foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Kuldkala?
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2004 06:24 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 28, 2004 06:17
Postitusi: 4
Asukoht: Rakvere
Ma plaanin endale kuldkala osta, kuid ma ei tea millist nendest vailida (Lõvipea,Oranda,Loorsaba). link http://www.zone.ee/carassiusauratus/
Põhimõtteliselt ei tea ma kuldkala pidamisest midagi, andke tarku nõuandeid, milline peaks olema akvaarium jne


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2004 06:36 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kuldkalad tahavad üsna suurt akvaariumi (optimaalne 20l ühe kala kohta), samuti on oluline õhustuse olemasolu.kõik kuldkala alaliigid sobivad omavahel kokku,kui tahad ühte,siis vali see,mis sulle endale kõige rohkem meeldib - muud tarka nõu ei oskagi anda


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Kolmapäev Juul 28, 2004 09:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 03, 2004 09:40
Postitusi: 39
Asukoht: Tartu
Ja taimedekasvu ära ka eriti looda kui kuldkala akvas. Ta ju puhta taimetoiduline või siis sportlikust huvist taime välja pinnasest kaevab.

_________________
3Scalaari,1Acanthophthalmus kuhlii,3Marmor Guraami,3Antsistrus,3Rasbora,1Oranda,1Pärlkuldkala,3Bootsea,1Bonacefalius,,2Barbus nigrofascium,,2Ctenopoma acutirostre,2Coridoras panda,4Mikrogeophagus ramirezi,Algae,Pterygoplichthys gibbiceps


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 29, 2004 01:03 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
Ma ei saa aru, mis inimesed selles laperdises leiavad. Võibolla muinasjutuline kolm soovi tekitab huvi. Tema soovideks see juures on aga:SÜÜA ,SÜÜA ,SÜÜA. Mina soovitaksin küll palju looduslähedasemaid kalu, mitte punnis, aretatud isendit kes sobiks kokku pidada näiteks plastikust omataolistega.
Aga muidugi peitub ilu ikka nägija silmades , nii et see pelgalt minu arvamus. :wink:

_________________
Kala eristab inimesest see ,et ta ei solvu kui talle kilu õeldakse... /akvaarium 420 L,Eheim 2028 filter,CO2 süsteem,valgus:neli 36w-st. toru,lemmikkala Geophagus(Red Hump)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 29, 2004 10:39 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juun 11, 2003 10:28
Postitusi: 65
Asukoht: maal metsas
heixi jutt oli nüüd küll tiba karm :?
A igaljuhul mul on kuldkala kõigi teistega koos.
Alguses olin küll hädas, et taimi ei kannata kasvatada aga hea tahtmisejuures saab ikka.
Muidugi ainuke on see, et ei saa ksavatada temaga koos nii väikseid kalu mis talle suhu mahuvad (gupid, neoonid).

tõestus taimede kohta siis:

Pilt

_________________
240 L elavneb vaikselt


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 29, 2004 11:50 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
[quote="Robi"]heixi jutt oli nüüd küll tiba karm :?


Võibolla minu kala oli mingist kehvast ''sugupuust'' et, ma temas niimoodi pettuma pidin. Aga lihtsalt hale oli vaadata ,et üks kala ühegi järsema liigutusega hakkama ei saa ja teiste kõrval kuidagi abitu tundus.Aga küllap neid on saledamaid ja väledamaid kah ,et ses mõttes ei tasu minu
eelnevat juttu küll kullana võtta.

_________________
Kala eristab inimesest see ,et ta ei solvu kui talle kilu õeldakse... /akvaarium 420 L,Eheim 2028 filter,CO2 süsteem,valgus:neli 36w-st. toru,lemmikkala Geophagus(Red Hump)


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 29, 2004 06:10 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 28, 2004 06:17
Postitusi: 4
Asukoht: Rakvere
palju punamütsikesele(kuldkala) peaks syya andma(Mitu seda söögi tera) ?


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 29, 2004 08:05 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
millise söögi tera? anna nii palju,et 1 min. jooksul oleks söödud


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 29, 2004 08:41 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 28, 2004 06:17
Postitusi: 4
Asukoht: Rakvere
kalasöögi nimi on SERA GOLDY ROYAL, seal on sellised väiksed terad sees,mis vees olles lähevad suuremaks


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 29, 2004 10:47 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
kui ma sulle ytlen 15 tera kas sa siis loed täpselt ära ka? sisetunde järgi käib see söötmine...vot


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 09:50 
Akvarist

Liitunud: Kolmapäev Juul 28, 2004 06:17
Postitusi: 4
Asukoht: Rakvere
Aga kas 3 tera päevas on siis vähe? :roll:


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 10:53 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
3 tera on kindlasti vähe,kui su kuldkala just sentimeetri pikkune pole


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 11:22 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Maria miks sa kurjustad niimodi? :o Ega see, et sa oled vanem, ei tähenda, et sa võiksid siin üleolevalt suhtuda. See foorum on kõikidele mõeldud, just enamasti abivajajatele, mitte 20 aastase akvaristika kogemusega inimesele. Vabandan.

Mina annan oma kuldkaladele näpuotsatäis neid samu teri. Neid seal üle 10 on. Ja siis SERA goldy helbeid ka.

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 30, 2004 11:37 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
kalakene kirjutas:
Maria miks sa kurjustad niimodi? :o Ega see, et sa oled vanem, ei tähenda, et sa võiksid siin üleolevalt suhtuda. See foorum on kõikidele mõeldud, just enamasti abivajajatele, mitte 20 aastase akvaristika kogemusega inimesele. Vabandan.

Ei saa aru - just Maria on asjaliku nõu ja abivalmidusega silma torganud, kus siin see kurjustamine oli. Mina olen see kuri inimene kes vahel ironiseerib, ma saaks aru kui minust jutt oleks. :) Tõestuseks - loodetavasti Sa ei mõelnud nii nagu kirjutasid et 20 aastase akvaristika kogemusega inimestele see foorum polegi mõeldud? :P Vähemalt mina usun et just kogenud kodanikke on vaja selleks et algajad saaks oma küsimustele õiged vastused, mitte teised algajad ei pakuks vastuseks kõikvõimalikke ja vahel vildakaidki oletusi.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 31, 2004 09:52 
Guru
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Mär 31, 2004 09:53
Postitusi: 4271
Pildid: 1
Asukoht: Tartu
aitähh Rein sooja sõna eest aga tegelikult tunnistan ülesse,et väike irooniatera oli jutul sees.enne võiks siiski põhjalikult uurida,kuidas kala hooldada,toita jne. jne. - see töö tuleb ära teha endal kala ostes.
P.S. pole ma nii muldvana midagi...


Üles
 [ 18 postitust ]  1, 2  Järgmine

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver