foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 56 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mastacembelus armatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 11:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 30, 2010 11:49
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: lõuna eesti
Sai endale siis muretsetud üks selline tegelane. Sissejuhatuseks sõi ta akva viimase krevetti ära :P Peale seda on ta roninud ühe kivi sisse ja välja ta sealt kordagi ei tule, ainult ninaots õrnalt paistab. Nüüd nädal aega juba elanud nii,ussikesed tuleb talle ninaette tõsta siis ta korraks pistab pea välja kuid peale seda ronib kohe tagasi ja sellega ta kogu päevane aktiivsus piirdubki.
Kas nende kalade puhul ongi selline käitumine tavaline?

_________________
25L nano - suured krevetid
54l - gupid ja kaks antsu
160L - igasugused tegelased


Üles
 Teema pealkiri: Re: Mastacembelus armatus
PostitusPostitatud: Esmaspäev Jaan 23, 2012 11:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
greenindeed kirjutas:
Sai endale siis muretsetud üks selline tegelane. Sissejuhatuseks sõi ta akva viimase krevetti ära :P Peale seda on ta roninud ühe kivi sisse ja välja ta sealt kordagi ei tule, ainult ninaots õrnalt paistab. Nüüd nädal aega juba elanud nii,ussikesed tuleb talle ninaette tõsta siis ta korraks pistab pea välja kuid peale seda ronib kohe tagasi ja sellega ta kogu päevane aktiivsus piirdubki.
Kas nende kalade puhul ongi selline käitumine tavaline?


Kõik on normis. Niimoodi peidus ta elabki. Kui nälg näpistab kõhtu, siis venitab end hädaga ampsu järele.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Jaan 24, 2012 10:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 30, 2010 11:49
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: lõuna eesti
Kui hea mõte oleks see kivi ära võtta ja mitte nii nina ette toita, äkki on veidi sotsiaalsem? Või oleks angerjale liiga stressirikas ?

_________________
25L nano - suured krevetid
54l - gupid ja kaks antsu
160L - igasugused tegelased


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 22, 2012 07:23 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 30, 2010 11:49
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: lõuna eesti
mure on.
sai kala soetatud kohalikust lemmiklooma poest poemüüja suure soovitamise peale kui tore ja vahva kala ta on, temal ka on, ja tema lemmikkala seal. läksingi reklaami ohvriks ja ostsin ühe.hiljem kui aga uurima hakkasin, siis selgus et tegemist on röövkalaga ja mul akvas igast muid tegelasi praegu on kõik terveks jäänud. põhjakalad teda ei huvita, kuid näha on tetrad hoiavad temast võimalikult kaugele. kuna ta peaks veel kasvama kas siis on tõenäoline et ta muutub teistele tõsiselt ohtlikuks või on võimalik ka neutraalsem läbisaamine ?

_________________
25L nano - suured krevetid
54l - gupid ja kaks antsu
160L - igasugused tegelased


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 22, 2012 07:54 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
On tõenäoline, et muutub tõsiselt ohtlikuks. Angerjad on samuti hirmsad röövlid, saavad ka päris suurtest vastastest jagu.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Veebr 22, 2012 08:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 30, 2010 11:49
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: lõuna eesti
ohjaa...
kas neid peetakse ainult omaette ?

corydega tundub ta hetkel hästi läbi saavat, need käivad tal koopas "külas" isegi :P

_________________
25L nano - suured krevetid
54l - gupid ja kaks antsu
160L - igasugused tegelased


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 09:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
See kala võib kasvada poole meetriseks. Corydorastele ikka tõeline oht tulevikus. Peidikuid on talle kindlasti vaja. Minul on säherdune kala suurte ahvenatega koos. Põhiliselt istubki oma kännujuurika all või dekoratiivkannus. Vahel ujub ringi ka.

Kummas akvas ta Sul elab? Tegelikult jääb talle tulevikus ka see 84-liitrine väikseks. Mõlema akva kalad on tema jaoks liiga "memmekad". Tulevikus peaksid hankida suurema akva või siis sootuks kalale uue peremehe leidma. Mina oleks nõus ta endale võtma, kui kokkuleppele saame. Aga takistuseks võib veel saada trantsportimise võimalused. Sa elad minust liiga kaugel, aga kõik on võimalik.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 10:56 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Sept 19, 2008 10:57
Postitusi: 712
Asukoht: Tallinn
greenindeed kirjutas:
ohjaa...
kas neid peetakse ainult omaette ?

corydega tundub ta hetkel hästi läbi saavat, need käivad tal koopas "külas" isegi :P


Ei pea omaette pidama, aga suurte võrdväärsete kaaslastega.

_________________
kpl " Kalake"
Rocca al Mare Kaubanduskeskus
http://kalake.ee
Kiireloomulistes küsimustes ja kauba laoseisu saamiseks helistage palun poodi telefonil 6659255.
Tellimisinfo ja kauba tarneaja päringud esitada e-posti teel irma@kalake.ee


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 12:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 30, 2010 11:49
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: lõuna eesti
Kui kiiresti angerjad kasvavad? Et siis kaua läheb et ta oma maksimaalse suuruse saavutab?

KRA, kui suures akvas su angerjas elab?

_________________
25L nano - suured krevetid
54l - gupid ja kaks antsu
160L - igasugused tegelased


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 06:08 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Minu oma laiutab 900-liitrises ja on vist umbes kaks aastat vana ja vast 40 cm. Kui väga täpset vastust tahad, siis pean kodus üle kontrollima. Olen praegu tööl.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 07:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 30, 2010 11:49
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: lõuna eesti
Esialgu on plaanis vist mõne kuu tal lasta seal olla, veidi suurem koobas ainult muretseda. Suurem akva oli plaanis nagunii muretseda, eks siis selle ajaga mõtlen välja mis ma temaga peale hakkan..Nii lahedaid elamistingimusi ma talle pakkuda ei suuda, selline akva käiks hetkel minu jaoks üle jõu, aga eks näha, youtube videosid uurides olen näinud väga meeletult suuri elamistingimusi ta ei vaja siiski..aga ma võtan ühendust siis kui olen endale selgeks mõelnud selle, kui sis veel huvitatud oleksid temast. Ma loodan, et ma väga kiiresti kriitiliseks asi ei muutu, sel juhul võtan kohe ühendust.

_________________
25L nano - suured krevetid
54l - gupid ja kaks antsu
160L - igasugused tegelased


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 09:28 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Lappasin oma märkmikku, kus kirjas millal ja kust ja mis raha eest ma mingi kala olen ostnud. Kurval kombel on see kala jäänud sisse märkimata. Mingitel põhjustel aga arvan, et minu kala siiski hoopis 4-aastane. Pikkust ta mul täna mõõta ei lasknud, aga arvatavalt jääb 40-sentimeetri kanti.

Eks poes müüakse neid suht tilludena ning loodetavalt elab ta Sul seal 84-liitrises. Esialgu piisab ja kuni ta pisike, siis ehk ei ohusta ka teisi Sinu kalu (veel).

Üldiselt ta tõesti eriti suurt liikumisruumi ei vaja. Kondab ringi enamaltjaolt öösiti. Täispikkusesse kasvamiseks siiski suurem akva parem. Kui pikk ta Sul praegu on? Minu huvi tema vastu ilmselt ei rauge. Eks siis kasvata teda ja tulevikus vaatame mis saab.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 10:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 30, 2010 11:49
Postitusi: 128
Pildid: 0
Asukoht: lõuna eesti
Ta suht väike jah veel, ning elab 84ses jah, siin üks väike viletsa kvaliteediga video temast, annab suurusest ülevaate.
http://www.youtube.com/watch?v=0DtcC72XstA

_________________
25L nano - suured krevetid
54l - gupid ja kaks antsu
160L - igasugused tegelased


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 23, 2012 11:11 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Paistsid talle ussikesi pakkuvat. See talle kangesti meeldib! Veel on ta Sul pisike. Video põhjal pakuks umbes 10 cm või tibake rohkem. Paistab, et see koobas on tema kodu ja las see nii ollagi. Eks paista mis tulevikus saab. Ehk hangid suurema akva ja ussil kodu olemas. Kui mingitel põhjustel see ei õnnestu, siis mina olen kindel soovija teda oma 900-sesse akvasse.

Võiksid ehk talle pakkuda ka krevette. Mina ostan koorimata külmutatuid ja siis tulises vees soojendan üles, koorin ja pudistan akvase. Minu oma on õnnejunnis, kui seda sööki saab. Sa pead hetkel vaid peenemaks pudistama, sest kala veel suht väike. Minu oma paneb ikka krevetti korraga!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Veebr 24, 2012 01:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Okt 02, 2011 01:46
Postitusi: 9
Asukoht: Ülemiste
Minul sõi Mastacembelus külmutatud sääsevastseid. Oli väga armas tegelane, üks mu lemmikutest kaladest. Kahjuks kasvaski nii kiiresti suureks, et pidin ta suurema akvaga omaniku kätte andma :(. Aga mul oli ka tal selline lemmikkoobas, kus ta koguaeg kükitas. Grenindeed, kust sa mudu sellise vahva tegelase said, neid ei ole igal pool saada, mina sain ta "Akvarist"i poest.


Üles
 [ 56 postitust ]  1, 2, 3, 4  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver