amt kirjutas:
ilmselt ei väljendanud ma end piisavalt selgelt, NO2 ja NO3 olid nullis mõned päevad tagasi kui mõõtsin, mitte vahetult enne vee vahetamist.
No siis pakuks et asjad on päris halvasti ning enne veevahetust olid ilmselt märksa suuremad näidud - vähemalt on asjas mingi loogika.
amt kirjutas:
aga tagasi tulles teema algusesse, kas on siis sellise olukorra juures põhjust muretsemiseks kalade heaolu või nende omavaheliste suhete pärast?
Vägagi on põhjust muretseda, nagu kirjutasin NO2 juab üle 0,5 on stressitekitav ning 10 kandis on juba surmav. NO3 oli ka liiga kõrge. Testid on ilmselt küll ebatäpsed kuid mitte niipalju et ei peaks muretsema.
amt kirjutas:
Tegelikult oli plaan veel mõned kalad juurde võtta, midagi a`la "kalapoeg NEMO" sarnast, kes pakuks ka natuke tugevamaid ja erksamaid värve silma jaoks. Ehk oskate soovitada ja palju neid üldse juurde kannataks võtta? Eeldan muidugi, et "terroristid" ka neid kiusama ehk ei hakka või sabasid neil kärpima.
Kalade juurdevõtmine on viimane asi mida hetkel teha. Tegelikult on probleem ka selles et Sul on akva sissetöötamata, ehk siis seal pole veel kasulike bakterite koloonia välja kujunenud. Selguse mõttes kordan üle et see kui Sul akva koos veega kuid ilma elaniketa seisab paar nädalat või isegi paar kuud ei aita sugugi - selleks et bakterite koloonia hakkaks välja kujunema peab neil ka toitu olema, nende toiduks on aga kalade väljaheited. Saab ka kaladeta sissetöötada, kuid sel juhul lisatakse ise akvasse ammoniaaki (
Googles fisless cycling abiks).
Ehk siis teisisõnu sissetöötamine algas alles siis kui kalad sinna sisse panid. Akva sissetöötamist kaladega tehakse enamasti 1-2 tugevama kalaga, Sul neid seal na palju. Aega kulub mõnest nädalast kuni mitme kuuni, kuidas kunagi. Üks tunnus selle kohta et akva sissetöötanud on NO2 näit mis peab olema nullis.
Hetkel see mida saab teha on proovida sissetöötamist kiirendada bakterite segu lisamisega, ntx JBL FilterStart. Ühtlasi tasub jälgida et NO2 ja NO3 näidud ei läheks liiga kõrgeks, häda korral osaline veevahetus aitab.
Toitmisega tasub olla ettevaatlik, pigem tasub koonerdada - jääkainete lisandumise tempo sõltub otseselt toidukogustest.