foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: akvaarium on liiga kuum
PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 12:24 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 13, 2004 12:16
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Olen mures sellega, et minu 350 liitrine akvaarium on liiga kuuma veega. Soojenduspulga lülitasin miinimumi peale, kuid kraad langes ainult ühe pügala võrra (tem.27-28 kraadi) Mida võiks veel ettevõtta. Kalad veel uimast ning loidu olekut pole demonstreerinud, kuid väike hirm ikka. Akvaarium ise on seina sisse ehitatud ja pelmine vaba ruum on umbes 30 cm, selle laes valguslambid, ms ongi minu probleemiallikaks, kuid pimedas ka kaldel ju hea pole :roll: .


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 12:35 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Laupäev Mai 29, 2004 01:42
Postitusi: 228
Asukoht: Tartu
Valgus on rohkem taimedele, et nad fotosünteesiks, aga kalad jäävad valguse suhtes üsna ükskõikseks.
Ja poes soovitati mul akvaariumisse jääd panna, kui vesi liiga palavaks muutub.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 02:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 13, 2004 12:16
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Tore, teen ühe jääkuuri. Kas klaaskaane äravõtmisest oleks ka abi ja filtri veejoa suunamisest rohkem pinnale- vesi hakkaks rohkem ringlema? Kusjuures mul ei ole kogu akvaarium klaasiga kaetud- ütleme 2/4 kogu ülemisest pinnast on klaasi all ja ülejäänu ongi vaba.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 02:27 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Juul 05, 2004 02:00
Postitusi: 77
Asukoht: Jõhvi
Jääga Sa suurt midagi küll ei muuda. Vaata teemat Vesi ,seal on sellest pikalt kirjutatud

_________________
275 liitrne mollide ja platyde kodu
225 liitrine guppide akvaarium
225 liitrine mõõksabade akvaarium
veel coridorased,antsud,2 SAE-d ,1 betta ja õunateod


Üles
 Teema pealkiri: Re: akvaarium on liiga kuum
PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 06:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
monique kirjutas:
(tem.27-28 kraadi) Mida võiks veel ettevõtta.pole :roll: .



Mina soovitaks näiteks; mitte midagi teha (kui sul just väga jahedalembelised kalad ei ole ). See jää varjant on küll haruldaselt lihtsameelne leiutis. Minu meelest on sama hea temperatuuri tõstmiseks, kuuma vett lisada. Aga kui tõesti vaja temperatuur alla saada, siis on kasu ventilaatorist ja aurustumise effektist millest ka ennem palju juttu olnud.

_________________
Kala eristab inimesest see ,et ta ei solvu kui talle kilu õeldakse... /akvaarium 420 L,Eheim 2028 filter,CO2 süsteem,valgus:neli 36w-st. toru,lemmikkala Geophagus(Red Hump)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 10:28 
Akvarist

Liitunud: Pühapäev Aug 01, 2004 03:40
Postitusi: 107
Asukoht: võru
mul oli ka temperatuuriga probleeme,proovisin ka jääga aga see ei aita.Siis lugesin,et kõige paremini võtab temp. alla jää pudel. Võtad kas 0,5l või nagu mina 1,5l plastmas pudeli ja pane sügavkülma,ootad kuni pudel on jäätunud ja siis paned akvaariumisse.Mul on selline pudel kuumade ilmadega alati kapis ja aitab kiiresti.Sa võid ka mitu pudelit panna.


Üles
 Teema pealkiri: Re: akvaarium on liiga kuum
PostitusPostitatud: Reede Aug 13, 2004 11:17 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
heix kirjutas:
See jää varjant on küll haruldaselt lihtsameelne leiutis. Minu meelest on sama hea temperatuuri tõstmiseks, kuuma vett lisada.

Oot, mis Sa tahad väita et jää lisamisel temperatuur ei lange ega kuuma vee lisamisel ei tõuse? Päris kindlasti temperatuur muutub, küsimus on aga kogustes. Ivo kasutas ca 0,5/60*100=0,8% jää lisamist, anka aga ca 1,5/70*100= 2% - pole ime et ankal oli rohkem abi. Jääpudelil on võrreldes jääga see eelis et ei toimu veevahetust, võb teha mitu pudelit ja siis neid järgemööda liigutada akvaariumi ja külmkapi vahel.
Ise olen küll võtnud kuumaga osa kaanest ära et kuum õhk ja veeaur pääseks välja.


Üles
 Teema pealkiri: Re: akvaarium on liiga kuum
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 14, 2004 11:21 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
Rein kirjutas:
Oot, mis Sa tahad väita et jää lisamisel temperatuur ei lange ega kuuma vee lisamisel ei tõuse? .


Ei kindlasti mitte seda ma ei mõelnud. Ma läheksin ehk mugavamat vastupanu teed. Mina ehk ei viitsiks näiteks suve otsa selle jääga mässata, et temperatuuri 25-26 peal hoida. Liiatigi kui 27-28 ei ole veel midagi hullu. Ise läheks ventileerimise teed, siis järsemad muutused kah välistatud. Ma kujutan ette , et temperatuuri kõigutundlikumad kalad (nagu mul Geophagused näiteks oleks jää lisamisel võibolla krampides).
Vot selline arvamus siis, aga eks igaüks leiab enda ja oma kalade jaoks parima lahenduse.

_________________
Kala eristab inimesest see ,et ta ei solvu kui talle kilu õeldakse... /akvaarium 420 L,Eheim 2028 filter,CO2 süsteem,valgus:neli 36w-st. toru,lemmikkala Geophagus(Red Hump)


Viimati muutis heix, Laupäev Aug 14, 2004 12:58, muudetud 2 korda kokku.

Üles
 Teema pealkiri: Re: akvaarium on liiga kuum
PostitusPostitatud: Laupäev Aug 14, 2004 01:48 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
monique kirjutas:
Olen mures sellega, et minu 350 liitrine akvaarium on liiga kuuma veega. Soojenduspulga lülitasin miinimumi peale, kuid kraad langes ainult ühe pügala võrra (tem.27-28 kraadi) :roll: .




Hmm üks asi tuli meelde vaadates sinu akva suurust. Et millist termomeetrit kasutad? Klaasile kleebitavad näiteks valetavad tihtipele.Minul konkreetselt kuni kaks kraadi kõrgema poole. Seda enam kui on tegemist paksema klaasi ja veel lamineeritud klaasiga, siis on seal plastiku näol omaette isolatsioon vahel ja välisklaas on tugevalt mõjutatud ümbritsevast temperatuurist. Muideks, olen proovinud mitmeid, täpset pole veel trehvanud.

_________________
Kala eristab inimesest see ,et ta ei solvu kui talle kilu õeldakse... /akvaarium 420 L,Eheim 2028 filter,CO2 süsteem,valgus:neli 36w-st. toru,lemmikkala Geophagus(Red Hump)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Aug 15, 2004 11:14 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Dets 16, 2003 02:46
Postitusi: 442
Asukoht: Tallinn
Jah, need kleepstermomeetrite näidud sõltuvad toatemperatuurist ja seega on üsna mõttetud. Ikka klaasist termomeetrit vaja. Ealvhõbedaga on kõige operatiivsemad, punase kriipsuga on natuke aeglasemad, kuid ka head. Elektrooniliste termomeetritega mul kogemused puuduvad. Enne kasutamist tasub näitude täpsust kontrollida.

Ise võtsin akvaariumil kaane maha ja vajadusel lülitan õhupumba tööle, kui on näha, et kiirema vee kaladel on hingamine kiirem kui muidu. Praegu on õnneks taas veidi jahedamad ilmad.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Aug 17, 2004 12:26 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 13, 2004 12:16
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Tänud abistajatele! Tõesti mul kleebistermomeeter ja ka akvaariumi sein millele see kleebitud on paks( akvaariumiklaas pluss kiletatud tavaline õhuke klaas). Seega näitab ta üsna valesti! Lähiajal plaanis normaalne termomeeter muretseda, siis saab kraadiga asja selgeks. Kalad õnneks tunnevad end hästi, rändavad oma valdustes rõõmsalt ringi. Ainus asi mida hetkel tegin on see, et suunasin filtrist tuleva veejoa võimalikult pinna lähedale. Segab vett äkki paremini! Algaja nagu ma olen,püüan õppida ka teiste vigadest.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2004 03:40 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Aug 13, 2004 12:16
Postitusi: 47
Asukoht: Tallinn
Nii, muretsesingi veetermomeetri punase sambaga ja puha. Aga imet, see näitab sama temperatuuri, mis kleeps!! Kraad stabiilselt 27. Kalad sulistavad rõõmsalt ning vetikad ei voha midagi. Seega rohkem paanikat ei tee.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2004 11:08 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 04, 2004 04:28
Postitusi: 50
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Mul oli ka vahepeal vesi liiga soe, võtsin soojendi pistikust välja ja läks korda mõne päevaga.

_________________
2x Hoplostenum Thorocatum. 2x Brachydanio Rerio.
Palju tigusid.
Juwel Rekord 96 ja EHEIM PowerLine 2048.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Aug 25, 2004 11:31 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
guraami kirjutas:
Mul oli ka vahepeal vesi liiga soe, võtsin soojendi pistikust välja ja läks korda mõne päevaga.

Kui Sul just soojendi katki pole või valesti reguleeritud siis need kaks sündmust küll omavahel seotud ei saa olla - soojendi lülitub ju välja kui temperatuur ületab paika seatud piirväärtuse.
Pigem võib arvata et ilm läks jahedamaks. :)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Aug 26, 2004 12:04 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Teisipäev Mai 04, 2004 04:28
Postitusi: 50
Asukoht: Tallinn, Lasnamäe
Muide, ilm ei läind jahedamaks, ikka oli see rõve kuumus.
Tsiteeri:
soojendi lülitub ju välja kui temperatuur ületab paika seatud piirväärtuse.

Iga soojendiga on nii?

_________________
2x Hoplostenum Thorocatum. 2x Brachydanio Rerio.
Palju tigusid.
Juwel Rekord 96 ja EHEIM PowerLine 2048.


Üles
 [ 21 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver