foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: toidu sügavkülmutamine
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 29, 2012 09:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Mul probleem: Meil depressivses väikelinnas ei ole kvaliteetset külmutatud sääsevastseid saada. Enne oli Maxima lemmiklooma poes, aga seal enam ei ole. Teises lemmiklooma poes on, aga välimusega, mis viitab, et on vahepeal ülessesulanud. Kui hakkaksin Tallinnast tooma sulaks minulgi see kraam teel ülesse.
Aga minul puht lihatoidulised sabalised Tetraodon travancoricus (Dwarf Puffer). Nad on nii tillukesed, et vaid aiast kõige tillemad teokesed ehk kõlbavad. Mis kõlbab veel kodukülmutuseks?

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 29, 2012 10:51 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Enamus lihatoidulistele võib anda ka veise või kalkuni südant.
Kalkuni oma pole küll liikumas näinud, aga veise südant turult ikka saab.
Lõikad kelmed välja ja lased koos muu hea ja paremaga läbi hakkliha masina ning külmutad ise kuubikuteks või liistakuks - siis hiljem hea liistakust murda või suure noaga kuubikust lõigata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 31, 2012 04:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Äkki võiksid ka külmutatud koorimata krevette proovida? Mina olen hakanud neid andma ka väiksematele kaladele (ennist siis vaid Oscarid, Greenud ja muud säherdused). Õgivad hoolega ka SAE-d. Vaja vaid hästi peenikeseks teha. Üldiselt too kraam ka suht rahakotisõbralikum.

Minu valikus on just koorimata krevetid, sest juba kooritu ning külmutatu on suht vesine värk. Kalad paistavad ka eelistavat toda koorimata kraami.

Valan paki kraanikaussi ja tuline vesi peale. Loputan kuniks jääst vabad. See peaks loodetavalt ka uhtuma välja soola, mida neile lisatud. Edasi koorin ja kooritu panen pisikestesse topsikutesse (näiteks fotoka filmirulli omad) ja siis tagasi sügavkülma. Sealt siis jao pärast võtan.

AGA - olid mul Tetraodonid. Nendega juhtus krevetiga söötmisel vahest nii, et tükike jäi hammaste vahele. Püüdsin siis lihtsalt kala kinni ja pintsetiga eemaldasin.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 31, 2012 05:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Kui tallinnast toomine on variant, siis too sealt elusid söösevastseid hunnik, jaga tükkideks (liistudeks vms) ja külmuta ära :)
Ise nii teinud ja väga mugav - ei ole sulamise ohtu :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 01, 2012 01:40 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
KRA pakutud krevetid võib olla päris hea, aga üldjuhul on need poes müüdavad eelnevalt juba soolvees keedetud (kui juba punane, siis keeduveest käbi käinud).
Uuri mere poole foorumist, seal minu mäletamist mööda pakkus keegi ka tooreid külmutatud krevette


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Sept 01, 2012 08:01 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Juun 28, 2011 04:15
Postitusi: 135
Asukoht: Kehra
Osta poest korraga rohkem ja palu termopaki sisse pakkida, nii ei sula üles mitme tunni jooksul kindlasti.

_________________
kauplus " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
katrin@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 09:58 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kivi - söödan oma igatsorti suuruses kaladele juba üle aasta noid krevette. On, jah, pakil kirjas, et soolasisaldusega. Püüan hoolikalt kraanist tuleva tulise veega loputada ning tänaseni pole mingeid kõrvalnähte kaladel täheldanud. Võiks vast öelda, et minu kalade (ka guraami, SAE, skalaar, põhjakad - corrikas, antsud Farlowella ja muud taolised) pistavad mõnuga. Rääkimata suurtest ahvenatest, Plecost, Mastacembelusest... Pisematele kaladele peab vaid hästi peeneks pudistama.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 10:30 
Moderator

Liitunud: Kolmapäev Jaan 25, 2006 01:18
Postitusi: 705
Pildid: 10
Asukoht: Tallinn
Ma ise ka segan discuste toidu sekka mereanni kokteili, mis on soolvees "eeltöödeldud", aga see moodustab kogu segu massist kümnendiku ja on minu teadlik valik.
Aga kui ma kellegile teisele soovitan, siis pean vajalikuks seda soolvee teemat välja tuua. Kunagi meremeeste foorumipooles surfates jäi meelde, et neil ka probleem et vaja toita toore krevetiga, mitte keedetuga ja neil seal leiti väljund, kust saada suuremate kogustena toorest külmutatud krevetti.
Tavalises marketis ka keetmata krevette müügil, aga üldjuhul need tiigerkrevetid ja läheb nati kalliks ;)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 03, 2012 10:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Eks kindlasti on õige kõik ohud/kahtlused välja tuua. Sul, sain aru, on Discused. Nemad ju eriti tundlikud. Pole veel julgenud endale neid kauneid kalu soetada.

Aga muu kala suhtes on mul suht pikk kogemus ja seega julgen soovitada. Kui kellelegi neist poleks sobinud, siis oleks ammu miskit negatiivset juhtunud.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver