tere
nagu paljud algajad siia abisaamiseks pöörduvad, nii minagi. mees ostis umbes kuu aja eest 8 kardinali. akvaarium on ca 40L - vesi, kruus ja kivid ootasid kalu peaaegu 2 nädalat. Taimed ja filter sai soetatud koos kaladega. Alguses ujusid kalakesed toredasti parves koos aga peagi jagunes kaheks grupiks - tagakiusatavad ja tugevamad. Mõne aja möödudes tõin poest kaks gupit, ühe kollase teo ja ühe põhjakoristaja (väikse, väleda ja tähnilise, kuid identifitseerimisega raskusi, sest alati pakutakse kuni 5 erinevat pilti, mis üksteisest peaaegu üldse ei eirine). Viimase pandega probleeme polnud, aga kardinalid jätkasid sõjakat käitumist oma liigikaaslaste suhtes. Ükspäev leidsin ühe isendi saba juurest marraskil ja õige pea olid tema elupäevad loetud. Varsti peale seda teinegi tõrjutu jäi konutama, üks puges lausa kivi alla ja nädalapäevad hiljem ujus järjekordne ohver - ilma sabata... Nüüdseks on järel 8st kardinalist järele jäänud 3.
Nende agressiivsus on natuke taandunud (kuigi vahel, jah, näksavad isegi gupisid) ning 2 tunduvad vägagi elujõulised. Aga see kolmas on see, kelle pärast hetkel muretsen -ta on teistest kõhnem, vibalikum ja tagasihoidlikum, kuid sööb kenasti. Kõhu all on tume laik - kas see võib mari olla?
Äkki oli kogu häda selles, et parve sattus vaid 1 emane ja isased kõrvaldasid oma rivaale? Kui see on mari, siis kui kaua kestab kandmine ja mis sellest marjast edasi saab? Kahju kui see nahka pistetaks...Palju toredam oleks kui parv uuesti taastuks. Kuigi praegu on tõesti jäänud mulje, et need ikka ühed väga tigedad kalad on.
Kui kellelgi on kogemusi "kurjade" kardinalidega või muid ideid, mis sellise kaose põhjustada võis, siis oleksin väga tänulik
PS Akvaariumil kaas puudub ning valguseks on halogeenlamp, mis põleb keskmiselt 14 tundi päevas - äkki liiga intensiivne?