Tjah, tahtsin kah natuke soovitusi jagada, aga enamus on siin juba ära öeldud. Katsun siiski ühte-teist juurde lisada.
* Kui elektrikatkestus kestab pikemat aega siis oleks ilmselt kõige mõistlikum akvaarium kellegi juurde toimetada, kelle on voolu aga paari päevase katkestuse puhul ei ole sellel mõtet. Põhimõtteliselt on su suurimaks probleemiks temperatuur ja seejärel vee aereerimine. Filtreerimise pärast ei maksa niiväga muretseda, kui su akvaarium ei ole tõsiselt üleasutatud või tegemiset eriti tundlike kaladega.
* Temperetauuri hoidimiseks tuleks eelkõige akvaarium või nõu kuhu nad ajutiselt paigutad ümbritsevast keskonnast võimalikult hästi iseoleerida. Selleks kõlbab suvaline õhuline materjal: penoplast, vahtumm, kaltsud/käterätikud või isegi lihtsat vanad ajalehed ja kõige peale kile, et takistada õhu liikumist läbi isoleermatejali.
* Seejärel pead leidma võimaluse akvaariumi/hodimisnõu vee temperatuuri tõsta kaladele sobiva tasemeni. Selleks, et pea ilmtingimata sooja vett otse akvaariumi valama vaid võib kuumavee pudelid kasvõi akvaariumisse või akvaariumi ja isoleeriva kihi vahele paigutada. Igal juhul kontrolli temperatuuri ja väldi järske temperatuurikõikumisi.
* Aereerimseks võib ka näiteks patareitoitega laste mänguasjast võetud mikromootori veepinda segama panna ( olen sellist aeraatorit kunagi kasutanud ) , kuid tuleb jälgida, et see ei saaks kalu vigastada, kattes tiiviku aukliku karbi või mingi võrega. Häda korral võib kasvõi aegajalt akvaariumivett pudelis kõvasti loksutada ja siis tagasi kallata.
NB! Igasuguste ajutiste leiutiste puhul tuleks siiski vältida ilma pideva järelvalveta elava tule ( küünlad!
) ja elektri kasutamist, muidu võivad kahjud osutuda tunduvalt suuremaks kalade kaotusest. Isegi ebaõnnestunult ühendatud taskulambipatarei võib halva paigalduse korral tulekahju põhjustada!