foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 4 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Küsimused Labeo-pidajatele
PostitusPostitatud: Pühapäev Jaan 02, 2011 08:28 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Aug 29, 2009 01:37
Postitusi: 34
Asukoht: Harjumaa
Soetasin endale talve alguses Labeo. Hästi energiline pisike tegelane. Temaga on alati midagi, mis üllatab. Näiteks juhtus selline asi, et koju jõudes teda kotist välja võttes avastasin, et pisike on oma värvi ära kaotanud, täiesti läbipaistev teine. Ootasin siis veidi aega ja sai oma värvi tagasi, viuh. Nüüd on igakord, kui akvast tule ära kustutan, Labeol värv kadunud, kui tule tagasi panen on värv tagasi. Kas see ongi nii?
Igaljuhul väga kummaline.

Teine küsimus oleks, et kuidas aru saada, mis soost ta on? Olen inglisekeelseid tekste lugenud, aga kuidagi vahet teha ma ikka ei oska.

Väga tore vennike on. :) Hästi rahul temaga.

_________________
4 skalaari ja labeo.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Veebr 10, 2011 10:36 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Dets 15, 2010 01:53
Postitusi: 4
Asukoht: Tallinn
Väga tore kala. Minu kogemuse põhjal, muudab värvi stressiga. Ise läheme ka näost valgeks ehmatusega:)
Peab hästi korda akvas, minu oma kaitseb ja protezeerib põhjasägasid, teisi kipub toitmise ajal veidi tuuseldama. See kala tahab koopakest, soovitatakse mõni toru akvasse panna, kus passida saaks. Minul on suurem kännu imitatsioon, vahib seal "aknast" välja toredasti.
Allpool tekstist leiad veel infot. Oluline on neid pidada kas üks või enam kui kuus tükki, muidu minevat kakluseks.
Muidu fännan oma "hai-poega" - see ta helliknimi:)

Epalzeorhynchus (labeo) frenatus (Cyprinds)
Red-fin Shark, Rainbow Shark, Ruby Shark

Synonyms: Labeo frenatus, L. erythrurus
Physical description: An elongated species with a more pointed snout than E. bicolor. The belly has a relatively flat profile and the caudal fin is forked. The body color is gray brown to black, with an occasional violet iridescence. The fins are orange-red to red. The rear parts of the anal fin of males are black. A short stripe extends from the gill cover, through the eye, and to the snout.
Size/Length: To 5.5" (14 cm)
Similar species: None
Habitat: Southeast Asia; the Mekong River in Thailand.
S: bottom, middle
Aquarium: A tank measuring 36" (91 cm) with a volume of 30 gallons (114 L) is adequate. Follow recommendations for E. bicolor .
Water chemistry: pH 6.2-7.5 (7.0), 2-15 dH (10), 73-79°F (23-26°C)
Social behavior: A territorial and intolerant fish, especially of its own and co-similar species. This fish can be kept in a community tank with robust, dissimilar species. Each fish will establish a territory and defend it against all intruders. It is possible to keep more than one specimen in a 48" (122 cm) tank. Some have success with keeping several fish (six or more) in one tank, as the aggressiveness can be evenly distributed.
Suggested companions: As for E. bicolor.
FOOD: Algae; flakes; tablets; vegetables; lettuce, spinach; live; insect larvae, Tubifex, crustaceans, aquatic insects.
SEX: Males are smaller with brighter colors. The anal fin is outlined with a black marking.
Breeding techniques: Spawnings have been reported, although details have not been made available. Spawning is likely similar to that of E. bicolor.
Breeding potential: 10. Few details are known about successful spawnings.
Remarks: An albino form is widely available.
Difficulty of care: 4. A territorial and aggressive species which requires a diet including live foods.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juun 03, 2011 06:07 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:51
Postitusi: 37
Asukoht: Tallinn
Mina fännan samuti oma Labeokest, väga vahva kala, väike hai-vahel pahandab teistega ja ajab neid akvas taga, aga muidu suht rahulik ja hoiab mul akvas korda, kõik põhja ja klaasi puhastab ära :) Talle ei meeldi, kui palju rahvast elab koos temaga :D praegu kalu kokku 5 (koos temaga) ja ta väga rahul..kui oli 7, siis oli närvilisem.
Jah, kui stressis või ehmunud, siis see kala läheb heledaks (hele halliks). Alguses, kui ta alles sain, oli ta akva puhastamise ajal koguaeg hall-siis aga harjus sellega ära. Kusjuures neile väga-väga meeldib tihe veevahetus ;)
Emase kõht alt natuke kehast heledam, isane ühtlaselt tume.


Üles
 Teema pealkiri: Vana labeo
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 07, 2012 02:20 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Mär 27, 2008 10:51
Postitusi: 37
Asukoht: Tallinn
Postitan oma küsimuse siia-milline näeb välja juba vana labeo? Mõtlen, kas on mingeid iseäralikke tunnuseid välimuses ja käitumises?

Minu Red-tailed Black Shark (Labeo bicolor) on elanud meil juba 7 aastat. Muidu vahel suht agressiivne ja väga energilisest kalast on saanud nüüd rahulik ja rohkem omaette hoidev tegelane. Samuti on ta peenikeseks läinud (ei võta enam süües juurde). Sööb vähem, ujub, siis natuke puhkab ja siis asjatab edasi.
Umbes pool aastat on ta nn juba selline vanake olnud. Saba punane värv hakkab vaikselt nagu tuhmuma, mulle tundub..samuti tema tumemust värvus pole enam nagu nii tume kui kunagi. Ega ta hoopis haige ei või olla.. või ongi selle asja nimi vanadus.. :(


Üles
 [ 4 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver