foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 7 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 16, 2012 07:43 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 23, 2012 06:21
Postitusi: 6
Asukoht: Harjumaa
Kaks nädalat tagasi sõitsin nädalaks ära. Jätsin oma akvaariumi ja selle asukad tuttavale hooldada. Tagasi tulles oli ühel barbusel kõht imelikult punnis ja saba on 90 kraadi külje peale kõver. Lisaks veel on kala võrreldes varasemaga mõõtmetelt poole väiksemaks jäänud.

Kaks päeva tagasi tõstsin kalakese 17l taimeakvasse. Punnis kõht on kadunud, aga saba on jätkuvalt kõver.

Suurem akva ca 74l. Akvas hunnik taimi, 3 gupit, 3 mollit, 2 barbust, synodontis ja hunnik krevette.

Enne reisi elasid tegelased oma kolm kuud koos ja midagi juhtunud ei ole. Veetestid on ka korras.

Mis tegelasel viga võib olla?

_________________
Synodontis hybrid
Barbus conchonius
Poecilia latipinna
Poecilia reticulata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 17, 2012 07:51 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul ka ühel kalal juba väga ammu saba poolt kere kõver, aga elab rõõmsasti edasi. Oma kala põhjust ma aiman - kuna akvas veel teisigi ja temast hulga suuremaid kalu, siis ilmselt jäi kellegi teele ette ja "sõideti" talle keresse sisse ning ilmselt sealt siis ka vigastus. Sinu akvas aga taolisi purakaid pole, kes oma massiga talle kogemata miskit teha oleks võinud. Järsku on kuhugi vahele jäänud ja seal siis niimoodi ennast vigastanud?

Kas välimis pindmisi vigastusi pole näha. Äkki tuleks kasuks Acclimoli lisamine?

Kõht võib punnis olla mitmel põhjusel. Oletuslikult kas kõht kinni (ei kaki), mari kõhus, vesitõbi (siis ehk ka soomused "harali" nagu käbil).

Katsu temast pilti saada, siis kergem aidata.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 17, 2012 09:57 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Mul 180-ses kastis 10 kuldbarbust - hirmsad kaklejad ja möllajad. Ma arvan, et mul pole ükski sirge seljaga. Selline sõda käib pidevat, et...

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 19, 2012 09:40 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 23, 2012 06:21
Postitusi: 6
Asukoht: Harjumaa
ma olen juba päris jupp aega üritanud temast paar klõpsu teha, aga ega ta siis paigal püsi ja objektiivi suunas naerata :D

väliseid vigastusi barbusel ei nähtu. Küll aga on kõver saba ilmselt temast veidi suurema liigikaaslase töö, kes nüüd suuremas akvas aktiivselt mollisi ja kupisid terroriseerib.

_________________
Synodontis hybrid
Barbus conchonius
Poecilia latipinna
Poecilia reticulata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 19, 2012 11:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Apr 23, 2009 10:42
Postitusi: 807
Asukoht: Tallinn
Barnuseid tuleb hoida 5+ parvedes et nad teineteist vähem vigastaks - kuid iseloom jääb iseloomuks ja kaklema jäävad nad alati. Kui on suurem parv, siis lihtsalt ei elata kogu "viha" ühe peal välja, vaid kakeldakse kõigiga ja nii on vigastused väiksemad/olematud.
Kuid minu praktika puhul saavad närgemad alati nahka pistetud :)

_________________
325 liitrit vett


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 23, 2012 05:49 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Veebr 23, 2012 06:21
Postitusi: 6
Asukoht: Harjumaa
tõin siis barbuseid juurde ja näe üllatust - vana barbus hakkas kõiki ükshaaval terroriseerima. Igatahes kolisin ülbikust barbuse koos paari molliga taimeakvasse ümber ja juba paranenud ent veidi kõvera sabaga barbuse suuremasse akvasse tagasi. Suures akvas rahu majas ja kõik saavad omavahel suurepäraselt läbi. Kiuslik barbus ja mollid paistavad igatahes omavahel läbi saavat ja ujuvad ilma kaklemata karjas ringi.

Õnnelik lõpp siis seekord :)

_________________
Synodontis hybrid
Barbus conchonius
Poecilia latipinna
Poecilia reticulata


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 23, 2012 07:24 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Barbuse saba ei pruugigi enam sirgeks minna. Nagu juba kirjutasin on mul üks kõvera sabaga Mogurnda. Elab rõõmsalt ja sööb hästi. Ei paista teda see viga häirivat. Loodame, et Sul ka nii.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 7 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver