foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 8 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: Skalaarid
PostitusPostitatud: Laupäev Juul 10, 2004 10:52 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Seoses uue akva võtmisega tekkis mul paar küsimust nende elukate suhtes. Ennem uurin, nagu te kõik räägite, siis ei ole pärast ära andmist või kaklust vaja vaadata. Seega küsiksin paar lihtsat küsimust, millele te kindlasti vastata oskate.

Kas alguses oleks mõtekas osta näiteks 8 skalaari, siis vaadata kes paari moodustavad ja siis ülejäänud ära anda? Ma tahaksin, et lõpuks jääks alles 4 skalaari, ehk siis kaks paari.
Kuidas saada aru et skalaarid on paari moodustanud?
Kas nad on VÄGA valivad toidu suhtes?
Kui ruumi on palju ja kõhud täis, kas siis saab neid pidada koos neoonidega?


Aitäh!

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 11, 2004 07:18 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
nii see asi sul läbi ei lähe, sest skalaarid nagu inimesedki, moodustavad paarid alles siis, kui vanus on seal maal. Soovitavalt osta oma 2-4 skalaari ära ja hiljem näha, mis saab. Mina muud võimalust ei näe, sest jutt suurest parvest on küll täiesti jama. Isased võivad vabalt hiljem ka paarilist vahetada, kui mõni emane osavalt meelitab. Need paarid on igavesed ainult siis, kui rohkem skalaare silmapiiril pole.

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 11, 2004 07:34 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 04, 2004 12:48
Postitusi: 431
Asukoht: tervola, lappimaa,soome
ostsin endale täna 2skalaari bettast.on küllaldki suured .lasin paari välja valida aga pole 100% kindel kas sai paar ,eks aeg näitab .akva on 123L seal on veel 2antcictrust ja 2corydorast.

_________________
450L.Tanganyika
300L.Geophagus rio maimudega
200L.taimed,mõningate kaladega
200L.Amazonas oskar ja plecod
106L.mollid barbused


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Pühapäev Juul 11, 2004 09:53 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Aga võibolla ei tule siis kaks emast ja isast? Kas sina, slara, ostsid oma skalaarid korraga? On nad ilusti koos? Kas sugu ka tead?

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 12, 2004 01:44 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Sept 22, 2003 09:52
Postitusi: 92
Asukoht: Viljandi
Mina ostsin alguses 2 skalaari. Hiljem selgus, et mõlemad isased. Kuid see ei takistanud neid paaris olemast :lol: Mul oli seda suhet lihtsalt halb vaadata ja nii ma sebisin kaks juurde. Õnneks teistest sirgusid emased ja näiliselt sai kõik kontrolli alla. Hiljem muidugi jäi 100 liitrit neile väheks jne. jne. Praegu on 1 isane ja 2 emast....kaklevad kohutavalt :cry:

_________________
http://www.hot.ee/skalaarid1


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Esmaspäev Juul 12, 2004 01:55 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Mis siis ühe kalaga sai? Kes kaklevad? Kuidas neoonid elavad?

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Teisipäev Juul 13, 2004 11:15 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Pühapäev Juul 11, 2004 04:34
Postitusi: 95
Asukoht: Kuressaare
Kahjuks jah täiskasvanud kaladel ei ole sootunnused eristatavad.Aga kui paari heidavad on mõnus vaadata küll kuidas koos hooldavad ,puhastavad ja marja kaitsevad.Paari loomise ajal ,aga ei maksa neid kindlasti häirida.Üritasin neid panna kord teise akvaariumi sigima.Aga ''suhet ''enam ei tekkinudki.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Neljapäev Juul 15, 2004 11:36 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Nov 28, 2003 08:39
Postitusi: 349
Asukoht: Tallinn
Tegelikult mul ei olegi vaja et nad koguaeg marja heidaks, aga lihtsalt seda ka ei taha, et koguaeg sõda käib ja hoia siis 10 lisa akvaariumit, et kõik kalad eraldi...

_________________
45l
1platy, 2hoplosternumit, 1anc, 4neooni, 1OTO ja 1kuldkala, 3pseudomugil gertrudae-d ja 2japonica shrimps-i


Üles
 [ 8 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver