foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Soovitage kalakooslusi?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 03, 2012 12:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Seoses laspe sünniga ja kiire eluorraldusega tegin vahepeal pausi akvaristkaga (no 13l akva oli 4gupi ja 1 ancistrusega). Nüüd on soov taas jätkata. Muretsesin 100l akva, ms on nüüd 5 päeva käigus, kus sees siis need 4 gupit ja üks isane ants ka+mõned taimed ja prügiteod. Kuna akva sai paigutatud elutuppa, iseehitatud baariletile, mis sisseastudes esimesena silma jääb, tahaks sinna midagi ilusat, värvilist, liikuvat;) Olemasolevaid kalu tahaks säilitada.oootan huviga teie soovitusi, kuna omal on juhe koos ja ei suuda otsustada..mõtlesin vahepeal mollyde ja mõõgude peale, kuid siis jällegi guraamide peale.. Ka ahvenalised meeldivad, kuid tean, et nemad minu antsu ja gupidega ei sobi.. Kuldkalu ei soovi. Äkki on teil häid mõtteid ja isegi ka pakkuda mõnd isendit Viljandist?

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 03, 2012 01:15 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 02:10
Postitusi: 334
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
Värvilised ja liikuvad on näiteks igasugused väikesed tetrad ,nt.neoontetrad.Või daniod näiteks.
Ja on ka selliseid ahvenalisi keda saab pidada gupide ja ancistrustega koos - nt.Cleithracara maronii ja paljud apistogrammad - isegi kribensised.
Jõudu


Üles
 Teema pealkiri: Akvaariumi kalad
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 03, 2012 04:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Tänud info eest, hakkan siis neid ahvenalisi uurima;)

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri: Akvaariumi kalad
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 03, 2012 04:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Aga, kui ma need gupid naabrile annaks ja jätaks ainult antsu/d , siis mitu ahvenalist (nt malawi)mu 100l akvasse mahuks ja mida peaksin arvestama..?

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 03, 2012 07:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
1 cm (TÄISKASVANUD) kala kehapikkust = 1 akva liiter

_________________
60l ja 25l elussünnitajate ja muu floora/faunaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 03, 2012 08:14 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kusti pakutu on miinimum rusikareegel. Ise arvestaks siiski ahvenlastele rohkem ruumi liikumiseks. Nad suht energilised. Ja kipuvad kruusa kaevama.

Kribensis on tõesti ilus kala. Klounid botiad on ka värvilised ning peaks sööma prügitigusid. Veel mulle meeldivad guraamid. Neid on lihtne paarina saada ja on mitmeid liike saadaval (marmor-, pärl- ja kuldguraami näiteks, marmorid on kasvult vist kõige väiksemad). Skalaar on ka kena ja majesteetlik kala, kuid nendel soo eristamine suht raske ja nad on territoraalsed kalad.

Värviline oranž laik on loomulikult ka mõõksaba. Kui võtad paari, siis tulevikus võib tekkida titeuputus. Sama pädeb kõikide elussünnitajate kohta (mollid, gupid, platid, mõõksabad). Oma praktikas olen neist loobunud, sest üsna kergelt võib tekkida akvas ülerahvastatus ja pärast ei tea kuhu poegi panna. Aga huvitav protsess siiski jälgimiseks.

Põhjakihi jaoks on väga suur valik igasugu corrikaid. Need parvekalad ja parveks loetakse 5-7 kala.

No said nüüd mõtlemisainet juurde! Head nuputamist!

Hetkel aga mina Sinu asemel kontrolliks tilgatestidega vett, et kõik oleks korralikult balanksis. (Oled teste juba teinud?) Ja siis on aeg kalu juurde tuua. Muidu võid saada kurva kogemuse.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 03, 2012 10:58 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Ahvenalisi on soovitatav veidi ülerahvastada, et agressiivsust vähendada, aga see eeldab ka võimsamat filtreerimist (kordades võimsamat). Mul näiteks 120L 1000L veepumbaga iseehitatud filtrisüsteem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2012 08:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Otsustasin, et ahvenalisi ei võta, kuna nad kaevuvad, on territoriaalsed jne (kuigi iseloom ja nende liikumine mulle meeldib), Mõte tekkis selline, et kui jätaks antsukaaslase talle, jätaks nees 4 gupit, võtaks 2 guraamit, 4 mõõka ja 4 mollyt. Mis arvate, kas läheb paljuks?

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2012 10:36 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juul 10, 2012 11:54
Postitusi: 2
Asukoht: Kihnu
http://aqadvisor.com/


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2012 03:10 
Akvarist

Liitunud: Reede Nov 23, 2007 02:10
Postitusi: 334
Pildid: 1
Asukoht: tallinn
Ei lähe paljuks ja võib ka lisada rahulikke kääbuskirevahvenalisi(enamus nendest lõuna-ameerika päritolu - kribensised on lääne-aafrikast), kes ei kaeva ega lõhu taimi.Cleithracara maronii näiteks on erakordselt rahumeelne ja sümpaatne kalake, kes ei muutu liiga agressiivseks isegi kudemise ajal.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 04, 2012 03:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 28, 2008 04:39
Postitusi: 248
Pildid: 5
Asukoht: Viljandimaa
Jah, see ahvenaline oleks päris huvitav, võtakski äkki paar tk(guraamide asemel vb) , aga ei tea, kust poest ma neid saada võiks (viljandist ilmselt ei leia) ja kas nendel on raske sugu eristada..?

_________________
Vee-elanikud ;)


Üles
 Teema pealkiri: ...
PostitusPostitatud: Reede Okt 05, 2012 11:33 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Veebr 07, 2011 11:54
Postitusi: 90
Asukoht: Tallinn
soovitaks loorsaba mõõgusid punaseid. Väga ilusad kalad!
Või dwarf neon rainbowfish e Melanotaenia praecox, super lahedad kalad. Liikuvad ja väga ilusad, hästi huvitav jälgida :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Okt 14, 2012 10:36 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Dets 11, 2011 05:13
Postitusi: 16
Asukoht: Tallinn
Nagu eelnevalt mainitud, guraamid igasugu liigid elavad küllalt rahulikult koos. Mul endal marmor, kuldne ja pärl, ca 5 igaühest. Ka tasuks ramirezeid kaaluda, väga ilusad...


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver