foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 15 postitust ] 
Autor Sõnum
PostitusPostitatud: Kolmapäev Mai 25, 2011 11:46 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Tere!

Tänasest olen 60 liitrise akvaariumi omanik ja ise jube õnnelik selle üle :D
Hetkel elab minu Betta Splendens koos ühe õunateoga 16 liitrises, aga kui uue akvaariumi tööle saan, kolin nad sinna ümber.

Uude akvaariumisse tahaksin veel mõnd kala võtta. Lugesin foorumipostitusi bettade kohta ja vaatasin ka kalade sobivustabelit, aga kokkuvõttes on arvamusi seinast-seina.

Nii mõtlesingi, et küsin betta pidajatelt, kellega teie tapluskala koos elab?

Võtaksin hea meelega pisikese parve neoone ja ühe antsu... Mis te sellest arvate?
Ega väga palju rohkem mu 60 liitrisesse vist mahukski...

:roll:


Üles
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2011 12:44 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Mär 15, 2011 10:59
Postitusi: 17
Asukoht: Hiiumaa
-kalisa- kirjutas:
Tere!

Tänasest olen 60 liitrise akvaariumi omanik ja ise jube õnnelik selle üle :D
Hetkel elab minu Betta Splendens koos ühe õunateoga 16 liitrises, aga kui uue akvaariumi tööle saan, kolin nad sinna ümber.

Uude akvaariumisse tahaksin veel mõnd kala võtta. Lugesin foorumipostitusi bettade kohta ja vaatasin ka kalade sobivustabelit, aga kokkuvõttes on arvamusi seinast-seina.

Nii mõtlesingi, et küsin betta pidajatelt, kellega teie tapluskala koos elab?

Võtaksin hea meelega pisikese parve neoone ja ühe antsu... Mis te sellest arvate?
Ega väga palju rohkem mu 60 liitrisesse vist mahukski...

:roll:

Tere! Minul elab betta päris edukalt teiste kaladega koos-seltsiks on gupid,mõõkasabad, platyd,mollid,daaniod,terneetsiad ja kaks skalaari.
Ainult ühe liiga uhke gupi saba ta tegi natsa lühemaks (aga see juba uuesti päris ilusaks kasvanud).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2011 04:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Mul elab isane betta koos pirakate punaste neoonidega ja pikauimeliste ancistrustega. Teistest kaladest hoiab eemale. Kui sa soovid bettat koos teiste kaladega koos pidada, siis oleks kõige parem koos teiste kaladega uute akvaariumisse asustada või nats hiljem. Siis ei tohiks probleeme tekkida kuigi võib erandeid olla.

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Mai 26, 2011 08:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Aitäh vastajatele!

Ma küsisin täna huvi pärast ühest lemmikloomapoest, milliste kaladega Betta kokku sobida võiks - pidi kõigiga sobima :D Müüjaga vaidlema ei hakanud... Eks ta peab oma "kaupa" kuidagi müüma ju.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2011 07:20 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Eks Betta vast põhimõtteliselt sobigi kokku teiste pisemate troopiliste kaladega. Nõudmised veele neil ju ühised. Ja kiskja ta pole ka. Kuid nagu meil inimestelgi, nii on ka kaladel erinevad iseloomud. Ühest ja samast liigist kaladel võib olla täiesti erinev karakter. Mõni on kiuslikum ning kipub Betta saba näksima.

Berta sõnades on tõde taga. Katsu kalad asustada akvasse enam-vähem üheaegselt, siis kasvavad koos ja oht kisklemiseks ehk minimaalsem.

Antsu jätaks ma mängust välja, sest Sinu akva suht tillu. Kui soovid veel neoone võtta, siis neid peab olema parv (5-7 kala). Pigem hangi siis juba emane Betta. Ja ka pinnataimi, et saaksid tulevikus jälgida mullipesa ehitamist. Antsuke aga võib kasvada umbes 13-sentimeetri pikkuseks (isane ehk tiba suuremgi) ja nii võib talle Sinu akva väikseks jääda.

Ehk mõne teo peale võiksid ka mõelda.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2011 07:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Üks õunatigu mul juba on, elab koos Bettaga ja ootab kolimist :)

Emase Betta võiks ju võtta küll, aga ma olen kuulnud ja lugenud igasuguseid jutte, et emased pidid veel kiuslikumad olema kui isased...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2011 07:47 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Bettasid endal pole mul olnud. Ei tea kui kiuslikud nad on. Silma on pigem jäänud see, et teised kalad kipuvad isase Betta uhket saba nokkima.

Mõni Betta kasvataja peaks nüüd sõna sekka ütlema!

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Mai 27, 2011 08:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Minu oma üritab iseenda peegelpildiga hetkel kakelda :D


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mai 28, 2011 01:17 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Mär 25, 2007 08:26
Postitusi: 150
Asukoht: Tartu
Ei ole Betta pidaja kuigi olen sellele mõelnud. Paljude parvekalade puhul võib tõesti kujuneda probleemiks, et Betta uimi hakatakse nokkima ja kalake saab otsa. Bettad on küll kõvad kaklejad aga reeglina see käib endasuguste või mõnede muude kirevate suureuimeliste ründamise kohta.

Emast ei soovitaks akvasse tuua või siis tuua mitu. Betta on emasega õnnelik seni kuni mullipesa valmis saab ja tited sisse tekitatud - pärast vaata, et tapab ära.

Äkki tasub mõelda väikesele kiiversägade (Corydoraste) parvele. Bettad neid vist eriti ei puutu ja kiiversägad ka uimenokkijad ei ole. Kahjuks läks endal panda kiiversägade pidamine täielikult ai taha. Ilmselt oli asi liiga teravate servadega pinnasematerjalis aga see oli üks suuremaid ebaõnnestumisi minu akvaristika kogemustes. Selles mõttes ei ole ma ka õige soovitaja.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 29, 2011 01:43 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mai 11, 2011 09:01
Postitusi: 112
Asukoht: Tartu
Tänud vastajatele!

Minu tobukesest Betta on täna mullidest pesa meisterdanud :D Esimest korda näen sellist asja... Akvas on ta üksinda :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mai 29, 2011 08:44 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Kahte isast Bettat ei soovitata mitte mingil juhul kokku panna - kisuvad end ribadeks. Aga emane võiks ikka olla. Nii mõnedelgi kaladel (näiteks Mogurndad, Guraamid, Ancistruski) on kombeks pärast marja heitmist emane eemale peksta. Selleks peaks olema mingi taimepõõsas, kuhu saaks emane peitu minna. Isase hooleks jääb marja valvamine ja nii ta peletab kõik eemale, ka oma kaasa.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juun 01, 2011 09:51 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Veebr 19, 2011 11:10
Postitusi: 44
Asukoht: Tallinn
Tere,

Minul elas Betta koos 6 neooniga 35l kastis. Päeval ajas Betta neid ikka veits taga. Hiljem märkasin, et Betta ilusad uimed muutuvad pidevalt lühemaks. Tuli välja, et Neoonid tegid öösel tagasi ja näksisid Betta uimeid ja saba lühemaks. Pidin eraldama Neoonid muidu oleks Betta paljaks tehtud vast.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 24, 2011 01:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Apr 26, 2005 06:46
Postitusi: 36
Asukoht: Türi
Tere!
Pean juba aastaid Beetasid. Hetkel on 110l-ses kaks Beetat isane ja emane koos Skalaaride, Mollide, Platydega, kohversägade, Tarakatumite, siniste Neoonidega ja õuntigudega. Nad on rahulikud väljaarvatud maimude suhtes need süiakse ära. Mul on akvas taim ,mis ulatab pinnale selle lehtede vahel meeldib neil pesitseda öösel magavad Beetad kõrvuti lehtede peal veepinna lähedal. Suuri kalu nad ei tüüta toimetavad omaette.
Öeldakse ,et Beeta saab hakkama vähese vee ja ilma hapnikuta seda pean küll liialduseks. Suures akvas on nad värvikirevamad ja elavad kauem kui väikses akvas.
Edu

_________________
55l gupid, anentome helenad 35l plati ja musta molli maimud. 110l mollid,neoonid,koridorased, platid,emane kukeke,torokatumid,skalaarid 25l Skalaari maimud 12l gupid
35 liiki taimi


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 22, 2012 04:06 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Apr 07, 2012 07:51
Postitusi: 1
Asukoht: Toulon
Minu isane betta elab koos 2 emase platyga . Elavad päris sõbralikult teised koos . Väikseks hirmutamiseks läheb siis,kui mõni platy betta akvaariumi "poolele" üritab ujuda . :)

Jõudu !!

_________________
17 liitrit
Betta Splendens
2 platyt
"Assassin snail"


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Apr 22, 2012 10:39 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Jaan 26, 2005 03:40
Postitusi: 41
Pildid: 0
Asukoht: Harjumaa Jüri
Betta paari nii väikses akvas pole võimalik pidada omal järele proovitud. Nagu pesaehituse aeg tuleb läheb sõjaks ja tavaliselt emane sureb ahistamise tagajärjel stressi. Pole tal vaesekesel nii väikses ruumis kusagil olla. Minu omad peitsid end kompressori taha aga kaua sa ikka liikumata suudad olla. Mina soovitaks hoopis daanioid ja antsu asemel otosid väike usin ja ei kasva nii suureks. Praegu neid isegi aeg ajalt saada. Minu isased betad pole teisi kalu puutunud. See lihtsalt minu poolne soovitus.

_________________
180l vett vikerlased säga ants elustaimed


Üles
 [ 15 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver