foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 20, 2012 12:23 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 20, 2012 11:56
Postitusi: 3
Asukoht: Tartu
Tervitus! Lugu lühike ja konkreetne. Hakkasin hommikul oma kalu söötma ja avasin terve akva kaane (olen seda alati teinud, et paremini sööta oma corydorast, kes kükitab laevavrakis) kui üks barbustest ehmus millegipeale nii mis kole ja marutades hüppas mul lupsti akvast välja põrandale. Tõstsin ta kohe ka akvasse tagasi aga kalake sai vist päris tugeva vopsu ja jäi põhja külili lamama, küll aga ta hingas. Jälgisin veel veidi aega teda ning siis püüdis hakata ujuma ja õnnestuski aga keha otseks ei saanudki, vajus ikka külili. Siis pidin ära tööle minema ning edasist saatust kahjuks ei tea, võib-olla juba loojakarja läinud. On kellelgi veel selline ebatavaline asi juhtunud ja kas kala pärast ellu ka jäänud? Ei tahaks, et nüüd sedasi oma otsa leiab :(


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 20, 2012 01:19 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
Eks ikka on juhtunud, vahel kala toibub, vahel mitte, sõltub sellest, kui kõva vops oli. Sellistel puhkudel on parem mitte torkida ja lasta kalal rahulikult ennast koguda, isegi kui ta ebanormaalses asendis on. N.ö. "õigesse asendisse" aitamine ajab tihti kala veel rohkem stressi ja see võib asja hullemaks teha. Kui kala on õhtuks elus, siis võiks lisada stressivastast vedelikku (JBL Acclimol näiteks).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 20, 2012 01:21 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Okt 16, 2011 12:14
Postitusi: 30
Asukoht: Viimsi
Endal hüppas lepamaim välja, ~1m 30cm kukkumist... Alguses oli kala põhjas hingeldamas (esimesed minut - kaks), siis ei suutunud ennast enam "otse" hoida ja kõht taevapoole vaevaliselt veevooluga kaasa kulges. Vaatepildi järgi tundus küll, et nüüd kohe on kõik. ~20minutit ta akvas mul hõljus. Vahepeal sättis ennast kuskile taimede vahele kinni, aga mitte kauaks. Hakkasin juba mõtlema, kuidas kala piinadest vabastada, kuid järgmise ~20-30minuti möödudes suutis kala ennast "otseks" keerata. Mõne tunni pärast oli kõik nagu varem.
Minu lugu sai õnneks õnneliku lõpu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 20, 2012 02:24 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 20, 2012 11:56
Postitusi: 3
Asukoht: Tartu
Ma annan õhtul teada, mis seisus kalakese ma eest leidsin. Palju pole õnneks jäänud enam oodata tööpäeva lõpuni.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 20, 2012 07:22 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juun 20, 2012 11:56
Postitusi: 3
Asukoht: Tartu
Barbus elus-terve. Ujus kenasti ringi ja polnud nagu miskit viga. Hea meel kohe :)


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver