foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: skalaaride temperatuur vees
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 16, 2012 09:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 03, 2006 11:08
Postitusi: 66
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Palju peaks olema akva temperatuur, sain 2 uut skalaari ja nad nii arad. Hetkel on 26-27 kas nad tahavad soojemat?

_________________
54L -6Barbust, 3Ancistrus ja 1Betta
22L-3neoonikat, 10gupit ja 3Ancistrust
Vaata akvat ja aeg maha!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 16, 2012 09:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Endal küll skalaare pole, kuid Akvaariumiomaniku käsiraamat mul on, mille väitel on sobiv temperatuur 24-28. Et Sul nagu peaks hästi olema siis :wink:

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 16, 2012 09:27 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
26-27 kraadi ei muuda küll ühtegi troopilist kala arglikuks.22 liitrit on liiga väike akva nii suurte kalade pidamiseks.nagu ka 54l on liiga väike terve karja ancistruste jaoks...
kui võimalik soeta omale vähemalt 100l akva või teine variant müü skalaarid ja ancistrused maha.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 16, 2012 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 03, 2006 11:08
Postitusi: 66
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
aitäh info eesst. Hetkel nad on noored ja laiutavad 2kesi 22L ruumi paistab nagu jaguvat küll neil. Mingi hetk keegi rääkis et akvaarium peab alumne äär olema kalade pikkustega kokku lai, siis on ruumi piisavalt.
54L on jah põhajkoristajad ju all aga teistel Platydel on hunnik poegi, no nad on nagu rahul. 100L peale pean plaani .)

_________________
54L -6Barbust, 3Ancistrus ja 1Betta
22L-3neoonikat, 10gupit ja 3Ancistrust
Vaata akvat ja aeg maha!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 17, 2012 02:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Asi miks kogenumad suuremat akvat pakuvad on see, et kalad tunnevad ära kui suures akvas nad elavad ja nendel võib kasv kõngeda ja sellest tingituna muud jamad. See on sama kui koera hoida kogu aeg puuris... Ta elab
seal küll ja heal juhul surmani aga mis elu see on. Muidugi päris võrdusjoont tõmmata ei saa, kalad ei tunne valu nagu koerad aga see eest viskavad nad ennem sussid püsti. Ja ikkagi iga akvarist peaks tundma nii palju kohusetunnet, et uurida välja soetatavate kalade vajadused. Tuleb lihtsalt kaks korda poes käia. Esimene kord emotsiooni ostusoov alla suruda ja kui kodus uuritud siis teise korraga kalad osta.

Ps. 22l akvas ei hoiaks ma isegi 2 täiskasvanud terneetsiat. Need täiskasvanuna väiksemad kui sinu skalaarid hetkel. Ja sinu skalaarid ei ole häbelikud vaid pigem stressis. 22l ei anna vist eriti peidupaiki teha, millest ka stress.

Ma muidu olen suht algajate poolt ja taunin kohe selga lendamist aga vabandan 22l ja skalaarid ajavad küll harja punaseks.

Antsude puhul küll niid midagi katastroofilist ei näe. Kui igal ühel oma peidupaik las siis elavad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 17, 2012 10:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 03, 2006 11:08
Postitusi: 66
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Hästi, mitme liitrist akvaariumi 2 skalaari vajavad, et neil hea olla oleks siis.

_________________
54L -6Barbust, 3Ancistrus ja 1Betta
22L-3neoonikat, 10gupit ja 3Ancistrust
Vaata akvat ja aeg maha!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 17, 2012 10:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 15, 2012 12:12
Postitusi: 73
Asukoht: Raasiku
Kui mu mälu mind ei peta siis alates 50 - 75 L kala kohta (olenes ka suurusest), aga parandage mind kui eksin. Luges ka akva kõrgus ja skalaaride ülemise ja alumise uime pikkuse suhe. Skalaare ei oma, kuid väga tahaks, aga hetkel minu kaks 112L võivad väikeseks jääda, sest asukaid on palju. Ise plaanin skalaare (paari) S-suuruses kunagi 112L akvasse . :roll:

_________________
2x112 L rummininad 3 tk, mõõksaba, ancistrus Inpaichthys kerri 4 tk, agamüxid 2tk, emased bettad 2 tk, SAE - Heteropneustes fossilis 3 tk, vikerkalad 2 tk, danio 5 tk, õunateod, neoonid 8tk, danio rerio glo 5 tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 17, 2012 10:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Nagu eespool mainitud siis 100L akvaarium täitsa piisav. Seal nendel ruumi ujuda ka (need tavaliselt 80-100cm pikad). Nende hinnad algavad siin kasutatult umbes 50 eurost kuni 150. Just oli siin üks väga hea hinnaga müügis, mis ära osteti: /404.html Aga selliseid aeg ajal leidub siin. Tavaliselt akvaariumi hinnad 1€=1L ehk siis 100L akva umbes 100€. Siin siis näiteks uute hinnad. http://kalake.ee/index.php?lang=est&main_id=131 Eks see oleneb kas välisfilter kaasas, kaan olemas, kas kapiga või ilma ja muud pudinad. Samas piisab täitsa sisefiltrist, mille võimsus u. 600L/h kanti. Odavaid filtreid on hetkel näiteks siin: http://aquadisain.ee/load/aqua_nova_akv ... filtrid/14 või resuni omad http://www.akva.ee/67-sisefiltrid



Eks see akvaristika algul ole veits kulukas aga hiljem tasub see ennast oma iluga ära.

Samas saab ka akva täitsa ise teha. Ise olen ka läinud seda teed. Saab täpselt selliste mõõtudega nagu endale sobib. Ja tuleb enam vähem sama hind, mis kasutatud akvad (kõik oleneb kui kallilt klaasi saab).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 17, 2012 02:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Mär 03, 2006 11:08
Postitusi: 66
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
No tänan info eest, nüüd on jama küll pole sellist kummutit ka kuhu 100L paigutada. Kui kellegil on üle enam vähem ilus akva koos alusega 100L ja kaan ja muud asjad ka võiks pakkuda hinda....miks mind varem ei hoaitatud, kui keegi tahab võin ka ära vahetada need kalad, et nad saaksid suurde akvaariumisse ja mulle sobiks sinna ka mõned neoonikad ju :P

_________________
54L -6Barbust, 3Ancistrus ja 1Betta
22L-3neoonikat, 10gupit ja 3Ancistrust
Vaata akvat ja aeg maha!


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 16, 2013 09:54 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 12, 2013 11:59
Postitusi: 4
Mina ka alles alustan akva asjaga ja plaanis just skalaarid soetada. Loomapoest öeldi, et ühele skalaarile on vaja 15l, seega ei ole vaja 100l akvaariumi soetada.


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 16, 2013 10:51 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 06, 2011 12:48
Postitusi: 25
Pildid: 5
Asukoht: Pärnu
Kit kirjutas:
Mina ka alles alustan akva asjaga ja plaanis just skalaarid soetada. Loomapoest öeldi, et ühele skalaarile on vaja 15l, seega ei ole vaja 100l akvaariumi soetada.


Kui nüüd 15 ja 150 segamini ei aetud, siis julgen väita, et sulle on rämedalt valetatud. Täiskasvanud skalaar ei mahu 15L ämbris end rigi keerama, rääkimata mingistki elamistingimustest.
Ühe skalaari kohta 100-125L normaalne. Skalaari paari ma alla kahtesadat ei paneks.
50L-80L Skalaari kohta on minimum, oleneb akva kõrgusest.

Võimalusel loomi mitte piinata, tegemist peaks ikka ju lemmikloomadega olema?!?!


Üles
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 16, 2013 11:27 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mina olen veendumusel, et kala tunneb ka valu ja piinleb. Milleks siis muidu need eutanaasiad lootusetute kalade puhul.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
PostitusPostitatud: Esmaspäev Nov 18, 2013 12:54 
Akvarist

Liitunud: Reede Jaan 30, 2004 11:41
Postitusi: 91
Asukoht: Tallinn
Mulle on aegade jooksul meelde jäänud, et skalaaridele sobiv akva võiks olla veidi kõrgem kui standartne 30 cm, ehk siis 40 cm kõrgust oleks OK. Ise lasin omal ajal akva ühel foorumlasel ehitada just seda silmas pidades, et kunagi ehk tulevad minu koju ka skalaarid. Kaane sain ka siit foorumist - keegi oli standardkaanele paar lisalampi juurde "keevitanud" ning siis sobis see variant ka taimekasvatuseks. Hoia silmad lahti ning jälgi tehnika alamrubriiki ning imed võivad juhtuda. :)

_________________
110 l, mõningad ancistrus sp ja anentome helena isendid, kardinaltetra ja skalaar. Taimed


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver