foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 5 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Mure ancistruste marjaga.
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 11:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 24, 2009 11:17
Postitusi: 64
Asukoht: Viljandi
Mu ancistrused heitsid marja aga see(või siis osa marjast) tuli koopa küljest lahti ja kui selle koopasse tagasi lükkasin, ajas isane selle oma sagimise käigus ikka välja.
Kui selle nn titevõrku panen siis kas pisikestest saab veel asja?
oskab keegi ütelda ehk?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 11:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 16, 2009 09:28
Postitusi: 434
Pildid: 6
Asukoht: Tartu
Jah vahest kui neid midagi häirib loobuvad nad marja eest hoolitsemast
Aga võib proovida ka nn maimuakvas (maimulõksus). siis tuleb marja kohale panna kindlasti õhustaja. Suurim probleem seisneb siin selles, et marjaterad ei püsi nakkuste suhtes puhtana ja hakkavad ''hallitama'' Parim lahendus peaks olema tornteod- mis hoiavad marja puhtana. Teised teod panevad marja pintslisse. Tornteod aga puhastavad ja söövad ainult hallitavaid ja halvaks läinud marjaterasid. On ka igasugu muid lahendusi nagu näiteks eraldi akvaariumis iga päev metüülsinist lisada ja väiksema vooliku vee survega püüda marjaterasid puhtana hoida ja hallitavad marjaterad koheselt eemaldada. Kahjuks aga kipub ilma isaseta siiski asi vähemalt pooltel juhtudel untsu minema. Proovida aga võib

_________________
Haruldased imisägad:
L046 10+tk


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Veebr 07, 2010 12:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Okt 24, 2009 11:17
Postitusi: 64
Asukoht: Viljandi
eks ma ikka proovin, eelmise pesakonna eest isane hoolitses imehästi aga kui pojad välja said siis barbused sõid kõik ära ennem kui midagi teha sain.
tänud.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 12, 2011 02:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 05, 2008 11:44
Postitusi: 1359
Pildid: 20
Asukoht: Keila
niisiis ei hakanud uut teemat tegema, sest teema haakub siinsega,

Ühesõnaga nägin eile õhtul juhuslikult et isane anc. istub sisefiltri all ja lehvitab uimedega marjateradele värsket vett...

Täna hommikul aga vedeles päris ilus ports seda ilusat oranzi kalamarja keset akvat taimede vahel.
Vedas, et valgus just lülitus sisse ja barbuste bande ei jõudnud veel maiustama hakata - kükitasid taimestikus...
Nüüd ei oska selle marjaga suurt midagi peale hakatagi,
panin ta kalavõrku ja riputasin filtri veevoolu ette...et värske vesi marja uhuks....
Mida edasi...kas nad võiksidki jääda kuni koorumiseni niiviisi... :-k

_________________
400L akva/CP-suurim,valgus4x39w,sooj-200w +30L nano


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Sept 12, 2011 03:43 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Veebr 09, 2010 11:47
Postitusi: 3717
Pildid: 0
Asukoht: Pelgulinn
Olen oma kümmekond antsu pesakonda üles kasvatanud. Täheldanud olen selle aja jooksul, et akvas ujuvas titelõksus või siis ka näiteks akva põhjas mingi sõrestikuga kinnikaetult kipub mari untsu minema. Proovisin alguses nii ja naa. Lõppuks ostsin 2-liitrise nanoakva ja pistsin järgmise hüljatud marja sinna. Seal oli pisifilter ja ka mullitaja panin juurde. Siis alles arenesid marjast sabadega läbipaistvad pallikesed. Mõne aja pärast, kui pallikesed enam läbipaistvad polnud tõstsin nad ümber 20-liitrisesse. Nii väikeste akvade puhul peab hirmhoolikalt jälgima vee kvaliteeti. Hommikul ja õhtul tegin NO2-he testi ning vajadusel vahetasin vett. Vett oleks tark võtta loomulikult suurest akvast, kus mari tehti.

Kõige ideaalsem on loomulikult, kui isane oma marja koopas ise valvab. Kui ta aga marja välja lükkab, siis minu tähelepanekute põhjal on see hukule määratud. Tagasi panemine ei aita. Isa paistab hoolitsevat selle marja eest, mis ikka seina küljes kinni. Võib ehk proovida seda titelõksu varianti, kuid minul see ei õnnestunud. Ma ei suutnud tagada seal nii suurt vee liikuvust. Plastist titelõksu praod suht kitsad, et vesi pääseks seal edasi-tagasi liikuma. Marlist titelõksu viga aga on see, et tited kipuvad tolle plastraami ja võrgu vahele kinni jääma ja sinna surema.

Kui ma juba nii pikalt kirjutan, siis lisaks veel. Kui isal on õnnestunud marja ilusasti koopas valvata ja kasvatada, siis peaks peale passima, millal mari laiali laguneb ja sabad taha tulevad. Esialgu, kui lapsed veel läbipaistvad on pole nende eemaldamisega kiiret - püsivad ilusasti koopas. Kui värv aga tummistub, siis tahavad nad minna hulkuma. Siis oleks tagumine aeg tited välja võtta. Kui suudad õigesti ajastada, siis parim viis on kogu koobas korraga välja võtta (koos isa ja poegadega). Sealt on lihtne tittesid kätte saada, loputades koobast maimude kasvatamiseks mõeldud suurema akva (20 l näiteks) vees. Isase ja koopa võib rahumeeli panna vanasse akvasse tagasi. Tittedele võiks panna mingi juurikakese või ka kookosekoopa. Söötmiseks sobivad igasugu pisemad graanulid ja põhjakate tabletid. Mingit erisööki nad ei vaja. Hiljem võib lisada veel suvikõrvitsat või kurki või... Ja ikka tuleb vee kvaliteeti kontrollida.

Tubli oled, kes Sa suutsid selle pika romaani läbi lugeda. Kui midagi jäi segaseks või unustasin kirjutada, siis küsi julgelt. Ka privasse võib kirjutada.

Kui oli midagi valesti või puudu, siis ehk rromm parandab.

_________________
KIIREMAKS kontakteerumiseks palun pöörduda OTSE privaatposti.


Üles
 [ 5 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver