foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2012 07:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Kas oskab keegi kirjelduse järgi kala nimepakkuda? Nimelt käisin eile Tartus veeriku selveri betta poes ja jäid silma 2 huvitavat kala. Olid nad koos guraamidega, suht sarnase kehakujuga nagu guraamidki, aga nad olid leopardimustriga(kuldsed ja mustad laigud/ringid peal) ning neil ei olnud tundlaid, nagu guraamidel.Ei jäänud nimi meelde, müüjaga konsulteerides, sain teada, et kasvavad 10-15cm pikkuseks ja sobivad 100l akvasse koos antsudega küll. Kuid ei ostnud ma neid veel, mõtlesin, et tulen koju ja googeldan enne nende kohta, kuid nüüd nimi meelest läinud ja ei leia enam neid..

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2012 11:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Nii, sain sealt poest kala nime teada, ctenopoma, oskate lugeda mulle selle kala häid ja halbu külgi? Kas vastab müüja soovitus tõele, e sobivad hästi 100l akvasse, koos antsudega ja veel mõne nati suurema kalaga, nt guraamiga? Kas neil ruumipuudust ei teki ja kui suureks nad reaalselt akvas kasvavad? Netist googeldades leian ainult ingliskeelseid versioone, kuid eestikeelset infot ei leia..ja kuidas neil sugu eristada?

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2012 11:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
http://www.liveaquaria.com/product/prod ... catid=1030

Kui tegu sellega siis antud lehekülg soovitab 200L aga osad soovitavad alates 80L


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2012 12:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
just seesama kala jh. aga see akva liitrite soovitus kehtib ühe isendi kohta, eks?

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 11, 2012 03:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Cessuke kirjutas:
just seesama kala jh. aga see akva liitrite soovitus kehtib ühe isendi kohta, eks?


Ei pigem on mõeldud ujumis ruumi. Mina isiklikult vaataks CM ja L suhte järgi aga mitte 1:1 vaid mingi 2:1 ehk siis 3-4 tk 100 liitrisesse. Muidugi oleneb palju sul põhjakaid on. Ja muidugi tema jaoks ideaalne ph ei ole ka just lihtne kraaniveega saavutada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 12, 2012 09:30 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
hmm, no mul nüüd isasele antsule lisandus emane, rohkem põhjakaid polegi..neli guppit on ka ja käputäis pisikesi maime, mis elussöödaks sobiksid hästi ;) Eks need gupid kaovad ka sealt akvast mingi hetk ära, kui suurem kala sisse tuleb;) akva pikkus on mul 80cm, laius 32, kõrgus 40cm. ..aga need ctenopamad söövad elustoitu?st. et kuivtoit neile ei sobigi..sellest võib tulla probleem, kuna elan linnast väljas ja siin on seda elustoitu võimatu saada..Veega probleeme ei ole vast, meil oma kaev, kust vesi kraani tuleb;)

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 12, 2012 10:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Gupid kaovad nii kui nii ära. Kas siis sinu algatusel või siis leopardite algatusel (nad ikkagi röövkalad). Ja lihtsalt teadmiseks, et kui antsudel on piisavalt peidu paikasid siis on varsti oodata järglasi nii umbes 10-20 tk :D:D:D.

Ma just endal avastasin, et kuidagi pojad on väiksemaks jäänd aga tuli välja, et uus pesakond.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Okt 12, 2012 02:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Jah, peidupaik on hea, leidsin lapiku (umb 20cm diagonaaliga)kivi, mis alt kumer ja antsude lemmikpaik seal all;)

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 28, 2012 03:24 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:12
Postitusi: 110
Asukoht: k-j
räägin siis natuke, kuidas minu ctenopoma acutirostred elutsevad: 126 liitrises on mul neid 2, lisaks 1 skalaar ja 3 antsu, kogu kooslus on täiskasvanud, võetud koos ja vanust neil miski 5 aastat, leopardid siis suured pirakad, oma 15cm pikad, laiust ka omajagu, noh ütleme nii et umbes ühe naisterahva käelaba mõõtu. sugu pole olnud vajadust määrata, seega isegi ei tea. niipalju kui uurinud olen siis soovitatakse üksikisendit, sest tegu suht agressiivsetega, minul neid aga 2 ja üksteisele eriti ette ei jää, vahest küll ründavad üksteist aga siis tuleb skalaar ja loob korra majja. antse ei puutu. tahavad peidukaid ja põhimõtteliselt ongi enamuse ajast koos antsudega peidus, seega mul siis nagu suht igav akvaarium tegelikult, ja tuttavad naeravad, et pean ainult ühte skalaari. samas tundub, et skalaaridega eriti kokku ei sobi, sest skalaarid ülbitsevad piisavalt, ega lase leopardidel eriliselt liikuda(praegu tegelengi skalaari ära sokutamisega), eks saab näha kas siis tuleb leopardidel julgust ja huvi liikumiseks juurde. välja tulevad mul praegu enamasti ainult söögi ajaks ja kuna on tõsised röövkalad, siis üritavad õgida ikka kogu söögivaru omale sisse, kaasa arvatud antsude põhjatablette. tegeliklt ilusad kalad on küll ja mina soovitan neid võimalusel võtta, kuid siiski peab olema kõik piisavalt läbi mõeldud, sest arvestama peab et kõik uued noored, väiksed isendid, keda hiljem äkki juurde võtta tahad, lähevad toiduks, seega peadki väiksest peale kõik koos üles kasvatama või vastasel korral võtma lihtsalt teisi hiljem juba täiskasvanuna, et ära ei söödaks. ja loomulikult pead siis arvestama, kas selline kooslus sulle sobib, sest eluiga pole neil ka just teab mis lühike.

_________________
60L - corydorased, paar gupit, kukeke ja kanake.
130L - 2 ctenopoma acutirostret, 3 antsu, 2 saed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Nov 28, 2012 03:26 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 11:12
Postitusi: 110
Asukoht: k-j
seda veel, et söövad edukalt ka helvestoitu ja külmutatud sääsevastseid, mida saab ju mitu tahvlit ette osta ja kodus sügavkülma pista :D

_________________
60L - corydorased, paar gupit, kukeke ja kanake.
130L - 2 ctenopoma acutirostret, 3 antsu, 2 saed.


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver