foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 13 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Vanim asukas.
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 11, 2004 09:09 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Kes on teie akvaariumis vanim asukas? Kui suur ta on ja on tal äkki ka nimi? Igast muud juttu tema kohta oleks ka tore lugeda.

Minu vanim asukas on hoplosternum-täpiline põhjakoristaja. Ta on minu juures elanud umbes 2 aastat. Vanust pakuksin tal olevat kusgil 3 aastat. Ta on 9 cm pikk. Ta on üli sõbralik ja armas kala. Tal on ka kaaslane, kes on temast 2-3 cm lühem. Suur kala on ühtlasi ka mu lemmik kala minu akvaariumist.

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Okt 11, 2004 10:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
Minu akvaariumi vanim asukas on vist üks emane gupi. Ta on umbes 3 cm pikk, mu juures elanud... varsti aasta vist juba isegi. Nimi on Delilah. Kiusab pidevalt kõige suuremat apple snail'i ja paistab olevat rasborade parve liige. :-k Hetkel on ta suhteliselt kandiliseks läinud juba. Tiine, nagu alati.

_________________
üliõpilaselu on kärpeid teinud:
37L metsa ja mõni gupi
112L gupisid ja üks väike mets
98L käivitamisel


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 12, 2004 12:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
vanimaks asukaks minu akvaariumis on juba pea 5 aastaseks saav kuldkala Hõbe. Ta on pooleldi punamütsike, kuid tal puuduvad igasugused just punamütsikesele omased tunnused, nagu näiteks vohav müts, ent siiski näeb ta suht selle sarnane välja.
Kunagi ammu sai ta mu esimesele kuldkalale, Maxile, Reti loomapoest seltsiks ostetud. ta oli hääästi pisikene tookord ja kartis jubedalt. mina kartsin omakorda et ta läheb kollaseks, sest tal oli oma kasvu kohta ikka päris palju punast, kuid võta näpust - jäi ilusaks valgeks =)
nn vanast pundist on Hõbe veel ainsana alles, tema kunagised 2 kaaslast on tänaseks ühe mu sõbra juures ja elavad rõõmsalt veidi suuremas akvaariumis. ruumipuuduse tõttu sai kunagi ära antud ning paar aastat tagasi suri kahjuks ka Max :cry:
keda huvitab, siis Hõbest on piltegi üleval, signatuuris on link, :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 12, 2004 02:04 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 11, 2003 11:50
Postitusi: 74
Asukoht: Jüri
varivalge kirjutas:
keda huvitab, siis Hõbest on piltegi üleval, signatuuris on link, :)


Kas kuldkalade puhul on silmadeta olemine tavaline ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Okt 12, 2004 05:38 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 12, 2004 09:47
Postitusi: 661
Asukoht: Tallinn, Mustamäe
to bon

ei, silmadeta olemine pole kuldkalade puhul tavaline.
nende konkreetsete isenditega juhtus väiksena suht rõve õnnetus, niiet nad jäid oma silmadest ilma. mina sain nad juba pimedatena. muidu ei ole neil mingeid probleeme ei söömise ega ujumisega. toidu leiavad ilusti üles ning tänu pime olemisele on nende teised meeled tugevnenud, niiet nad väldivad täiesti edukalt ka kõiki akvaariumis leiduvad esemeid (taimed, kivid, puurondid ja isegi teised kalad).


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Okt 13, 2004 08:37 
Akvarist

Liitunud: Laupäev Okt 09, 2004 02:30
Postitusi: 19
Asukoht: Valga
Kõige vanem akvaaruimiasukas on mul Serpae Tetra. Sain ta umbes 2.5 aastat tagasi. Ei saa öelda et ta oleks just eriti sõbralik olnud, alati kiusas teisi. Oma lühikese eluaja jooksul on ta tapnud paar oma liigikaaslast, vähemalt 10 gupit ja ehk veelgi mõne eluka, aga praegu ei tule meelde. Kuskil pool aastat pärast tema ostmist sai mul tast lihtsalt kõrini ja panin ta vanglasse(6l akvaarium, mis juhtus vaba olema). Selle aasta jaanuaris sain 96 liitrise akva ja otsustasin ta tingimisi vabastada. :D Seni on ta ime kombel ennast korralikult üleval pidanud


Üles
 Teema pealkiri: vanim
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 14, 2004 02:16 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Sept 19, 2004 03:35
Postitusi: 260
Asukoht: tallinn
minu vanim ja kalleim kala on mu ancistrus hetkel vist juba 2,5a pikkust ka mingi 10cm(pole mõõtnud)laisaks on jäänud aga kui töötab siis on töö kiire ja puhas ja ainult öösel!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Okt 14, 2004 11:42 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Neljapäev Aug 12, 2004 03:13
Postitusi: 172
Asukoht: Tartu, Võru
Minu vanim asukas on kah Ancistrus........tegu on tõelise fossiiliga, kes pärineb mul veel eelmisest 100l kastist mida pidasin eelmisel sajandil, seega on tema vanus ligikaudu vea piires 5-6 aastat. :shock: Täpselt ei oskagi öelda, sest lihtsalt ei mäleta, kuna ma ta endale soetasin. Aru ma ei mõista kuidas see elukas nii vanaks on elanud :roll: Igastahes on ta mul täie tervise juures ja elab ühe kadakajuurika all nagu mishka. Muidugi on tegu tõelise laiskloomaga, kes isegi vanale isakassile uue taseme kätte näitaks :lol:

_________________
200L purk, 1 üüratu Jack Dempsey,2 Kribensist, miljon apple snaili, 5 ancut, 2 lahedat säga (Synodontis)
320L purk: 27 liiki taimi, 8 antsu, 1 garra, 1 tank ( Agamyxus), 2 kribensist, 2 hemichromis lifalilit+ lapsed, polypterus senegal, 6 botiat


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 11, 2004 08:28 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
/404.html
Selline loom siis. Vanust ei oska pakkuda, minu käes ca 9 kuud olnud ja selle ajaga kõvasti kasvanud (Neelab suuri graanuleid tervelt ja on pidevalt näljase näeoga ja kui käe vee kohale paned, siis pritsib veega kuni 5 cm kõrgusele (Sülitab) Lubab akvaariumis ennast puudutada, ujub vaid tasakesi eemale (ei paanitse ega põhene absuluutselt) ja absoluutselt ei karda


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 11, 2004 09:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Juul 06, 2004 10:12
Postitusi: 35
Asukoht: Viljandi
Minul on kaks igavesti pirakat Mystust, üks 15 cm ja teine 17 cm, ja suur loorsabaga teleskoop. Tegelased said nüüd 5 aastaseks. Vaene teleskoop oli enne väikses akvaariumis Mystustega koos, kes pidevalt kiusasid ja tulemuseks käis paksuke aegajalt jala. Kuid ikka mingil moel õnnestus telesk. kasvatada oma loorikesi tagasi. Jah, ühe silma kaotas ka. Nüüd on ühe silmaga vanake suuremas akvaariumis ja loorid on täielikult tagasi ning kasukas on juba pikemat aega musta asemel kuldseks vahetatud. Väga vapper tegelane, siiamaani energiline ja lõbus ja tohutu söömaga. Mystused laiutavad omaette, kumbki oma koopas ja maaala kaitse on kõva, ainult põhja puhastamise ajal tuleb vennaarm meelde, suslikud sihukesed. :D

_________________
110 l, 2 ancut, 3 opaline gouramit, 1 emane makropod, 5 liiki taimi
114 l 2 mystus leucophasis


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Nov 11, 2004 11:25 
Akvarist

Liitunud: Esmaspäev Mär 29, 2004 11:26
Postitusi: 42
Asukoht: Tartu
Minul on vanimateks asukateks kaks hoplosternum thorracatumit. Nad on umbes 5-6 aastased ja täies elujõus :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Nov 12, 2004 10:14 
Akvarist

Liitunud: Reede Mär 12, 2004 02:06
Postitusi: 377
Pildid: 4
Asukoht: Tartu
ca 5a tagasi oli mul 2 pirakat klaariat (minu käes elasid vast 2 a aga pidin tookord akvaariumist loobuma :cry: ) Nüüd hankisin jälle omale 2 samasugust kala. Praegustest tegin väikese video: http://www.zone.ee/jeff01/Kalad/video.avi


Üles
 Teema pealkiri: Vanim kala.
PostitusPostitatud: Laupäev Nov 27, 2004 03:02 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Nov 27, 2004 01:36
Postitusi: 879
Pildid: 5
Asukoht: Tartu
Minu vanim kala on A. kuhlii, mingi 5-6 aastat juba ja üle elanud igasuguseid akvaariumi madalseise.


Üles
 [ 13 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver