foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 26, 2012 06:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Tere!

Küsimus selline, et kas Ancistruste marja võib lihtsalt akvast välja võtta? (kui isane mul muidugi kätt otsast ei hammusta :D ). Hiljuti nad just said marjaga hakkama ja nüüd kasvatan eraldi akvas u. 30 antsupoega, kes on vaevu ühekuused. Järgmist portsu pole mul kusagile panna ja isegi kui oleks, siis mida ma lõpuks kõigi nende Antsudega pihta hakkan...

Kui ma marja suurde akvasse jätan, sööb Betta ilmselt osa ära (kui kooruma hakkavad), aga ega ta kõiki neid hävitada ei jõua. Eelmisel korral oli end mitmeks päevaks punni söönud, enne, kui jaole sain.

Kuivõrd Ancistrused üldse liigikaaslast enda kõrvale vajavad? Kui need kaks mul igakuiselt paljunema hakkavad, on veidi jama lugu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 26, 2012 07:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Apr 21, 2010 07:06
Postitusi: 424
Asukoht: Tallinn/Lasnamägi
Antsud elavad minuarust grupis küll, aga ega nad niipaljusid ka taha, isased võivad kaklema minna...Marja võib küll välja korjata..

_________________
60l ja 25l elussünnitajate ja muu floora/faunaga.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 26, 2012 09:01 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Ancistrust võib vabalt üksikult pidada. Viska see mari lihtsalt välja - mingit ületamatut psühhotraumat ei järgne.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 26, 2012 09:04 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Võtan Sinu küsimusi järjest.

1. Küsimus selline, et kas Ancistruste marja võib lihtsalt akvast välja võtta? (kui isane mul muidugi kätt otsast ei hammusta.

Mida sellega mõtled? Kas edasi kasvatamiseks või likvideerimiseks? Kui tahad marja edasi kasvatada ja poegi, siis pole tark tegu marja välja võtta. Kui aga marja palju (pluss veel eelmisedki tited), siis pole ju vahet - las mari olla ja küll loodus teeb oma. Kindlasti tekib siis suur suremus ja ellu jäävad vaid üksikud osavad.

2. Hiljuti nad just said marjaga hakkama ja nüüd kasvatan eraldi akvas u. 30 antsupoega, kes on vaevu ühekuused. Järgmist portsu pole mul kusagile panna ja isegi kui oleks, siis mida ma lõpuks kõigi nende Antsudega pihta hakkan...

Mina kuulutasin akvaristikas, et ära anda kasvatamiseks äsja sabad taha saanud antukesed. Leidus soovijaid. Kinkisin ära.

3. Kui ma marja suurde akvasse jätan, sööb Betta ilmselt osa ära (kui kooruma hakkavad), aga ega ta kõiki neid hävitada ei jõua. Eelmisel korral oli end mitmeks päevaks punni söönud, enne, kui jaole sain.

Kui mari on koopas ja isase valvata, siis naljalt keegi tittesid ennem kätte ei saa, kui vaid siis, kui mari lagunenud ja sabad taha saanud ning tited maailma uudistama lähevad. Mõtled, et jättes isa-antsule marja alles, et siis poegade koorudes sööb end Betta paiste? Oht vast küll on. Pigem siis võta mari kohe välja ja anna söögiks. (Ega isaants Sind nahka pista - vähe kuri ja pärast ehk õnnetu on).

4. Kuivõrd Ancistrused üldse liigikaaslast enda kõrvale vajavad? Kui need kaks mul igakuiselt paljunema hakkavad, on veidi jama lugu...

Eks vist saab ka emane või siis ka isane Ancistrus üksinda hakkama, aga mina olen ikka üritanud endale mida iganes kalu võttes, valida neid paarina.

Äkki suudad mingi Tartu poega diili teha?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 26, 2012 10:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Mõtlesin likvideerimiseks välja võtta jah, samas on nagu kahju natuke - isane nii tublilt valvab.

Eelmine ports on ära andmiseks vist veel liiga väikesed, praegu kuskil 1 cm pikkused ja enamjaolt titetoidu peal.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 27, 2012 10:49 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 19, 2011 11:10
Postitusi: 44
Asukoht: Tallinn
Tere,

Meil ka Ancistrused said marjaga hakkama. Eelmisest pesast jäi järgi 2-3 poega. Umbes nädal või kaks eelmise pesa laiali minekut istus isane jälle augus ja uus mari hakkamas. Lasen loodusel ise toimetada. 2 Betta emast teevad oma töö. Gupide puhul ei jää järgi ühtegi poega. Kui neid eraldi tõsta on vast poole aastapärast ca 100 poega ...


Üles
 Teema pealkiri: j
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 27, 2012 12:30 
Akvarist

Liitunud: Reede Dets 02, 2011 02:00
Postitusi: 243
Asukoht: tallinn
nja ja mina ootan pingsalt millal minul see 1x juhtub kui antsud marja heidavad....2 isast ja yks emane ja 3 kuu jookusl pole veel midagi juhtunud...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 27, 2012 12:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Mul oli hiljuti just olukord kui õhtul tõin oma isasele ancistrusele ühe emase juurde. Järgmine päev juba kudesid.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri: Re: j
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 27, 2012 12:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Herdaavis kirjutas:
nja ja mina ootan pingsalt millal minul see 1x juhtub kui antsud marja heidavad....2 isast ja yks emane ja 3 kuu jookusl pole veel midagi juhtunud...


Kui vanad sul antsud on? Minu omad on umbes aastased.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 27, 2012 01:33 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 09, 2012 06:48
Postitusi: 7
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
Natuke kahju on ikka marja ära võtta, aga mina suurest uudishimust lasin neil toimetada. Kohe kui sabad taga, tõstsin eraldi. Ja nii oli mul kokku ca 80 pisikest antsu. Kõik see toimus vahemikus 8.jaanuar kuni märtsi algus. Arvasin alguses, et pean neid pisikesi aitama jms, aga lõpuks taipasin, et las loodus teeb oma töö, ei ole minu kätt sinna vahele vaja. Märtsi alguses avastasin neljandat korda marja, aga nüüdseks on see kadunud. Kuhu jäi, ei tea.

Ja pisikesed panin foorumisse: ära anda. Sokolaadi on ju alati hea süüa :D

_________________
400L puhast ilu.


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver