Arvan, et kui see on nüüd alustav akvaarium, siis tasuks läbi lugeda rubriigi "Esimene akvaarium" kleepsud akvaariumi sissetöötamise kohta. Seal on alustamine hästi üksikasjalikult lahti seletatud.
Aga vastan kohe teemaalgataja küsimustele niipalju kui oskan.
Taimed pannakse sisse tavaliselt siis kui põhjapinnas on pandud ja ca 10 cm vett sisse lastud. Taimi võib panna ka hiljem, ka 5 aastat peale akva käivitamist. Lihtsalt kui vett on veel vähe, siis on oluliselt mugavam taimedega solberdada.
Taimi ilmtingimata ei pea üle loputama, aga võib. Mõned soovitavad näiteks õrnas kaaliumpermanganaadilahuses loputada kui on oht, et taimedega prügitigude mune vms ebameeldivat kaasa saab. Aga see loputamine ei ole mingi imerohi ka.
Millal kalad sisse...
Kui on keskkonna suhtes leplikud kalad, siis vast paari nädala pärast. Mõne eriti lollikindla tankisti võid ka paar päeva pärast akva veega täitmist ja filtri-soojenduse töölepanekut sisse lasta. Aga alustamise ajal peaks igapäevaselt jälgima akvaariumi veenäitusid ja vajaduse korral tegema suuremahulisi veevahetusi.
Mis toob jutu diskusteni. Ma ise neid pidanud ei ole, aga siin foorumis erinevaid mureteemasid lugenuna on jänud mulje, et need on ühed keskkonna suhtes ülipirtsakad kalad. Neile sobiva keskkonna loomine eeldab oskust akva vee parameetrid hoida ülistabiilsed. Sh vee karedus, temp, veevahetus, elektrigeneraatorid jne jne. Kuidas seda teha nii, et poole ämbri värske vee lisamine kaladele fataalselt ei mõjuks, tahab natuke aega ja akvaristika köögipoolega lähemat tutvust tegemist.
Aga kui soov on suur ja oled tahtmis täis, siis varstit oled kindlasti nii osav, et discustega jõudu katsuda.
Jõudu.