foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 15, 2012 01:47 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 10, 2011 03:12
Postitusi: 24
Asukoht: Tartu
Asukatest on hetkel olemas:
2 aafrika kääbuskonna
4 corydorast
8 neooni
lisaks mõned elustaimed

Akvaarium: 100l
Sisefilter: aquael fan 2 plus
soojenduspulk

Tahaks kedagi juurde võtta. Kas skalaari paarikesele jääks akvaarium väikseks? Guraamidele?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 15, 2012 06:46 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Konn peaks ikka eraldi akvas olema.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mär 15, 2012 07:16 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 10, 2011 03:12
Postitusi: 24
Asukoht: Tartu
Kääbuskonna (Hymenochirus boettgeri) saab kaladega ilusti koos pidada, kui on piisavalt peidukaid ja neid eraldi käsitsi toita.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 16, 2012 09:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Jaan 27, 2008 05:51
Postitusi: 685
Pildid: 1
Asukoht: Rapla
Skalaaridega oleksin ettevaatlik, nad võivad (aga ei pea) ohtlikuks osutuda neoonidele. Aga guraamid (kenad suuremad värvilaigud) võiksid väga kenad seal olla.

_________________
250l, 60l, 54l


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 16, 2012 10:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Jaan 03, 2011 03:05
Postitusi: 108
Asukoht: Tallinn
Ramirezid on väga rahulikud, ja kui kasvavad siis ilusad ja säravad ka.

_________________
Olga

Amazonica AquaZoo
http://www.Amazonica.ee

Kaupluse külastamiseks on vajalik eelnev kokkulepe kas telefonil +372 5809 6869 või e-maili teel info@amazonica.ee

Tellimisinfo ja eritellimuste kohta e-posti teel tellimus@amazonica.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 16, 2012 10:05 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 10, 2011 03:12
Postitusi: 24
Asukoht: Tartu
Kuidas ikkagi ruumi poolest oleks? Tahaks just nö kesksele kohale mingit ilusat kalapaarikest võtta. Olen lugenud internetist kalade profiile.
Kirjanduse järgi tahavad sellised kalad (nt ka skalaarid ja guraamid) palju liitreid saada. Kas 100l kahe skalaari või guraami võtmine oleks liigne piinamine?

Kui neoonidega probleeme tekiks, siis nendest ma oleks nõus loobuma ka.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mär 16, 2012 11:10 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Need kääbuskonnad ju nii pisikesed. Oleks veel Xenopus Laevised. Kas skalaaridega konflikte ei teki? Sa tundud keskenduvat kaladele. Ära konni ära unusta!

Kas kalade profiili otsing ka mingit klappi konnadega annab? Ma ikkagi pooldaja, et konnad eraldi akvasse. Kindalsti on ka erandeid. Mul endalgi akvas suht kummaline kooslus, mis reegli alla ei kuulu - kas või Oscar ja guraami.

Eks mingeid tillumaid kalasid võid oma akvasse võtta. Kedagi neooni suurust?

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 17, 2012 12:53 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 10, 2011 03:12
Postitusi: 24
Asukoht: Tartu
Ega ma ei ole ka seda meelt, et kedagi vägisi oma akvaariumisse juurde pressida. Eks selleks küsingi nõu. Jah, keskendusin hetkel ruumile, et kas üldse sellise suurusega akvasse oleks võimalik mõnda taolist kala võtta. Või tasuks see mõte kohe maha kanda, kuna ruumi jääb väheks.

Siin samas foorumis on ka inimesi, kes kääbuskonnasid kenasti ühisakvaariumis saavad pidada. Välismaa lehtedelt olen uurinud, samuti ei nähta probleemi selles. Konnad on üsna häbeliku iseloomuga ja enamasti ragistavad kuskil taimevõsas või tsillivad koopas. Põhiprobleem ühisakvas pidamises on selles, et konnad ei söö helvest ega tabletti, ussikestega söötes panevad enamasti kalad konnade eest toidu nahka (selleks tuleb neid siis käsitsi ja eraldi sööta). Teiseks võivad konnad maimud nahka panna, kui neid akvaariumis leidub.

Muidugi ma pole nii asjatundja. Praegu mul väiksed rahulikud kalad. Äkki skalaar või mõni teine suurem kala hakkaks kiusama?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 17, 2012 01:36 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Mul endal Xenopised. Need suuremad konnad, kui Sul ja nende puhul küll välistaksin igasuguse koosluse kaladega. Eks sestap ka ehk mu hämmastamine, et kalad ja konnad koos. Sul kääbused ja seetõttu suuremat sorti kala ei soovitaks. Skalaari pead vist ära unustama. Too territorialne kala ja võib kellele tahes tuule saba alla teha. Guraami peal jäin mõtlema. Pärlid ja kuldguraamid kasvavad vist kõige suuremaks sellest liigist. Neid ka ei soovitaks. Marmorguraami tiba tillemat mõõtu. Mingid kalad aga, kes konnaga ühte mõõtu vast oleks paslik juurde võtta. Et siis hiljem ei tekiks probleemi, et üks kiusab teist ja teine jälle taas esimest.

Ramirezi, mida Amazonika pakkus, tuleks ka tõesit kõne alla. Ilusad kalad. Ujuvad keskmises tasandis, värvilised (on roosat ja kollast ning tiba mustagi). Hetkel ei tulegi midagi ilusamat meelde. Või siis kui vaid tillud parvekalad. Neoonid Sul juba on. Äkki võtta neid juurde või siis muud analooge - laternad, rumininad...

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 17, 2012 01:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
100l akva on just niisugune piiripealse suurusega, et kui väga suur tahtmine siis saab sinna mõne suurema isendi paigutada... tegelikult ei ole see aga pikas perspektiivis sobiv, kuna jääb näitena toodud skalaaridele lihtsalt väikeseks ja ka guraamid vajavad oma kiiremate sööstude jaoks rohkem ruumi. Eks see akvaristi südametunnistuse asi rohkem. Minule isiklikult meeldib, kui kaladel ka ujumis- ja tegutsemisruumi on. Nii on neid ka huvitavam jälgida.
Ühe võimalusena oma akvat elavdada on võtta juurde neoone, et neid oleks suurem parv 15-20 isendit. Kui aga soovid uut liiki sisse tuua võiks nende suurus jääda kuni 8 cm. Nt. Dwarf Gourami (Colisa lalia, Trichogaster lalius) oleks sobiv nii suuruselt kui iseloomult.

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 17, 2012 01:59 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Hei, MT, ära unusta, et tal on seal ka kääbus konnad! Väga suurem isend ei sobi vast kohe mitte, sest võib konnakest kiusama minna! Pigem siis ikkagi neoone juurde võtta. Saab ilusa heikleva parve. Ja kui veel tagataust sobilik panna... Peaks kaunis saama.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 17, 2012 02:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Sept 09, 2009 03:07
Postitusi: 315
Asukoht: Tallinn/Viimsi
KRA kirjutas:
Hei, MT, ära unusta, et tal on seal ka kääbus konnad! Väga suurem isend ei sobi vast kohe mitte, sest võib konnakest kiusama minna! Pigem siis ikkagi neoone juurde võtta. Saab ilusa heikleva parve. Ja kui veel tagataust sobilik panna... Peaks kaunis saama.

Ei unusta, lihtsalt sul on see nüanss juba ilusti puust ja punane :lol:
Jutt õige KRA

_________________
80l Juwel - taimed, krevetid, cory


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 17, 2012 03:05 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Puust ja punane neh! Ma tegelikult kohe kuidagi ei kujuta ette konni koos kaladega. On ju ühed siiski kahepaiksed ja tiba nagu loomad ja teied taas kalad. Võrdusmärki kalade ja konnade vahele panna ma kohe kuidagi ei suuda. Nad ju erineva käitumisega. Samuti nagu triiton koos kaladega. Nende vajadused siiski erinevad. Õigete tingimuste loomiseks vaja akvasse ikkagi madalamat vett, et saaksid (konn, triiton) hingamas käia.

Aga, jah, kääbuskonnaga tegemist ju. Järsku tõesti lepib tema kalade keskis (soovituslikult ikka pisemad kalad) konn edasi olema.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 17, 2012 10:52 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Juul 10, 2011 03:12
Postitusi: 24
Asukoht: Tartu
Tänud vastajatele. Eks kartsin ise ka, et akvaarium jääb väikseks. Siikski uurida ju ikka tasus.
Eks siis pean jääma suuremast akvaariumist unistama :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 17, 2012 12:00 
Akvarist

Liitunud: Reede Veebr 11, 2005 05:27
Postitusi: 32
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa,Saue
Mul on 3 kääbuskonna koos vikerkalade ja barbustega. Ei kiusa keegi kedagi ja toitmine on lahentatud nii, et ennem annan helvestoidu. Kuna konnad sellised uimased, siis nad alles hakkavad taimede vahelt välja ronima ja söögiplatsile kogunema. Nats hiljem lisan neile ussikesed, loomulikult maiustavad ka teised kalad, aga ega ma kade ei ole.
Tegu 225 l akvaga ja konnad käivad ilusasti üleval hingamas. Skalaariga julkeks kokku panna küll, aga pigem võivad konnad neile ohtlikud olla, sest nad söömiseajal hüplevad ja võivad skalaari neid pikki uimi või kuidas neid õieti nimetatakse, tahtmatult vigastada.


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver