foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 6 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kogemus Tetra Kerry-dega
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2012 08:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 08:50
Postitusi: 37
Asukoht: Järvamaa
Tervitus kõigile kalasõpradele.

Kirjutan oma värskest kogemusest kalaostuga ja seda sellepärast et teised samasse ämbrisse ei astuks.
Otsin ja mõtlen siin juba paar kuud suurde akvasse rahumeelset seltskonda. Vikerkalad on juba kindel valik ja parvekalade soov oli ka. Olin juba ette uurinud et Black Neon Tetra või siis Emperor Tetra oleks valikus.
Suhtlesin Amazonica poega ja kuna neil musti neoone ei olnud jäi valik Emperoridele. Müüja täpsustas asja ja selgus et kaup on sees nimega Tetra Kerry. Netist uurides, tundus et ilmselt on tegemist liigiga Inpaichthys kerri - Purple Emperor Tetra. Võibolla keegi oskab täpselt öelda kuidas erinevatel Emperoridel vahet teha, mulle tunduvad sarnased nii Emperor, Purple Emperor kui ka Rainbow tetrad.
Ühesõnaga need Kerry-d sobisid ka kareda veega ja me ei leidnud ka et tegemist oleks "fin nippers" tegelastega ja pidid sobima "community" akvasse.
Lasin sõbrad (10tk) siis õhtupoolikul akvasse, sellised rõõmsad ja aktiivsed, uudishimulikud ja sümpaatsed teised. Hommikul aga tundus et kodurahu akvas on häiritud, osadel guppydel olid sabad järsku järguliseks kärbitud ja lähemal vaatlusel selgus et Kerryd ajasid guppysid taga. Mida uhkem sabaomanik, seda hullema terrori osaliseks sai. Isegi väiksem harjasnina sai sabakärpe osaliseks. Olukord lõppes sellega et Kerryd kolisid olude sunnil väikesesse 35l purki elama.
Siit moraal, ka kõige ettevaatlikumal valikul võib asi valesti minna. Järgmine valik oleks mul mustad neoonid. Aga julgus on otsas, sest seesugused katsetamised mulle ei sobi. Millised on Teil kogemused mustade neoonidega?

Päikest, Maire

_________________
35l akva, krevetid, mõned emased guppyd, Vesicularia ferriei 'Weeping'
300l vett, start 14.01.2012, 2 harjasnina, 15 guppyt, 4 kiiversäga (Corydoras julii ja C.panda), 15 musta neooni, 5 daaniot, 4 sõbrantsi gouraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2012 12:41 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Gupi sabu nad küll ei näksi,pigem üksikud gupid üritavad nendega kampa lüüa.Söövad hästi kõike,mis suhu mahub.Eripäraks see,et mina sain normaalse tulemuse,kui neid 15 tk.hankisin,algul oli 10,aga siis käitusid natuke rahutult ja kaootiliselt.Mõnikord on kõige väiksemaid isendeid parvest tõrjutud,õnneks mitte kauaks.Tahavad kindlasti tumedat põhja,muidu kuidagi luitunud värviga.Tegelikult eelistaksid pehmemat vett. http://www.aquaticcommunity.com/fish/blackneontetra.php
EDU!!!

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2012 01:47 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 30, 2011 08:50
Postitusi: 37
Asukoht: Järvamaa
Tsiteeri:
Tegelikult eelistaksid pehmemat vett.
Just, see asjaolu teeb mind natuke murelikuks küll. Kuigi Musta neooni kohta siit ja sealt lugedes olen leidnud märkeid - "talub ka karedamat vett".
Samamoodi on kirjas, et karedas vees kaotavad nad oma kirkad värvid.

Lõppudelõpuks, kas üldse on võimalik leida karedasse vette parves püsivaid rahumeelseid kalu? Olen veel aru saanud, et sõna parvekala iseloomustab põhimõtteliselt kõiki kalu kes vajavad suuremat seltskonda omasuguseid.

_________________
35l akva, krevetid, mõned emased guppyd, Vesicularia ferriei 'Weeping'
300l vett, start 14.01.2012, 2 harjasnina, 15 guppyt, 4 kiiversäga (Corydoras julii ja C.panda), 15 musta neooni, 5 daaniot, 4 sõbrantsi gouraamit


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2012 05:55 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Vikerkalad peaksid pigem olema Glossolepis incisus ja Melanotaenia bosemani,keda olen meil müügil näinud.Üks liik on ka Melanotaenia herbertaxelrodi,aga see ei ole must neoon,kelle nimi on Hypessobrycon herbertaxelrodi.See erinevate inglise keelsete nimede kasutamine võib ikka parajat segadust tekitada,kalad hoopis erinevatest sugukondadest.
Samas ei ole see kareduse värk nii traagiline,enamus kalu on juba ammu akvasse aklimatiseeritud ja päritolukoha veest erineva veega harjunud,kui tõesti muidu ei saa tuleb osmoosifilter osta.üldiselt vanades akvaariumiraamatutes pole karedusest väga juttu tehtud,see ikka olulisem rohkem paljundamisel.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Apr 03, 2012 09:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Mär 04, 2007 12:48
Postitusi: 251
Asukoht: Tartu
Üks variant on võtta kääbusvikerkalad Melanotaenia praecox, mida samuti meil aeg-ajalt liigub. Kasvult väiksemad ja saab suurema parve võtta, samas ilusad kalad

_________________
4x Melanotaenia Boesemani, 3x M. Lacustris, 3x M. Parkinsoni, 2x M. Herbertaxelrodi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Apr 04, 2012 10:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Nov 18, 2010 02:41
Postitusi: 94
Pildid: 5
Asukoht: Tallinn
Minul elavad mustad neoonid gH 10, kh 8 vees, värvid on ilusad kuigi põhi on hele - niivõrd kui seda taimede alt paistab mõni ruutsentimeeter.
Mul on 6 tk ja hoiavad ilusti parve, ei kakle, 2 tükki on väiksemad sest olid teisest poest pärit aga keegi neid ei kiusa. Söövad kõike ja väga aplalt. Püsivad Hasemania Nanadega parves. Üks isane nana vahest ajab neid taga aga siis saab kõige suurema musta neooni käest udida ja jätab neoonid rahule ja kiusab teisi nanasid edasi.


Üles
 [ 6 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver