http://homepage.mac.com/nmonks/Projects/FAQ/5c.htmlNatuke ka kiiret tõlget:
Kuigi liigiti on agressiivsus varieeruv on kõik Periophthalmuse liigid territoriaased ja agressiivsed. Suuremad liigid on tihti nii agressiivsed, et neid ei saa pidada grupina koduakvaariumis, vaid on parem pidada vaid ühte. Eriti tuntud oma agressiiivsusega on isased Periophthalmus barbarused samuti söövad nad väikseid kalu ja krabisid. Positiivse külje pealt on müdahüpikud inteligentsed ja kergesti kodustatavad tehes neist lõbusad lemmikloomad.
Mudahüpiku suudavad veest välja ronida, kuid peavad regulaarselt vees käima. Silmas tuleb ka pidada, et akvaarium peab olema kaanega, vastasel juhul võivad nad uitama minna. Levinumaid vigu mudahüpiku pidamisel on pidada teda magevees - magevees ei suuda nad eriti kaua elada. Täpne soolasus ei ole tähtis. Enamus liikidele sobib 1.005 to 1.015. Kuigi väiksed muutused vee soolasuses ei tee neile liiga, tuleb suuri hüppelisi muudatusi vältida.
Vee filtreerimiseks sobib suvaline filter. Kuna vee osakaal mudahüpiku akvaariumis on üsna väike sobib ka pisike filter. Vett tuleb vahetada 25-50% nädalas. Halba ei tee ka lainetuse tekitamine ja vee õhutamine. Mudahüpikud on omnivoorid. Erandiks on herbivoorne
Boleophthalmus, keda ei ole soovitav akvaariumis pidada.
Periophtalmus, kes sobib akvaariumis pidamiseks, võiks anda nii kuivtoitu kui ka külmutatud usse. Vältida tuleb toite mida nad looduslikult ei sööks, kuna see võib tekitada seedimisprobleeme.
Väiksed kärbsed, eriti puuvilja (käärimis-) kärbsed, samuti koid sobivad neile hästi. Anda ei tohi nt kilke ja tõuke.
Mudahüpiku akva näidis