foorum.akvarist.ee

Akvaariumihuviliste kohtumispaik


Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]



 [ 9 postitust ] 
Autor Sõnum
 Teema pealkiri: 400l Akvaarium
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 10:08 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 20, 2004 08:53
Postitusi: 21
Asukoht: tartu
Saame kuu aja pärast omale 400l akvaariumi. Akvaarium hakkab püsima spets. kapil. Mis elukaid te sinna soovitaksite? Tahaks suuremaid kalu, mitte guppisid ja mõõksabu, vaid skalaare, guraamisid ja selliseid suuremaid. Kas neid on veel? Soovitage ültse liike ( suuremaid) mida saaks seal koos pidada?


aitäh!


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 12:49 
Moderator
Kasutaja avatar

Liitunud: Esmaspäev Dets 29, 2003 12:21
Postitusi: 5555
Pildid: 6
Asukoht: Harjumaa, Kangru
Mina kirjutas:
Vastake!

Kas kulpi ka peab lööma või saab seekord ilma hakkama? :)
Esiteks tuletaks meelde et foorum on koht kus huvilised suhtlevad vastavalt sellele kui palju on kellelgi aega ja viitsimist, kellelgi pole kohustust vastata. Kui Sul pole endal huvi ja viitsimist läbi mõelda millisena tahaksid oma akvaariumi näha siis tekib kahtlus kas Sul hiljem on viitsimist seda hooldada.
Läbi tuleb mõelda mitte ainult see mis kalu sinna tahad vaid ka see millise valgustuse sinna paned, kuidas filtreerimise korraldad, milline pinnas saab olema jms. Pead mõtlema ka sellele kasutad elustaimi või mitte - see võib seada omakorda piiranguid kalade valikul.
Kalad on erinevad nagu ka nende nõudmised. Kui Sulle soovitada midagi siis võib hiljem osutuda et tahad hoopis teistsuguseid kalu ning need ei sobi soovitatutega - mis siis saab?
Nii et kokkuvõtteks: pead ikka ise kodutöö ära tegema. Siin foorumis on päris palju kasulikku infot, selle läbitöötamine tuleb vaid kasuks.
Omalt poolt soovitaks kaaluda järjekordse kalasupi asemel mingi kindla piirkonna biotoobi ettevõtmist, üks võimalik lähtekoht sedalaadi info jaoks oleks http://fish.mongabay.com/biotope.htm


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 12:56 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 20, 2004 08:53
Postitusi: 21
Asukoht: tartu
Ma olen kõik muud asjad uurinud, kõik on korras. Lihtsalt tahtsin küsida kas on olemas veel suuremaid kalu kes saaksid elada koos skalaaridega, ei viitsiks mingite pudinatega tegema hakata jälle. Kusgailt mujalt ma infot ei leia.


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:03 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
mis tähendab "ei leia" ? infot on lademetes, otsida tuleb ainult osata.
ja ma ei saa aru mida peetakse "suurte kalade" all silmas ? kas kašelot on piisavalt suur ? ( täpsustuseks küll, et kašelot ei ole kala vaid vaal

enivei,
http://www.fishprofiles.com/
http://www.aquaworld.netfirms.com/

anna minna, alustuseks kõlbavad need lehed ka. otsi suuri kalu :lol:

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:14 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 20, 2004 08:53
Postitusi: 21
Asukoht: tartu
Ma ei mõtle just otseselt SUURI KALU, vaid suuremaid kalu kui mõõksabad, midagi guraamida ja skalaaride suurus järgust. Kui tuleb niis uur akvaarium siis ei ole mõtet jännata mõõksabadega, nendega olen viimased 5 aastat juba jännanud.

_________________
uus akvaarium tulekul


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:21 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 20, 2004 08:53
Postitusi: 21
Asukoht: tartu
http://www.fishprofiles.com/profiles/fw ... vancoricus Nägin neid kalu kunagi Rocca al Mares. Kas neid on kusagil veel saadaval? Seal on kirjas et sobivad skalaaridega, jube lahedad. Ägeda näoga.

_________________
uus akvaarium tulekul


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:28 
Administraator
Kasutaja avatar

Liitunud: Reede Jaan 09, 2004 06:58
Postitusi: 516
Asukoht: Tartu, Kalda tee piiskopkond
need kalad kasvavad 3.5 cm pikkuseks....saa siis nüüd aru on ta suur või ei ole...

"All puffers should be fed shelled food once a week to keep the growth of their teeth under control." -selline asi ka. need kalad on "närilised" nii et tuleks ikka mõelda ennem kellega neid kokku panna

"This species, although small, is agressive and an avid fin-nipper.It should not be kept with any species with long flowing fins" - siuksed laused seal. skalaaridel on küll pikad uimed või kuidas... ?

tutvu ikka ennem asjade olemusega...mulle hakkab tunduma et siin lööb välja ma-tahan-neid-kõiki-ja-hästi-palju-sündroom

_________________
Trespassers will be shot...survivors will be shot again. Küsimuste, probleemide ja arusaamatuste korral palun pöörduda otse. Ristisõda professionaalse kretinismi vastu...


Viimati muutis Hertsog, Reede Juul 09, 2004 01:45, muudetud 1 kord kokku.

Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:30 
Akvarist

Liitunud: Teisipäev Apr 20, 2004 08:53
Postitusi: 21
Asukoht: tartu
Egas kõik kalad ei pea olema hiiglased. Sinna akvaariumiss lähevad ka vanast minu paar mõõksaba ja paar musta mollit ja ka 5 corydorast. Lihtsalt et mõni kala võiks olla suurem ka.

_________________
uus akvaarium tulekul


Üles
 Teema pealkiri:
PostitusPostitatud: Reede Juul 09, 2004 01:37 
Akvarist
Kasutaja avatar

Liitunud: Kolmapäev Juul 30, 2003 10:23
Postitusi: 151
Asukoht: Türi
..ja pärit on nad Indiast.
Skalaarid Amazonase jõgikonnast.Uuri ennem ikka kaladele vajaminevaid keskkonnatingimusi ka (vesi,taimed jne.),siis ei ole pärast peavalu.... :wink:

_________________
200L ja 54L
Platidoras costatus,Botia macracantha,thoracatum,klaassäga,ogasilm,Loricaria parva


Üles
 [ 9 postitust ] 

Kõik kellaajad on UTC + 2 tundi [ DST ]


Sa ei saa teha uusi teemasid siin foorumis
Sa ei saa postitustele vastata siin foorumis
Sa ei saa muuta oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa kustutada oma postitusi siin foorumis
Sa ei saa postitada siin foorumis manuseid

PHPBB Archiver