foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 29 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: ancistrus
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 29, 2012 11:26 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
oskab keegi targem öelda ,et kui suurel ancistrusel peaks juba aru saama kas tegemist emase või isase kalaga....eeldan et 5cm jupil peaks juba okkad olema ka pea peal mitte ainult ymber suu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 30, 2012 08:56 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Sellisel võiks vastu juba tõesti sugu eristatav olla. Pakuks, et tollest tuleb isane, eriti kui just okkaid praegu juba palju on. Emasel võib ka tiba noid okkaid olla ja just ümber nina. Ninamikule tuleb vaid isasel.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 30, 2012 09:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Kuid siiski on nii, et emastel ei ole nn. ogasid isegi suu ümbruses. No ei ole mina sellist asja näinud. Pigem kui siiski on suu ümbruses ogad siis tegemist noore isasega kellel hiljem kasvavad ninale ka korralikud sarved.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 30, 2012 09:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Jaan 17, 2012 06:19
Postitusi: 760
Pildid: 2
Asukoht: Tallinn (ja ülejäänud Eesti)
Mul ka 5-7 cm ja täiesti puhas on nina ehk siis emased.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 30, 2012 05:23 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minul on küll mõnel emasel väiksed "karvakesi" suu servas.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: k
PostitusPostitatud: Reede Mär 30, 2012 05:47 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
no minulgi on emasel suu ymber sellised karvad(okkad) pea osa on tyhi,aga nyyd ostsin uue antsu punase ja soov oli kindel isane akvasse saada sellel samamoodi suu ymbrus karvane pea täiesti puhas eeldan ,et nii suurel vennal võiks pea peal mingitki ollust juba olla. kahtlustan ,et olen petta saanud peab V .petsi poole pöörduma vist :D


Üles
 Teema pealkiri: Re: k
PostitusPostitatud: Reede Mär 30, 2012 08:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Herdaavis kirjutas:
no minulgi on emasel suu ymber sellised karvad(okkad) pea osa on tyhi,aga nyyd ostsin uue antsu punase ja soov oli kindel isane akvasse saada sellel samamoodi suu ymbrus karvane pea täiesti puhas eeldan ,et nii suurel vennal võiks pea peal mingitki ollust juba olla. kahtlustan ,et olen petta saanud peab V .petsi poole pöörduma vist :D


Tegelikult, väike parandus, pole need karvakesed mitte suu ümber vaid ikka ninamiku. Ise olen ka valesti väljendunud, kuid paistab et siiani on kõik siiski mõistnud mis karvakestest ja kus kohas täpsemalt jutt.

Täpsustaks. Kas Sul on juba üks emane ja nüüd ostsid isast juurde ning kahtlustad, et ei saanudki isast. Ja mida Sa mõistad punase all? Albiinot? Kuldantsistrust? Või tõesti punast? Minu teada hetkel võis saada PUNAST Antsistrust vaid Amazonikast. Siisani oma akvapidamise jooksul pole ma kusagil veel sellist varianti Antudest kohanud. Sealt siis tõin ka endale kaks isendit. Nood aga tillud - 3 cm vast ja sugu veel pole eristatav. Loodan, et läks õnneks ja sain koba peale mõlemast soost. (Muide - neil silmad mustad! Teistel aga punased) Nii et - kellest tegelikult jutt?

Kui on näiteks ühe konkreetse Kuldantsistruse (albiino) soov, siis ma ehk leiaks ühe Sulle. Esialgu aga pakuks välja veel veidi kannatust - ehk ongi Sul siiski isane.

Kes on V. pets?

Äkki suudad kahtlusalusest antsukesest pildi panna?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 31, 2012 12:10 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
V.PETS ON võsa peeter:d....ja minu punane on, siis vähemasti amasoonica kutsuiti neid mingiteks le antsudeks...,et ei ole albiino ,aga on selline punakas valge.muidugi kui mina selle sain ja teda nägin ,siis mõtlesingi, et tegemist albiinoga.

http://www.youtube.com/watch?v=BAqa3UdLHGA

siit näeb, siis videot samasugusest antsust nagu mul on.....ja see ei ole albiino ,olen sellest nyyd ise ka aru saanud juhul .kui keegi tahab väidelda võin siia albiinost ka pildi ,video panna :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 31, 2012 12:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Herdaavis kirjutas:
V.PETS ON võsa peeter:d....ja minu punane on, siis vähemasti amasoonica kutsuiti neid mingiteks le antsudeks...,et ei ole albiino ,aga on selline punakas valge.muidugi kui mina selle sain ja teda nägin ,siis mõtlesingi, et tegemist albiinoga..kui aru ei saa katsun homme pildi panna...


Jutt Sul tiba segane. Loe ise ka uuesti läbi - äkki tahad selgitavaid paradusi teha. Mida tähendab, et amasoonica (ehk äkki siis Amazoonica poes) kutsuti neid "le antsudeks" (ehk siis tähega "L"-antsud, mis peaks minu teada tähistama puhasttõugu antsu, kes pole ristand (segavereline). Just mainisn, et tõin sealt endale punased antsud. Ei olnud punakasvalged, pigem leidus tumedamat pigmenti. Ja nood olid tillud mustade silmadega. Albiino on värvilt ikka hele roosa või tiba kollakas. Ootaks Su pilti.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 31, 2012 12:12 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Nagu ma õieti aru saan on sul üks tavaline emane Ancistrus kellele sa ostsid juurde Amazonicast seal müügil oleva Ancistrus sp. ''Red'' variandi?
Kui nii, siis oled sa ostnud endale teisest liigist Ancistruse juurde ja kui nad isegi järglasi tulevikus annavad on tegu liiikidevahelise ristamisega, mis ilmselgelt sulle suure tõenäosusega tulemust ei anna.

PS! Ainuüksi Ancistruste perekonnas on üle 50 erineva liigi keda omavahel ristata ei tohiks!

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri: k
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 31, 2012 07:06 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
kra...oled õieti aru saanud:d...ja lisasin youtube video eelmisesse postitusse selline ,siis mul on..ja soov oligi isast saada, et ei tekiks ristandeid...et hetkel akvas veel 2 isast ja see albiino ,mis sai nyyd võetud pidanuks ka isane olema,aga kahtlen ,et on.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2012 09:16 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
No minu arust, kes seal videol on hästi isane albiino või siis kuldne antcistrus. Minu kaks punast on ikka hoopis tumedad. Veel on nad tillukesed ja sugu pole eristatav. Kui suuemaks ja suguküpseks saavad, siis peab nad kahekesi eraldi akvasse tõstma.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri: h
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2012 10:04 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
eh he...võta näpust see ei ole ei albiino ega kuldne...tegemist veel mingi 3 värviga....nime neile anda ei oska kahjuks, aga võin siia panna ka kuldsest kui ka albiinost lingi.... :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2012 08:42 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Vaata "Kalakese" poe rubriiki - kalad müügis alates 3. aprillist. Seal paistab olema too punane ants, kelle mina Amazonikast sain. Info kala juures

Ancistrus sp. super red
Kasv kuni 12 cm, temp 23-28 kraadi, pH 6-7, rahumeelne

Ma ainult hetkel ei tea, kas Amazonikas müüdi teda "L" tähe all. Pean uurima.

Sai uuritud - kaasakvarist väidab, et täheks oli ikkagi "L". Tšekki kahjuks ei ole, et numbrit teada.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Apr 02, 2012 09:00 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
leitsin,aga albiinod need ei ole...


Üles
 [ 29 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver