foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 11:30 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 24, 2011 10:34
Postitusi: 2
Asukoht: Pärnu
Meie 100L akvas on tänu mollyde ohtrale sigimisele nüüd ilmselt liiga tihe asustus. Hetkel on kooslus järgmine: 2guraamit (ema+isa), 2siiami vetikasööjat (ema+isa), 2väikest isast mõõksaba, 5neooni, 1isani gupi, 1 suur põhjakoristaja ja ca 15-20 erinevas suuruses musta mollyt. Mollyde arvukus on tõusnud viimase 6k jooksul.
Vahetame regulaarselt vett (temp. 23") ja sifoonime põhja, samuti teeme haiguste profülaktikat (Mycopuriga), aga aeg-ajalt sureb üks või teine kala justkui ilma erilise põhjuseta. Viimane mineja oli neoon - hakkas ennast aina rohkem kaldu hoidma, jaks justkui hakkas lõppema - vajus vahepeal põhjapoole, siis jälle võttis ennast kokku ja ujus natuke aega reipalt, siis jälle vajus alla jne.
Ja guraamidel (ainult neil) on omapärane harjumus aeg-ajalt pinnale söösta ja kohe jälle alla tagasi - kas on see neil mingi nö mäng või samuti viitab mingile probleemile? Muidu välja näevad ja käituvad normaalselt (reipalt)
Alselt võtsime ainult 2 mollyt ja tegelikult nii suurt kampa ei tahaks, aga kuhu neid panna - Pärnu pood vastu ei võta, jääb üle vaid merekooli?!

_________________
100L: guraamid, siiami vetikamugijad, neoonid, mõõksabad, põhjakoristaja ja mustad mollyd+4 õunatigu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 01:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 24, 2007 11:06
Postitusi: 55
Pildid: 0
Asukoht: Otepää
Guraamide selline käitumine on tavaline. Guraamidel on eriline labürint hingamisorgan, nad on võimelised hapnikku võtma otse õhust. Seepärast saavad nad hästi hakkama ka hapnikuvaeses vees. See ei tähenda aga et sinu akvaariumivesi hapnikuvaene on:) Minu guraamid käituvad ka nii.
Ja mollipojad võid sa ju ära anda. Pane nt kuulutus foorumisse, võib olla mõni soovib mollipoegi kasvõi elustoiduks oma kaladele:D

_________________
Aquael 80L:
Uus algus 27.06.2016
Asukad: Kalad, õunatigu, elustaimed.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 03:40 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Jaan 23, 2011 05:35
Postitusi: 251
Asukoht: Tallinn
Tere
Guraamide ja mollide jaoks on 23C vähe,ka ei selgu,mis filtrit kasutad ja missugused on vee näitajad.Laias laastus peaks iga kala cm kohta tulema vähemalt liiter vett,parem,kui oleks rohkem,ka mõjutab keskkonda taimede hulk ja valgustus.Ma soovitaks osta mõne akvaariumi raamatu,seal kõik algtõed ilusti järjest lahti seletatatud,foorumist leiab ka muidugi,aga siin raske otsida,kui ei tea täpselt mida leida tahad.

_________________
vana saga


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 24, 2011 05:54 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Nov 24, 2011 10:34
Postitusi: 2
Asukoht: Pärnu
Aitäh vastamast! Guraamide koha pealt nüüd süda rahulik. Raamatuid on loetud ja ka siinne foorum pisteliselt läbi vaadatud. Veenäitajad on normis, niivõrd kui võib neid kiirteste usaldada. Vaatasin täpselt järele - tegelikult on akvas veetemp. 25", nii et pisut rohkem kui ennist märkisin. Ja arvan, et mollide äge sigimine viitab pigem neile sobivale keskkonnale. Pean siis mollide osas kuulutuse üles panema - ehk leidub huvilisi.

_________________
100L: guraamid, siiami vetikamugijad, neoonid, mõõksabad, põhjakoristaja ja mustad mollyd+4 õunatigu.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 25, 2011 09:40 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Pane, jah, kala merekooli! Pigem siis ikka jalaväepataljoni. Merekooli pandi kassipoegi.

Ribatest pole tõesti mingi asjalik test. Soovitaks ikka hankida tilgakad. Ja isiklikud kogemused näitavad, et ei tule kulukam.

Vot ei saa aru, mis (ja miks) profülaktikat Sa selle Mycopuriga teed? Too ikka ravim, mida kasutaks vajadusel konkreetselt haiguse esinemisel. Kohe kuidagi ei oska heaks kiita. Siis ju pidevalt ka süsi sees ning ka rahakotil auk sees. Pigem siis pane JBL-i Acclimoli või tiigikaladele mõeldud Acclipondi (kontsentratsioon tugevam ja kulub vähem). Tugevdab immuunust ja sisaldab joodi haavade raviks. Võid ka vitamiini panna. Või siis hoopis hangi UV-lamp. Too muidugi nõuab tiba suuremat raha väljakäimist.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver