foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 18, 2012 10:43 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 03:51
Postitusi: 59
Pildid: 0
Asukoht: Rakvere
Tere. Hetkel 180l akvas 2 skalaari, guraam, 2 antsu , õunakas, kõik täiskasvanud. Sooviks kedagi huvitavat juurde. Enamvähem tean kes kellega koos sobivad, aga kindluse mõttes kuulaks soovitusi. Poest umbes osta ei tahaks, pole vaja , et pärast tüli üles kisuvad omavahel, sest skalaarid ei pruugi kõigiga vast sobida. Sobivustabeliga olen kursis, aga kuulaks teiste soovitusi ka, kuna tundub mulle, et sobivustabel ei pruugi alati olla nö raudne reegel. Väikseid parve kalasid sisse ei sooviks, tean et neoonid pistetakse skalaaride poolt nahka, samuti minu tetrad läksid nende ohvriks. Mulle meeldiks midagi erksamat. Olen mitmes kohas näinud papagoisid koos skalaaridega ,need mulle väga meeldivad, samas sobivustabeli järgi nagu ei sobi. On kellelgi kogemisi? Kes veel võiks sobida ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 19, 2012 10:46 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Skalaarid ja neoonid on üsna levinud kombinatsioon. Ise samuti neid koos pidanud. Skalaar on kohmakas , neooni ta ei ohusta. Neoonist ei ole ta isegi mitte huvitatud kui üksteisega harjutud. Kui on olemas riiakad skalaarid ja soov neoone akvasse lisada oleks mõtekas enne neoonide lisamist skalaarid eemaldada. Nii u. üheks ööpäevaks kuni neoonidel süsteem selge. Kui väike kala lambist suurte sekka visata satub ta shokki ja jääb rünnaku alla. Rahulikult käituvat neooni nad ei puutu. Neoon on loomult julge, suurte seltsis hästi peetav kala.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Mär 19, 2012 11:21 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mulle jäi kirjast just mulje, et pisikesi parvekaid ei soovia, seal hulgas ka neoone.

Äkki ajaks guraamidega rida edasi? Mis guraami Sul juba on? Võta talle ehk paariline. Pärliguraamid on ilusad ja suht suured. Marmorguraami on kasvult väiksem. Veel on päris ilusad kuldguraamid. Ja ehk sobiks kribensis (Plevicachromis Pulcher). Ramirezi värvid umbes sama rõõmsad, aga tundub tervise poolest õrnem olema. Skalaariga mul koos ka demasson - ilus sinine ahven. Või ka äkki Labidochromis caerulus - kollane. Nood viimased küll kiskjalised, aga mõõdukas koguses suuremas akvas tundub täitsa OK olema.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2012 11:31 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Papagoid sobivad ideaalselt. Võta veel mõned suuremad barbused - aruliused, filamentosiused- näitavad vajadusel agressoritele koha kätte.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Mär 20, 2012 11:36 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 03:51
Postitusi: 59
Pildid: 0
Asukoht: Rakvere
Parvekalu jh ei soovi. Pigem mingisugust paarikest. Valge pärlguraam hetkel, mõte käis läbi küll, et ostaks talle paarilise, tal varem oli paariline, kuid kui ta sain oli ta juba päris mõned aastad vana ja hiljuti kustus ta mul ära :( Kuid milline see demasson on? Ladina keelset nime äkki, selle nime järgi googeldades ei leidnud midagi. Aga Labidochromis caerulus väga ilus, ei ole veel varem kuskil poes müügil seda näinudki. Äkki keegi teab soovitada, kust leida. Muidugi ma Rakverest ja Tallinna iga päev ei satu, heal juhul korra kuus :D
Mulle endale papgoid väga meeldivad, aga olen mõnest kohast lugenud , et skalaaridega kokku ei sobi ning sobivustabeli järgi ka mitte. Kas keegi kogemusi jagaks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 12:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
Võtaks asja rahulikult 8) Teemaalgataja paistab ise õigel teel olevat.
Olgem ausad siis 180l ei ole nii suur akva, et võtaks keda meeldib. Red Parroteid sinna küll juurde ei ole vaja. Praegustest läbi käinud variantidest on guraamile seltsiliste toomine kõige mõistlikum. Pärlguraamid ka väga ilusad ja isastel viskab punakat tooni kõhu alt.

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 01:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Papagoid on aretatud suurtest L-Ameerika ahvenatest, s.t. nad on suured kalad. Oskareid sa ju ei paneks 200-liitrisesse akvaariumisse ja veel skalaaridele seltsiks.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 08:51 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
Red parroteid ma ka sinna ei paneks, aga papagoisi küll.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 10:10 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
http://www.google.ee/search?q=pelvicach ... 24&bih=540


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mär 21, 2012 11:59 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
Jah, pidasin papagoide all silmas loomulikult red parroteid või muud värvi parroteid (cichlasoma sp). Punased küll kõige levinumad.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 22, 2012 12:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Jüri T kirjutas:
http://www.google.ee/search?q=pelvicachromis+pulcher&hl=et&qscrl=1&nord=1&rlz=1T4GGHP_enEE441EE441&prmd=imvns&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=JSdqT6ajAqqm4gSU0OiXCQ&sqi=2&ved=0CB8QsAQ&biw=1024&bih=540


Eks ta ole sama palju papagoi kui tapluskala on kukeke ;)
Aga vaevalt, et keegi paremini oleks aru saanud, kui sa punakõht-kristallahvenat oleks soovitanud...

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 22, 2012 11:24 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2010 03:51
Postitusi: 59
Pildid: 0
Asukoht: Rakvere
Jh oscareid tõesti ei paneks nii väikesesse akvasse, olgugi et nad mulle meeldivad, kuid kalad vaja valida vastavalt akva suurusele, selle pärast ka nõu küsin ning samuti ei soovi akvat ääreni täis toppida, et kirju oleks nagu üks tuttav 200l akva 35 kala, sealhulgas 5 skalaaridega, guraamid , mollyd jne jne. Vot sellest mina aru ei saa, kuid nende meelest akva muidu nii tühi paistab :? :?
Kusjuures, algselt papagoide all ma toõesti mõtlesingi oranšikat Red parrotit, igal pool kirjas, et see papagoi , aga ma ei olnud päris kursis kui suureks nad kasvavad. Ja oma akvasse ma neid tõesti ei pane.
Aga see link mis Jüri T saatis, need ka huvitavad. Kuid kui suureks need kasvavad ?
Aga eelpool mainitud demasson, kas mõeldud demasoni cichlid ? Päris ilusad, kuidas nendega oleks?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 22, 2012 08:05 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
To: p6lts - Sul vanust mingil määral on ,peaksid teadma et noid pelvicachromiseid juba päris algusest peale papagoideks kutsutakse. :o Mis puutub nende suurusesse ,siis minul nad üle 8cm välja pole venitanud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 22, 2012 10:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Veebr 17, 2005 10:19
Postitusi: 930
Pildid: 0
Asukoht: Tallinn
Jüri T kirjutas:
To: p6lts - Sul vanust mingil määral on ,peaksid teadma et noid pelvicachromiseid juba päris algusest peale papagoideks kutsutakse. :o Mis puutub nende suurusesse ,siis minul nad üle 8cm välja pole venitanud.


Kala kirjeldati 1901 ja toodi Euroopasse 1913. Nii vana ma ei ole, et seda algust mäletada :) Mis algusest sina räägid?
Inimese vanus ei näita ka tegelikult alati hobi algust. Ja kuigi tõesti minu isiklik akvaristikaajalugu algas NLiidu ajal Jõhvi turul venekeelsete müüjate "abiga", ei ole mul aafriklaste vastu kunagi nii suurt huvi olnud, et see kala selle nimega kuidagi oleks seostunud.

Vabandust teemaalgatajalt nende põigete eest :)

_________________
"Eestikeelsed kalanimed massidesse" projekt
Minu akvaariumid


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 22, 2012 10:31 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Nov 21, 2011 02:25
Postitusi: 1052
Pildid: 0
Asukoht: Pärnu
No sorry. Ei oska kuidagi aidata.


Üles
 [ 20 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver