva kujuneb nii ,et vahest lambist on udusem ja teinekord pole. Ja kui te viitsite ,võiksidte mulle mingi lingi kas siin foorumis või kuskilt mujalt (eesti keeles) välja noppida nano akvaariumite kohta. Isa ei ole leidnud,ning ingliskeelset jama ma olen vaadanud ,aga lihtsalt ei jaksa seda lugeda ja oma peas tõlkida :D. Filtrit pesen ainult akvaariumi veega ning iga 2 nädala tagant ,umbes sellel ajal kui ma oma vee ära vahetan.Vahetan alati 1/3 veest.


Viimati muutis andreee, Pühapäev Nov 04, 2012 10:02, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 04, 2012 09:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 30, 2012 08:49
Postitusi: 92
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-Virumaa
Tahaks akvast pilte ka ülesse panna ,aga näitab ,et pilt rikutud või liiga suur ,jama ,sest mul pole sihukseid halva kvaliteediga pilte


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Nov 04, 2012 10:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Mina laen pilte upload.ee kaudu. Siis saab panna viitega suurele pildile. Teed sinna oma konto, laed pildi üles, siis tuleb uus leht. kust kopeerid bb-koodi viitega pisipilt.. vist oli.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 05, 2012 01:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Okt 30, 2012 08:49
Postitusi: 92
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-Virumaa
Ma õhtul siis proovin


Üles
 [ 45 postitust ]  1, 2, 3  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver