foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 10 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Skalaari mari
PostitusPostitatud: Reede Dets 26, 2003 01:15 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Nonii-nonii... Taaskord jälle sattusin paljunemisele peale... Mari poetati ühe taime laiele lehele - emane isane kaitses ja paljunemistegevuses. Kuna söögisurve teiste poolt oli suur, siis viskasin grevetid söögiks ja ise kahvavarrega skalaare kaitsma... Nad ei lasknud end minust üldse segada kusjuures ja teised püsisid eemal... Tunnikese pärast hakkas nende aktiivne tegevus soikuma, mispeale ma lehe ära lõikasin ja koos seal küljes oleva marjaga spets. võrguga korvikesse panin ja üsna tugeva vooluga kohta panin vee pinnale (10 cm sügavune korv).
Kas ma midagi valesti tegin?
Mis edasi juhtuma hakkab?
Mis ma veel teha saan?
Aidake palun kes oskab...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 27, 2003 05:10 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
kellelgi polegi midagi öelda või? Mis ma edasi tegema pean? #-o


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Dets 27, 2003 07:10 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
Mis ma oskan öelda? Võibolla liiga vara võtsid ära aga noh ääküll. Kolmandal päeval hakkab mari liigutama ja nädala pärast alles ujuvad ise. Seniks ei pea neid toitma, sest nn. toidukott on neil endil kaasas. Kui mõni marjatera läheb vahepeal valgeks tuleks see eemaldada ja ega sul muud teha polegi - lihtsalt oota.Arvatavasti hakkad sa seda marja iga kahe nädala tagant saama. Täpsemalt vaata minu kodukalt :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2003 05:53 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
jebadijee!!! kolmandik kättesaadud marjast on saanud imepisikese niidi moodi sabakese ja värelevad mikroskoopiliselt... Fantastic!!!! =D> =D> =D>


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Dets 28, 2003 06:29 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
Huvitav, et su kalad lubasid sul marja ära võtta. Minu omad on sel ajal nii tigedad, et kaklevad omavahel ja kaklevad ka minuga, kui käe sisse panen. Nad kallutavad end küljele ja siis ründavad nagu raketid :) Seda kõike kaks päeva,kolmandal päeval, kui mari liigutama hakkab ei suuda nad enam pingele vastu panna ja söövad marja ää. Ma ei ole ka kätt vahele seganud, sest pole ju maimusid panna kuskile, kui nad kasvama hakkavad. Sina aga anna endast parim ja ära unusta neile spets maimu toitu osta. Varsti läeb ju vaja


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Mär 13, 2004 03:13 
Akvarist

Liitunud: Neljapäev Dets 04, 2003 10:09
Postitusi: 416
Pildid: 0
Asukoht: eesti
Hertsog kirjutas mulle nii:
ma lugesin su kodukalt seda skalaaride marja värki. lihtsalt tuli meelde, et siukest ravimit magu mycopur soovitatakse panna kalamarjale sekka. et see hoidvat ka marja puhul seenetust ära. mis määral ära hoiab, seda ma muidugi ei tea. endal kogemused puuduvad. a lihtsalt spordi pärast võid teine kord proovida. äkki tuleb miskit välja.
Kas keegi tahab-oskab-teab kommenteerida enne kui ma katsetada võtan?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2004 02:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
Eeee .... mul tavaliselt ei ole viga niivõrd hallitamises, kui selles et ei ole neid kuskil pidada. 10 päeva ujusid vapralt selleks kohaldatud karbis siis aga ???? :(
Päeval nad ujusid ringi ja õhtul tule kustudes vajusid põhja nn. magama. Hommikul vaikselt üles ja nii igal päeval, kuni ühel hommikul ei viitsinud enam keegi ujuda. Point mul ilmselt selles, et ma ei ole kunagi oma vee näitusid kontrollinud. :idea:
Mycopur on jah hallituse vastu, aga kas seda just ühisakvasse panna - kahtlane, sest olen palju lugenud a seda pole nagu kuskil kohanud. Üks tark kasvataja lisab maimude akvasse methylene blued
Kindlasti pead ka spets toitu ostma. Tavalise rohelise titetoiduga neid üles ei kasvata. See konserv, mis siin pildil maksab ca. 900.- EEK ja ilmselt on see üsna vajalik ost. Kindel ei ole, sest ise ei ole veel nii kaugele jõudnud A ükspäev raudselt jõuan: :D

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2004 02:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
unustasin pildi lisada #-o
http://www.sera.com.ua/interzoo/sera_artemia.jpg

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2004 06:21 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
mycopuri ühisakvasse VÕIB panna. ravisin sellega oma üht kala ühisakvas. ravis hästi ning teistele ei tee see midagi. ühtlasi on ravi ühisakvas vajalik ka selleks et häviksid seal vabalt ringi hulpivad seeneniidid. pealegi on paki peal kirjas et sisust jätkub 800'ks liitriks. kui tegemist oleks indivduaalravimiga, siis oleks selline märkus üsna ebavajalik...mycopr muudab vee roheliseks. see kaob paari kolme päeva jooksul iseenesest. nii et ei maksaks sellest kõrvalnähust ehmuda. Marjale juurdelisamise soovitus on ka kirjas paki peal. ja täitsa eesti keeles...

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Mär 14, 2004 10:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
Tean, tean :) Nimelt, kui oled juhtumisi mu kodukalt näinud esimest kogemust marjaga, siis seal on eriti hästi näha, et vesi on täiega roheline. Mul oligi parajasti ravimine käsil. Peab mainima, et mari tõesti ei läinud NII suures osas hallitama, kuid see ei olnud mul ju eraldi eesmärk ka. Proovida ju võib ja samas ei tasu unustada, et tegu on ravimiga....

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 [ 10 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver