foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Discus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2005 09:10 
nüüd siis ka 2 discust akvas /404.html
varem pole kogemust "raskesti kasvatatavate kaladega", discuseomanikud, rääkige midagi, oodatud eesti keelne kirjandus...


Üles
 Teema pealkiri: ok
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2005 09:13 
http://www.aquahobby.com/gallery/e_discus.php


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2005 10:31 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Kust omale Discused ostsid? Kaks tükki akvaariumis on ilmselgelt vähe. Discus ju parvekala ja armastab seltskonda. Kahekaupa soovitatakse neid pidada ainult siis kui tegemist on kindla paariga ehk siis endid leidnud isas-ja emakalaga. Tundub,et Sinu akvas see seltskond liiga kirevaks on läinud. Kahtlen siiralt,et kas ikka kõik Sinu kalad,Discuste jaoks,sobivat temp.välja kannatavad. Discuste miinimum temp. teatavasti 28C.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri: Re: Discus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2005 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
silverkoit kirjutas:
oodatud eesti keelne kirjandus...

Praegu käsil üks tõlkeprojekt.Kui valmis saan,siis katsun ta kuhugi ülesse riputada...

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri: nõus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2005 10:53 
Olen igal juhul huvitatud tõlkest
akva liigub lõuna-ameeriklaste poole, seega guraam veel kindlalt ülearu, temperatuuri olen väga pikaldaselt tõstnud, jälginud kalade käitumist ja kõike muud teiste "spetsialistidega", kõik on normis ja vesi ongi 28c. Discused veel väikesed, Tartust Lõunakeskusest, käitumine väga rahulik, ei karda ja ujuvad ka vabalt eraldi, ühinevad aegajalt terneetsiatega või skalaaridega. Loomulikult muretsen neid hiljem juurde, aga polnud mõtet kohe hulgi alustada, kogemused kasvavad...


Üles
 Teema pealkiri: Re: nõus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2005 11:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
silverkoit kirjutas:
kõik on normis ja vesi ongi 28c. Discused veel väikesed
Noorkalade temperatuur peaks suisa 30 kraadi juurde jääma. Ja sööta tuleks kuni 6 korda päevas...Kuidas Sul filtreerimine on lahendatud? Nii suure akva puhul on veevahetus vist parajalt töömahukas protseduur.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri: kanister
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2005 11:57 
nad elasid seni 28 kraadises, eelkõige jälgin kalade käitumise järgi, kasutan kanisterfiltrit, lisaks olemas sise- ja kiirfilter (põhjafiltrist), vajadusel panen käima+ mullitaja, toitsin 4x päevas, sinu info põhjal hakkan kuus andma (võimalus olemas), kui on võid ka menüü saata...kavas on nad tõsiselt ette võtta, kavas isegi akvasid juurde soetada


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2005 12:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Menüü pead ise välja nuputama. Discus on sihuke kapriisne kala kes sööb toitu millega ta harjunud on.Uue toiduga harjutamine võtab aega ja mõnikord ei taha nad seda üldsegi.Mina toidan enda omi külmutatud toidukuubikutega,spets.Disguse kraanulitega ja isekülmutatud sääsevastsetega.Vahel harva annan ka kõige tavalisemat helvessööta.Aga kindlasti tekib Sinu kirevas akvas söötmisega probleeme kuna Discus on tõeline kurmaan kes võtab söömist kui tõelist mõnu ja ei kipu selle protseduuriga eriti kiirustama.Teised kalad jõuavad lihtsalt enne toidu nahaka panna kui Discused kõhu täis saavad.

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2005 12:20 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
UARU kirjutas:
Menüü pead ise välja nuputama. Discus on sihuke kapriisne kala kes sööb toitu millega ta harjunud on.Uue toiduga harjutamine võtab aega ja mõnikord ei taha nad seda üldsegi.Mina toidan enda omi külmutatud toidukuubikutega,spets.Disguse kraanulitega ja isekülmutatud sääsevastsetega.Vahel harva annan ka kõige tavalisemat helvessööta.Aga kindlasti tekib Sinu kirevas akvas söötmisega probleeme kuna Discus on tõeline kurmaan kes võtab söömist kui tõelist mõnu ja ei kipu selle protseduuriga eriti kiirustama.Teised kalad jõuavad lihtsalt enne toidu nahaka panna kui Discused kõhu täis saavad.


ärme hakkame nüüd kohe ajama juttu, et discust pole võimalik pidada vähekogenud akvaristil. on küll võimalik! toidu suhtes on kõige kapriissemad täiskasvanud kalad, kes oskavad suurepäraselt pirtsutada, kui nad harjumuspärast toitu ei saa. soovitus silverkoiti`le - toida võimalikult mitmekesiselt,et selliseid probleeme vältida.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2005 12:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
Mis Sul,Maria viga on? Ma pole poolesõnagagi maininud,et Discused algajale akvaristile ülemõistuse raske pidada on. Otse vastupidi,püüan ma neid imekenasi kalu propageerida,et nad Eestis populaarsemaks muutuks. Ma kül ei tea kui suured on Sinu kogemused sel alal aga ühte ma julgen kindlalt väita: Discus ei sobi Laisale inimesele!

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri: tasa tasa
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 14, 2005 03:05 
tasa tasa, kõik korras, keegi midagi halba pole öelnud
esimene akva oli juba 70ndatel, akvas polegi algaja just, rääkisin vaid esimestest raskestikasvatatavatest, menüü ongi seni sarnane, mis Uaru ütles ja erinevate kalade personaalne toitmine on mul üsna hästi välja kukkunud, üks selline on bariantsistrus, alati olen kalade söömise ajal juures ja vaatan, et keegi kõrvale ei jääks...


Üles
 Teema pealkiri: omas mahlas
PostitusPostitatud: Reede Mär 18, 2005 02:37 
Discused täiesti omas mahlas, liituvad vahepeal skalaaridega, enamus ajast liiguvad esiplaanil, ei mingit häbelikkust, plaanis veel kaks suurt ketast soetada...nelja guraami asemele


Üles
 Teema pealkiri: Re: omas mahlas
PostitusPostitatud: Reede Mär 18, 2005 03:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Nov 09, 2004 05:56
Postitusi: 728
Asukoht: Tallinn
silverkoit kirjutas:
plaanis veel kaks suurt ketast soetada...nelja guraami asemele
Kui nendega kiiret ei ole,siis võiks millaski ühineda.Ma nimelt orgunnin venest Discuseid praegust.Mingi kuu või kaks läheks aega veel...

_________________
www.basset.ee


Üles
 Teema pealkiri: nõus
PostitusPostitatud: Reede Mär 18, 2005 03:08 
sobib


Üles
 Teema pealkiri: huvitav
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 30, 2005 08:15 
Discusel huvitav käitumine, magab sägadega koos juurika all ja ärgates virgub nagu laps, kes ei taha kooli minna...


Üles
 [ 16 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver