foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Skalaari maimude toit
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 10, 2012 02:28 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Okt 14, 2009 10:15
Postitusi: 15
Asukoht: Tallinn
Tõstsin skalaari maimud titelõksu ning nüüd siblivad nad seal ringi. Mida peaksin nüüd neile süüa andma? Kas teen helbed puruks lihtsalt või on mingi spets. toit mida tuleb maimudele anda?

_________________
www.matulastekeskus.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 10, 2012 08:30 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
Minu maimud keeldusid igasugusest valmistoidust ja surid kui kärbsed kuni said lõpuks arteemiaid. Need neli, kes elasid esimese arteemiaportsuni, on nüüd pooleaastased. Arteemiate kasvatamine on väga tüütu, kuid see pidavat skalaarimaimudele parim toit olema.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 11, 2012 08:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Arteemia on tõesti kõige rammusam ja parem toit tittedele. Mina olen seda oma elus nii palju teinud, et enam ei ütlekski - et tüütu. Pigem rutiiniks saanud. Kui on korralikud vahendid, millega teha, siis on suht lihtne ettevõtmine. Mina ostsin "Kalakesest" kaks aparaati (küll väga kallid). Enne kui ühes hakkab toit otsa saama, panen teise tööle ja nii on neid kogu aeg pidevalt võtta.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 11, 2012 08:52 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Jaan 08, 2005 06:26
Postitusi: 3519
Asukoht: Tallinn, Nõmme
Olen kunagi ostnud mingit ülipeent helbepuru - spets maimudele mõeldud toit. Scalarede peal ei ole küll proovinud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 11, 2012 09:33 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Helbed tavaliselt esimeseks toiduks ei kõlba,kuna nad lihtsalt ei söö neid.
millal nad koorusid,kui juba aktiivselt ujuvad on arteemia jaoks hilja,sellega läheb soojas vähemalt 24h aega.Siis pead ikkagi ülipeent kuivtoitu proovima.On olemas ka jbl nobil fluid,äkki söövad seda näljaga.Kindel valik on ainult arteemia või infusoorid.Võid proovida ka keedetud munakollast või sera micronit,aga see on lisatoit,ainult nendega üles ei kasvata.EDU

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 11, 2012 10:54 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Kõvakskeedetud munakollane, törtsu veega mikseri alt läbi käinud, doseerida pintsli abil imevähe (roiskub kiiresti akvaariumis!). Söötma peaks 4-5 x päevas esimestel nädalatel, hiljem võib kordi vähendada. Valmis munasegu säilib külmkapis +6C juures paar päeva. Oluline on ka tihedalt akvaariumis vett vahetada. Alguses ei pruugi maimud olla artemia jaoks piisavalt suured. Niipea, kui on suuremaks saanud, peaks tõesti artemia peale üle kolima. Sellega on ka roiskumise oht väiksem.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 11, 2012 12:05 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Nov 05, 2011 12:45
Postitusi: 270
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
KRA kirjutas:
Kui on korralikud vahendid, millega teha, siis on suht lihtne ettevõtmine. Mina ostsin "Kalakesest" kaks aparaati (küll väga kallid). Enne kui ühes hakkab toit otsa saama, panen teise tööle ja nii on neid kogu aeg pidevalt võtta.

Minu kaks "aparaati" koosnesid kumbki pooleliitrisest pudelist ja 5-eurosest mullitajast. Pluss kummipirn joogikõrrega selle otsas ja pakk kohvifiltreid arteemiate väljaõngitsemiseks ja loputamiseks. Spetsaparaatidest PALJU odavam, kuigi mõnevõrra tüütum. Ja ega see spetsaparaat nagunii ei päästa vajadusest maime mitu korda päevas toita ja iga õhtu uus ports arteemiamune hauduma panna.

_________________
325l skalaarid,pärlguraamid,tähn.kiiversägad,imisägad L411,harjasnina
96l neoonid,panda sägad


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 11, 2012 02:10 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Okt 14, 2009 10:15
Postitusi: 15
Asukoht: Tallinn
Aitäh info eest.
Maimud ujuvad juba ise ringi, osad panin titelõksu ning osad jäid taimede vahele ringi ujuma.
Proovin täna munakollasega, areemiate kasvatamise jätaks esialgu kõrval kuna akvaarium asub kontoris ning suht tülikas oleks seal mässata sellega.

_________________
www.matulastekeskus.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 11, 2012 05:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Ma panin uue artemia umbes igal kolmandal päeval hakkama.

Eks olen mina ka alguses jännanud pudelite, voolikute ja kõikmuu võimaliku vajaminevaga, enne kui tolle kaadervärgi sain. Hakkama saab igasugu vahenditega.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver