foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Acanthophthalmus black
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 30, 2004 08:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2003 01:41
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn
Tere!

Et siis selline küssa seekord, et kas keegi peab ülalnimetatud kalu:?: (Foto.) Et nad hästi efektsed välja näevad, siis võibolla soetaks endalegi mingil hetkel, aga samal saidil kust need fotodki pärinevad, on kirjas, et teravate äärtega kruusa puhul neid võtta ei tohiks. Mul põhjakruus ostetud ehitusmaterjalide poest 25 kg kottidena, ääred on ka tõenäoliselt mõnedel kividel teravad :?
Kui oluline see põhjakate nende ussikeste puhul siis ikkagi on? Kas peaks veel midagi silmas pidama? Räägitakse, et ei tohi üle ega alatoita, samas on tõenäoliselt nad aravõitu kalad, keda üsna raske sööma saada kui akvaarium valgustatud on :roll:

PS Akvaariumis saavad olema lisaks gupidele SAE-d, ancistrus(ed) ja mõõksabad.

_________________
350 L: Ancistrus sp., Corydoras Panda, Pseudotropheus demasoni, Labidochromis caeruleus, Barbus tetrazona, Botia macracanthus, Hemichromis lifalili.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Nov 30, 2004 08:47 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
põhjakate on oluline täpselt nii palju,et ussikesed armasatavad kruusa sisse kaevuda ja kui kividel ääred teravad,siis võivad nad omale viga teha. acantophthalmuseid soovitatakse pidada suurema grupina (5-7 kala), siis ei ole nad nii arad ning on ka valgustatud akvaariumis näha. söövad hea meelega tubifexi ja tetra wafermixi tablette


Üles
 Teema pealkiri: Ussikesed
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 12:32 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Minu uss elab üksi ja pole arg. Ta mul juba mingi 5 aastat ki9ndlasti ja sööb kõike, mida annan... :D

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 12:41 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2003 01:41
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn
Tänud info eest! Kui ussikesed võtma peaks, siis eks ma neid üritaks jah korraga üle ühe soetada - seltsis segasem :wink:

Aga see põhjakruusa värk on ikka segane - kas kogu pinnas peaks nende puhul lihvitud kivikestest või liivast koosnema? Äkki piisab kui panna mingisse nurka liivahunnik (Tartu mnt poes Tallinnas olid plassmasstopsid neile pandud väikeste kivikestega, kus nad vanni võtsid :D ).

Räägi, Berta, missugune põhjakate sinu akvas on?

_________________
350 L: Ancistrus sp., Corydoras Panda, Pseudotropheus demasoni, Labidochromis caeruleus, Barbus tetrazona, Botia macracanthus, Hemichromis lifalili.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 01:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Minu akvas on muidu väiksed kivikesed, kunagi sai zoopoest ostetud. Ega nad eriti teravad küll pole. Minu uss küll ei poe kivide alla. Ta on lihtsalt kuskil juurika all. Ta pole eriti kunagi sukeldunud kividesse. Ma arvan, et nad ronivad kivide alla siis, kui neid miski hirmutab. Minu arvates on ta üks vastupidavamaid kalu, ta on üle elanud kõiksugu ebasoodsaid või isegi surmavaid tingimusi... :)

_________________
450, 240, 110, 2*54, 3*30 ja 20 liitrit.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 01:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2003 01:41
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn
Ohoo! See kõlab igatahes julgustavalt! :lol:
(Mitte, et ma südamerahuga nad kehvadesse tingimustesse sel juhul võtaks :shock: )

_________________
350 L: Ancistrus sp., Corydoras Panda, Pseudotropheus demasoni, Labidochromis caeruleus, Barbus tetrazona, Botia macracanthus, Hemichromis lifalili.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Dets 01, 2004 06:05 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
mul oli ka nati alla aasta üksik Kuhli. Kruus pigem nati jämedam ehitusliivast ja suht terav kah. Ei juhtunud temaga midagi. Probleem oli pigem selles, et mul akvas üks suur Crypti põõsas, mille sisse ta esimesel päeval läks ja enam kunagi välja ei tulnud... :shock: Ehk siis akvaariumis elas kala, kellest isegi mu naine pool aastat midagi ei teadnud :lol: Põõsasse langes piisavalt toitu, mida muud kalad kätte ei saanud ja nii polnud tal seal viga vist. Andsin ta ära Cardole, kellel juba paar tükki ees ootas selliseid.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Dets 02, 2004 12:00 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Dets 05, 2003 01:41
Postitusi: 109
Asukoht: Tallinn
Heh, sel juhul on vist tõesti mõttekas endale vähemalt viis ussikest korraga võtta - siis vast läheb õnneks mõnda neist vahetevahel näha kah \:D/

_________________
350 L: Ancistrus sp., Corydoras Panda, Pseudotropheus demasoni, Labidochromis caeruleus, Barbus tetrazona, Botia macracanthus, Hemichromis lifalili.


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver