foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 04, 2012 02:49 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 04, 2012 02:29
Postitusi: 46
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa
Tere ! Kuna olen algaja akva pidaja siis on kohe hulganisti küsimusi.....Nimelt kingiti mulle tuttuus 30l akva koos umbes 20 guppyga. Kas kalade kogus on mõistlik sellises veekogus?! Tahaks ka midagi värvilist kala juurde osta...kas on üldse mõeldav sellisesse veekogusse juurde kalu võtta?! Akvaarium tundub hetkel nagu tühi...on umbes 20 guppyt ,üks taim ning kivid põhjas. Miks paar isast kala nagu tantsiksid saba peal keset akvaariumi...kas see mingi pulmatants või võib miskit neil viga olla ?! Üks isane kipub miskipärast akvaariumi põhjas peesitama... vist ei ole normaalne see...teised siblivad kõik ringi aga tema üksi juba mitu päeva akvaariumi põhjas...käib korra ujumas ning kohe varsti ta jälle põhjas...söögiaeg ajab end muidugi veepinnale aga muidu enamus aja on ta põhjas :roll: Kas guppyd veedavadki enamus aja rohkem veepinnal kui allpool vett...või on veel midagi viga...ööpäeva seisnud vett vahetan hetkel iga 2-3 päeva järgi...korraga vahetan vett ämbrijagu...ei tea...kas seda on vähe või palju...akva 30l-ne . Tekkiski nüüd nii palju küsimusi korraga ...loodan et ei ajanud siin päid sassi ...loodan kasvõi mõnelegi küsimusele vastust saada :)
Ette tänades Merle


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 04, 2012 06:50 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 16, 2011 12:14
Postitusi: 30
Asukoht: Viimsi
Lugemist: http://akvarist.eu/alustame
30liitrises 20gupyt on juba palju.
Ise gupysid pidanud pole ja käitumise kohta ei oska rääkida. Ma arvan, et tegu ei ole pulmatantsuga. Isased peaksid emased taga ajama ja kõhust "nokkima/togima". Ilmselt on tegu värske akvaga ja vajab sissetöötamist, mille kohta saab juba akvarist.eu'st lugeda.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 04, 2012 07:42 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 29, 2008 04:37
Postitusi: 75
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
See tants on suure tõonäosusega siiski pulmatants. Üldjuhul tehakse seda muidugi emastele, aga parema puudumisel esitatakse neid ka samasoolistele.
Stressis olles nad lösutavadki sedasi akvaariumi põhjas - on see siis veest tingitud või lihtsalt ümberkolimisest. Kui mingi 3-4 päevaga normaalseks ei lähe, siis enda kogemused näitavad, et annab otsad.
Täpsusta mis filter sul on? Ja kui suur see ämber on? Võimalik, et vahetad liiga palju ka vett ja liiga tihti, kuigi muidugi teisalt nii väike akvaarium läheb selle suure kalahulga puhul kiiresti ka mustaks.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 04, 2012 09:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 04, 2012 02:29
Postitusi: 46
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa
dumbuser kirjutas:
See tants on suure tõonäosusega siiski pulmatants. Üldjuhul tehakse seda muidugi emastele, aga parema puudumisel esitatakse neid ka samasoolistele.
Stressis olles nad lösutavadki sedasi akvaariumi põhjas - on see siis veest tingitud või lihtsalt ümberkolimisest. Kui mingi 3-4 päevaga normaalseks ei lähe, siis enda kogemused näitavad, et annab otsad.
Täpsusta mis filter sul on? Ja kui suur see ämber on? Võimalik, et vahetad liiga palju ka vett ja liiga tihti, kuigi muidugi teisalt nii väike akvaarium läheb selle suure kalahulga puhul kiiresti ka mustaks.


Nu tegelikult emaseid nagu on...üksjagu... nii umbes pooleks ehk siis umbes 10 isast ja 10 emast....selles suhtes ei tohiks probleemi olla aga jahh isased nö tantsivad akvaariumi kesek sabapeal...vibelevad või nohh ei oska täpsustada kuidas,,,igatahes püstises asendis vibreerivad :S

Tegelikult on mul ainult paljas akvaarium ...sest mõttes ,et peale tule pole tal mingeid lisasid :S

Ämber on tavaline...eeldan et 10 liitrine.
Ja muidugi ,mis veel muret teeb ...teeb see et kuigi ma pesen hoolikalt akvaariumi ja vahetan vett....on siiski vesi nagu hägune...süüa annan näpuotsaga ...et toidust nagu ei tohiks tingitud olla...veel lasen ööpäev seista enne kui vett vahetama hakkan...olen täitsa nõutu algaja kohe :(

Muidu kalad nagu rõõmsad-tragid...ainult et nad elutsevad pigem veepinnal kui allpool vett....ainult see üks unistab seal põhjas ...kas gupydele ongi omane veepinnal olla...või on see millegist tingitud et nad ei taha allpool olla :S Akvaarium oleks nagu tühi...ilma kaladeta :S
Lugesin siin et oleks vaja old akvaarium enne sisse töötada kui kalad sisse panna aga mulle toodi ta täis komplektina .
Olen kohe mures,et ei saa hakkama ...... :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 04, 2012 10:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Päevasest vee hoidmisest on vähe kui vesi sisaldab kloori. Vaja oleks ka vee konditsioneeri või lasta veel seista nädala. Sulle soovitaks sellist konditsioneeri, mis eemaldaks ka amoniaaki ja nitriite. Kui kalad hakkavad juba üles alla üles alla ujuma siis on vee parameetrid paigast juba liiga palju ära. Kuna akva sisse pole töötand võid valmistuda paari lahingus langenuga. Kas muidu filtrit ka pole? Väga võimalik, et hapniku puudus ka kui midagi veepinda ei liiguta... Samas on guppid ühed kõige lihtsamad kalad, mis hoida. Kui vesi sisaldab kloori siis pakun, et see võikski nende imelikus käitumises süüdi olla... Vaata ka muidugi praeguste ilmadega ka veetemp. üle 28 on muret tekitav juba... Eriti akval kus hapniku puudus võib olla...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 04, 2012 11:01 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 04, 2012 02:29
Postitusi: 46
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa
andrep kirjutas:
Päevasest vee hoidmisest on vähe kui vesi sisaldab kloori. Vaja oleks ka vee konditsioneeri või lasta veel seista nädala. Sulle soovitaks sellist konditsioneeri, mis eemaldaks ka amoniaaki ja nitriite. Kui kalad hakkavad juba üles alla üles alla ujuma siis on vee parameetrid paigast juba liiga palju ära. Kuna akva sisse pole töötand võid valmistuda paari lahingus langenuga. Kas muidu filtrit ka pole? Väga võimalik, et hapniku puudus ka kui midagi veepinda ei liiguta... Samas on guppid ühed kõige lihtsamad kalad, mis hoida. Kui vesi sisaldab kloori siis pakun, et see võikski nende imelikus käitumises süüdi olla... Vaata ka muidugi praeguste ilmadega ka veetemp. üle 28 on muret tekitav juba... Eriti akval kus hapniku puudus võib olla...



Suurimad tänud vastamast ! Kloori meil kohe kindlasti pole...ses mõttes ,et elame oma majas ning meil oma kaev...mis võib muidugi olla on see ,et meil suht lubajne vesi . Aga tuleb välja ,et muud väljapääsu pole kui et tuleb osta kaladele puuduolevad aparaadid...hapniku aparaadi ning mingi filtri värgi....Kas keegi oskab hindadest midagi rääkida...kui palju võiks umbes mingi aparaat maksta...kas oleneb liitritest ka hind v ?! jne jne Aga kui ostan hapniku aparaadi juurde neile...kas siis ehk võiks need umbes 20 kalakest mulle alles jääda sinna 30 l akvasse ?! Usun et see 20 kala on hetkel sest mitu emast kala päris suure kõhuga....varsti vist loota järeltulijaid...mis siis saab ?!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2012 12:30 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 06, 2012 01:51
Postitusi: 133
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
osta 2in1 sisefilter(hapnikuaparaat+filtrivärk) näiteks AquaEL.maksab umbes 12 euri selline väike , 30l akvaariumile sobiv sisefilter.
sul on ainult 1 taim , sellepärast tundub akvaarium tühi.osta taimi juurde , kalu on sul juba liiga palju,juurde osta ei tohiks.vees pole hapnikku , sellepärast on kalad veepinna lähedal ja ahmivad õhku veepinnalt.suurte kõhtudega emaste pärast pole sul vaja muret tunda ,sinu ühe taimega 30liitrises akvaariumis satuvad võimalikud gupimaimud väga kiirelt täiskasvanud gupide seedekulglasse.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2012 08:44 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 29, 2008 04:37
Postitusi: 75
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Tsiteeri:
....selles suhtes ei tohiks probleemi olla aga jahh isased nö tantsivad akvaariumi kesek sabapeal...vibelevad või nohh ei oska täpsustada kuidas,,,igatahes püstises asendis vibreerivad :S


No see ongi tavaline pulmatants. Põmst isased suurt muud tarka päeva jooksul ei teegi.

Lisaks filtri ja soojenduspulga muretsemisele, mõtleks ma ka sellepeale, kuidas julgelt pooltele uus kodu leida, sest nad üldjuhul ikka paljunevad meeletu kiirusega ja sul võib seal kitsaks kätte minna. Võimalik, et nad ka nii väikses akvaariumis sellisel suurel hulgal oma järglased nahka paneksid, aga mina pole isiklikult märganud, et nad eriti suurt apetiiti oma järglaste vastu üles näitaksid - ikka tuleb regulaarselt ära sööta ja laiali jagada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2012 02:51 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 04, 2012 02:29
Postitusi: 46
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa
Aitähh nõustajatele...sain nii mõnegi asja nüüd teada....Lihtsalt ostan vajalikud seadmed mis puuduvad...siis peaks ka asi korda saama nagu ma aru saan. Kuigi olen kuulnud ,et gupyd pidid elame ilma seadmeteta....aga kuna mul neid liiga palju akvaariumis siis pean ostma akvaariumi värgendusi juurde :) Olen ka kuulnud mingist tapja kalast kes sööb gupyde poegi...et akvaarium ei küllastuks üle gupydest...kas oleks see mõistlik ja kuidas see toimiks ?! Aitähh veelkord...eks ma annan peagi endast uuesti märkku kui jänni jään :D

Teile ning teie kaladele soovime päikest ! =;

Merle


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2012 05:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Eraldi õhupumpa pole mõtet osta... Kui just ei taha mullide pärast seda panna.. Kui filter veepinna virvendama paneb on hapniku jaoks sellest küll.

Ja gupid söövad väga edukalt oma järglasi..mul olid kogu aeg paksud aga ükski poeg üle nädala vastu ei pidand. Eriti kui on ülerahvastatus. Mõned kalad annaks ära, sest hetkel sul kalu u.60-70 liitrise akva jagu... Samas see igaühe enda otsustada, sest saab ka pidada rohkem kalu, aga siis peavad head kogemused olema, rohkem vaeva nägema ja filtri võtma vastavalt kaladele mitte veekoguse järgi... SEDA EI SOOVITA ALGAJALE ja tilga testid peaksid sel juhul kindlasti olemas olema. Taimi soovitaks kindlalt juurde... Juba endale vaatamiseks ilusam roheline akva.

Kui oma kaevu vesi siis on suht ok. Veega siis probleeme ei ole ja tegu on ikkagi suurema tõenäosusega hapniku puudumisega... mitte pulmatantsuga. Kui ikka kogu kamp veepiiril on ja mõni püsti siis pigem hapniku puudus.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2012 05:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 04, 2012 02:29
Postitusi: 46
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa
andrep kirjutas:
Eraldi õhupumpa pole mõtet osta... Kui just ei taha mullide pärast seda panna.. Kui filter veepinna virvendama paneb on hapniku jaoks sellest küll.

Ja gupid söövad väga edukalt oma järglasi..mul olid kogu aeg paksud aga ükski poeg üle nädala vastu ei pidand. Eriti kui on ülerahvastatus. Mõned kalad annaks ära, sest hetkel sul kalu u.60-70 liitrise akva jagu... Samas see igaühe enda otsustada, sest saab ka pidada rohkem kalu, aga siis peavad head kogemused olema, rohkem vaeva nägema ja filtri võtma vastavalt kaladele mitte veekoguse järgi... SEDA EI SOOVITA ALGAJALE ja tilga testid peaksid sel juhul kindlasti olemas olema. Taimi soovitaks kindlalt juurde... Juba endale vaatamiseks ilusam roheline akva.

Kui oma kaevu vesi siis on suht ok. Veega siis probleeme ei ole ja tegu on ikkagi suurema tõenäosusega hapniku puudumisega... mitte pulmatantsuga. Kui ikka kogu kamp veepiiril on ja mõni püsti siis pigem hapniku puudus.


Selline küsimus ka,et kas võib olla tingitud vee hägusus hapniku puudusest ....kuigi ma nagu juba enne mainisin puhastan akvat 2-3 päeva tagant...pesen seinad ja kõik muu puhtaks aga vesi nagu hägune :(
Homme esmasp. kohe poodi ....


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2012 05:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 04, 2012 02:29
Postitusi: 46
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa
Lisaks veel selline küsimus,et olen vaadanud netis neid akva kauneid pilte...seal on tohutult taimi...kuidas akvat puhastada kui taimi nii palju on...kas taimed siis nii kauaks välja võtta v...hetkel jahh mul endal üks taim....pole ma veel teda välja võtt aga kujutan ette kui akva täis taimi..et kuidas see puhastamine välja võiks näha ?!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2012 06:45 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 16, 2011 12:14
Postitusi: 30
Asukoht: Viimsi
Hägune vesi tingitud pigem filtri puudumisest.
Taimi välja ei kisuta akvast tavaliselt . Juurtega taimed peavad uuesti siis juurduma hakkama ja see võtab aega. Sifoonitakse põhja ikka vaikselt taimede ümbert. Mõned akvaristid taimede ümbrusest põhja väga ei sifooni ja kasutavad selleks nö "vaba pinda". Kui aga on terve põhjapinnas kaetud taimestikuga(mõni madal "muru" nt.) siis peab ikka selle vahelt vaikselt üleliigset kama välja sifoonima. Taimed korralikult juurdunud on, siis rahulikult saab ka seal toimetada.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2012 07:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 17, 2007 12:36
Postitusi: 180
Asukoht: Raplamaa
Minul tekkis küsimus, et mismoodi see akva puhastamine Sul välja näeb? Ehk siis see, et pesed seinad ja kõik muu puhtaks, nagu ütled? Mis see kõik muu on, mida Sa puhtaks pesed? Kui palju vett korraga vahetad? Üle kolmandiku korraga ei oleks minu meelest küll eriti tervislik kaladele ja mulle isiklikult tundub ka, et 2-3 päeva tagant vett vahetada on veidi liiast.

Nüüd sai vist küsimusi kole palju, aga küsin selleks, et Sind aidata! ;)

_________________
110 Juwel Rekord, 3x18w, ancistrus, 2*marmorguraami, neoonid, mollyd, SAE, elustaimede džungel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 05, 2012 08:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 04, 2012 02:29
Postitusi: 46
Pildid: 0
Asukoht: Lääne-virumaa
Silja kirjutas:
Minul tekkis küsimus, et mismoodi see akva puhastamine Sul välja näeb? Ehk siis see, et pesed seinad ja kõik muu puhtaks, nagu ütled? Mis see kõik muu on, mida Sa puhtaks pesed? Kui palju vett korraga vahetad? Üle kolmandiku korraga ei oleks minu meelest küll eriti tervislik kaladele ja mulle isiklikult tundub ka, et 2-3 päeva tagant vett vahetada on veidi liiast.

Nüüd sai vist küsimusi kole palju, aga küsin selleks, et Sind aidata! ;)


Nu kõik muu pesemine tähendab minu mõistes seda,et seinte pesu ...kivide pesu(Põhjas segades-sobrades -kive liigutades et tuleks kõik lahtine sodi välja) ...ja kaunistuseks pandud mul mõned suured tehis teokarbid..ehk siis ka nende pesu :) Rohkem nagu polegi...kuna mul veel seda sünfooni pole...puhastan käsitsi nii palju kui saab.

Kuna mul on 30l akva siis vett olen siiani vahetand äbmri jagu ehk siis umbes 10l ...kas oleks sellest kasu-abi kui hoian senikaua akva kaant pealt ära kui saan filtri - hapniku aparaadi....et äkki oleks neil siis veits rohkem hapniku...plaanin minna kohe homme poodi. Ka taim teeb veits muret...keset taime nagu hakkaksid tekkima juured...mis mõttes nagu :O Kas ka see võib olla veest tingitud...taim on igatahes hästi kiire kasvuline...sihuke hästi õrn taim...või ongi osad veetaimed sellised :oops:


Üles
 [ 19 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver